Leia oma tee
9.6
20 hindajat

103. Leia oma tee
Merit Raju

Meie ajal on tõeline luksus see, kui saad endale lubada Vaba Aega. Aega, mil mõtte- ja tegutsemispuhkusest võib saada alguse tee, mis viib hoopis teise suunda. Luksus on see, et saad nii tööl käia, et sa tahadki seda teha. Luksus on töö tegemine ilma tööl käimata. Sa tead küll, et võimatu on vahel võimalik, ilma et me teaks, kuidas. Millist elu sa tegelikult tahaksid?
Raamat “Leia oma tee” võib anda tuge muudatuste tegemiseks oma tööelus, kuid see mitte ainult ei innusta oma töölepingut lõpetama, vaid ka hoiatab selle eest. Ta aitab leida, aga ei anna otsest vastust küsimusele, mida sina tahad oma elu kutsena teha – see aga on põhiküsimus, kõige alus. Vastus tuleb sul endast üles otsida.
Kirjastus: Ajakirjade Kirjastus.
223 lk.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
11.12.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Ma pole ühtegi raamatut nii kaua lugenud ja mitte sellepärast, et see ei oleks huvitav. Põhjus peitub raamatu võimes tekitada vajadus ja soov lahti mõtestada ka oma elu. Kuidas mina tunnen? Kas ma teen elus asju, mis mulle ei meeldi ja mida oleks võimalik teisiti teha? Kas ma julgen võtta riske, et elada iseendaga harmoonias? Kui palju ma teen elus asju ainult raha pärast ja kas ma naudin seda? Kas ma oleksin suuteline olema iseenda ülemus või vajan ikkagi kedagi, kes aeg-ajalt "kuklasse hingab"? Jne jne jne, miljon miksi.
Samas juhib raamat väga leebelt ja sõbralikult sind endalt kõiki neid küsimusi küsima - ei teki mingit süütunnet ega ahastust.
Ühesõnaga koos raamatu lugemisega põhjalik vestlus iseendaga. Lugesin lõputult lehekülgi uuesti üle, leides igakord midagi uut ja usun, kui võtaksin praegu raamatu taas kätte, tunduks et nii mõnigi lehekülg on vahepeal juurde kirjutatud :)
Aga tulemuseks tegin päris korralikud korrektuurid oma kohati üle pea kasvava töö osas - mis loomulikult oli orienteeritud enamasti raha teenimisele. Ja tunnen iga päevaga ennast aina paremini, kindlamalt, et tegin õiged otsused.
Arvan, et ei ole vahet, kas raamatu lugeja on 20, 30, 40 või 50, iialgi ei ole liiga hilja - no selline kulunud väljend, aga neil on selline omadus - osutuvad alati õigeks.
Kui Meriti eelmine raamat "Hingele pai" on tõeline hea tuju raamat, siis "Leia oma tee" annab võimaluse leida enda seest ülesse kõik see, millega saame tagada hea tuju iga päev ja pea igas olukorras.
Ja mis on veel minu jaoks väga oluline - kõik, millest Merit kirjutab, kõik tema kogemused ja teiste kogemused baseeruvad Eesti elul, see kõik on läbi elatud, ellu viidud siinsamas.”

27.04.2012 11:54 - Marge-Elin Roose
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Suur Hiina meditsiini käsiraamat
7.6
7 hindajat

104. Suur Hiina meditsiini käsiraamat
Elina Hytönen

Traditsiooniline Hiina meditsiin on osa maakera vanimast kultuuritraditsioonist. See on muistne arstiteadus, mida on tänini järjepidevalt kasutatud, uuritud ja kirjalikult kommenteeritud. „Suur Hiina meditsiini käsiraamat” tutvustab igakülgselt traditsioonilise Hiina meditsiini aluseid ning on kõige põhjalikum ja ülevaatlikum Eestis ilmunud Hiina meditsiini käsiraamat.


Lisas winkwonk 29.09.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kallis ja mahukas raamat, mille kasulikkuse peab igaüks endale ise ära põhjendama. Ilmselt on ostjateks eelkõige pensionärid, kel niigi raha vähe, nii et ma tõesti loodan, et neil sellest raamatust mingitki kasu on.”

