- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
7.
Muusikaline meel: kognitiivne muusikapsühholoogia
John A. Sloboda
Scripta Musicalia, 2007
Tõlkijad: Liina Fjuk, Anne Lange, Tarmo Pajusaar, Maris Valk-Falk ja Allan Vurma
Märksõnad: muusikapsühholoogia, muusikateooria, arengupsühholoogia
Lisas kirju 01.03.2010
“Kohustuslik kirjandus algajale muusikapsühholoogiahuvilisele. Väga hea tõlge.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
8.
Reisisiht Marss. Kosmoses elamise veidram pool
Mary Roach
„Reisisiht Marss“ viib lugeja sürrealistlikule ja põnevale reisile astronaudi kosmilise ja maise elu köögipoolele. Kosmosereisi suurim probleem pole mitte tehnika, vaid inimene ise: kuidas ta kaalutuse tingimuses magab, sööb, kuidas ennast peseb ja kuidas ta suudab elusalt, tervelt ja täie mõistuse juures Maale tagasi jõuda. Kosmos on paik, kus puudub kõik eluks vajalik: õhk, raskusjõud, soe du, värske toidukraam, privaatsus ja õlu. Kui paljust suudab inimene loobuda? Kui palju jaburusi suudab ta taluda? Mis juhtub, kui sa ei saa terve aasta kõndida ja pead selle asemel mitu kuud elama tillukeses metallkarbis? Kas seks kaaluta olekus pakub mingitki lõbu? Mis juhtub, kui oksendad kosmoses hõljudes oma kiivrisse? Kõike seda valgustab autor mõnusa huumori ja lõputu uudishimuga ning kus võimalik, astub ka ise katsejänese rolli. Raamatu autor Mary Roach teeb kaastööd ajakirjadele National Geographic, New Scientist, Wired, The New York Times Magazine jt ning ka tema eelmised populaarteaduslikud raamatud „Stiff“, Spook“ ja „Bonk“ on olnud ülimenukad.
Lisas Marge-Elin Roose 12.10.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
9.
Selles tarkuses näha süsteemi
Tiit Kändler
Raamatusse on valitud Tiit Kändleri 39 teadusteemalist artiklit, mis on ilmunud ajavahemikus 1999–2008 valdavalt Eesti Päevalehes, aga mõned ka Eesti Ekspressis, aastaraamatus „Lehed ja tähed“ ning ajakirjades „Life in Estonia“ ja „Think!“.
Lisas zipelgaz 05.05.2010
“Sümpaatse teadusemehe Tiit Kändleri sümpaatne raamat. Mitmed artiklid olid mul veel lugemata, teisi lugesin hea meelega ka teist (vahel ka kolmandat) korda.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
10.
Tõeline sodiaagimärkide seletaja
Mäng Pauk&Son
Astroloogia on fundamentaalteadus, millest on välja kasvanud kõik ülejäänud teadusharud nagu näiteks matemaatika, geograafia, astronoomia, meditsiin ja teoreetiline tuumafüüsika, sest nõuab ju horoskoobi koostamine väga head arvutamisoskust, tähtede tundmist ja asja tuumani jõudmist. Juba antiikajal mõistis Ptolemaios, et nii Päike kui ka Kuu mõjutavad maapealset elu aastaaegade vaheldumise, tõusude-mõõnade ja muude loodusnähtuste ja -protsesside kaudu, seega on mõistlik uurida ka teiste taevakehade mõju maapealsele elule ja inimeste saatusele. Ptolemaios märkas astroloogia tihedat seost geograafiaga, sest inimese saatust mõjutas nii see, millises „majas“ paiknes tema sünnihetkel mõni planeet, kui ka see, millises majas paiknes mingil ajahetkel tema abikaasa, kui inimene parajasti oma armukesega aega veetis. Sellise ennustuse geograafilisest täpsusest sõltus tihtilugu inimese kogu edasine saatus. Antiikajast kuni tänapäevani on astroloogid tammunud nagu kanad takus, pakkudes inimestele mitmeti mõistetavaid, segaseid ja keerulisi horoskoope ja sodiaagimärkide seletusi. Teadlased on sellele segaduste ajajärgule lõpu teinud ja koostanud matemaatiliselt ülitäpse ja kõigi teaduslike parameetrite järgi läbi arvutatud „Tõelise sodiaagimärkide seletaja“. Sügavast sisust hoolimata ei pea lugeja kartma, et ta raamatuteadmistesse upub. „Tõelisest sodiaagimärkide seletajast“ saad teada, kes oled sa tegelikult või milline inimene peitub su ülemuse, naise, armukese, lapse või sõbranna süütu näo taga.
Lisas Marge-Elin Roose 12.09.2012
12