29.09.2011 14:01 - winkwonk
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nastja tarkuste raamat
7.3
7 hindajat

105. Nastja tarkuste raamat
Kristiina Kenno

Ei ole võlukepikest, mida viibutades kerkivad meie ette rahamäed, hakkavad voolama piimajõed ning võidetakse kõik maailma haigused. Küll aga on olemas vanarahvatarkused ja iidsed retseptid, mis pärinevad vanadelt ravitsejatelt ja mida pärandatakse põlvest põlve. Ravimiretseptid, mida teiega siin raamatus jagan, on saadud minu Siberis elanud vanavanaemalt Kalistalt. Ta oli küla ravitseja ja tänu oma võimetele väga hinnatud. Ei olnud haigust või muret, millest tema jagu ei saanud. Inimene saab väga palju ka ise enda jaoks ära teha. Et sünniks ime, on üldjuhul vaja väga palju usku ja õige natuke teadmisi. Tuleb ainult teada, kelle poole oma abipalvega pöörduda. Sellepärast räägingi siin raamatus ka meid saatvatest inglitest ja abistavatest kaitsepühakutest. Maailm on midagi nii palju enamat kui vaid see, mida me näeme.


Lisas sabrina 19.05.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Üldiselt ei ole ma sellelaadsete raamatute ja kirjutiste austaja kunagi olnud. Kuid viimati raamatukogus käies ma lihtsalt võtsin selle raamatu esimese asjana riiulist, ma ei teinud seda teadlikult ega ka näinud eelnevalt, mis raamatuga on tegu. Lihtsalt võtsin ja hakkasin sirvima. Miski selles raamatus köitis mind. Lugesin siis kodus selle paari tunniga läbi ja olin lihtsalt lummatud, ise ka ei tea millest. See raamat lihtsalt tundus nii hea ja seal kirjutatu loogiline. Mulle meeldib, et Nastja ei suru peale mingeid omi uskumusi ega tõekspidamisi. Igal inimesel on oma usk ja arvamus. Aga ta jutustas asjadest kuidagi õigesti ja arusaadavalt, ma ei oskagi seda paremini seletada. lihtsalt on VÄGA HEA raamat. Aitäh Sulle!”

19.01.2012 13:11 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Neli kokkulepet
9.7
6 hindajat

106. Neli kokkulepet
Don Miguel Cruiz

Tolteegi tarkuseraamat-praktiline teejuht isikliku vabaduse juurde. Kirjastus Pilgrim, 2008 Tõlkija Kai Kits


Lisas Rein Veemees 23.04.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Castaneda lihtsustatud variant neile, kes on teel...
Raamat, mida võib korduvat lugeda
Tänud Kai Kitsele, kes selle eesti keelde pani.”

23.04.2011 20:49 - Rein Veemees
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nõuanded kogu perele
9.2
6 hindajat

107. Nõuanded kogu perele
Meelike Saarna, Pille Murrik, Marge Vainre, Kadri Järv-Mändoja, Vaike Kumari, Ene Raudla

Probleemid kuuluvad pereelu juurde. Suurema osaga neist saadakse ise hakkama, kuid vahel kerkib ka selliseid, millest väljapääsu otsimisel oma tarkusest väheseks jääb. 2005. aastal sündis Eestis perekeskuse Sina ja Mina ideena veebipõhine perefoorum, kus asjatundjad peredele appi tulid. Käesolevasse raamatusse on valitud aastate jooksul sagedamini esitatud küsimused koos asjatundjate vastustega. Spetsialisti kirjavastuse toel on kindlasti võimalik oma probleemi teises valguses näha ja saada ideid, mis võivad kaasa tuua häid muutusi elus.


Lisas Barga 12.01.2011
Pane hinne:
Loomise õpetus
8.8
5 hindajat

108. Loomise õpetus
Mai-Agate Väljataga

Raamat on sündinud Mai-Agate Väljataga peetud samanimelise loengusarja salvestiste põhjal. „Loomise õpetuses” mõtestab Mai-Agate lahti elu tõelist sisu ja väärtust, edastades õpetusi, kuidas tunnetega paremini toime tulla ning oma elus isiklikku tasakaalu ja vabadust luua. Suurt austust elu vastu näitab autor ka tunde puhangutega luule kaudu, millest selle raamatu lugeja samuti osa saab.


Lisas mia177 04.01.2011
Pane hinne: