Eesti rahvastik. Viis põlvkonda ja kümme loendust
9.7
3 hindajat

1. Eesti rahvastik. Viis põlvkonda ja kümme loendust
Ene Margit Tiit

Autor annab ülevaate kümnest Eesti pinnal toimunud rahvaloendusest ning eestlaste elust viie põlvkonna jooksul (aastatel 1881–2010). Lühidalt tutvustatakse ka 2011. aasta rahvaloenduse korraldust.


Lisas Boombastic 31.01.2012
Pane hinne:
Freakonomics. Hullumajandus
9.4
5 hindajat

2. Freakonomics. Hullumajandus
Steven D. Levitt, Stephen J. Dubner

Mis on ühist kooliõpetajatel ja sumomaadlejatel? Kuidas sarnaneb Ku Klux Klan pundi kinnisvaramaakleritega? Kuidas olla täiuslik lapsevanem? Miks narkodiilerid ikka veel ema juures elavad? Kui palju vanemad tegelikult määravad? Kuidas abortide legaliseerimine isikuvastase kuritegevuse taset mõjutas? Majandusteadlastest rääkides ei tundu need küsimused just kuigi tüüpilisena. Aga Steven D. Levitt ei olegi tüüpiline majandusteadlane. Ta on paljukiidetud õpetlane, kes uurib igapäevaelu mõistatusi – pettustest ja kuritegevusest spordi ja lastekasvatamiseni – ning kelle järeldused keeravad tavaarusaamad pea peale.


Lisas Thein
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
02.01.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tõsiselt hea raamat. Seal on piisavalt huumorit ja ahaa-momente. Samuti mõtestab see majanduse ja selles toimuva väga lihtsalt lahti. Igapäevased näited on väga head, et mõista keerulist majanduse maailma.
Kui vähegi aega, siis soovitan seda lugeda, et laiendada oma silmaringi. Lihtne ja kaasahaarav raamat, mis saab liigagi ruttu läbi.”

02.01.2014 21:02 - Thein
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Kohad ja mittekohad

3. Kohad ja mittekohad
Marc Auge

Marc Augé (sünd. 1935) on tänapäeva üks kõige nimekamaid prantsuse antropolooge, 1992. aastal ilmunud “Mittepaigad. Sissejuhatus ülimodernsuse antropoloogiasse” on tema tuntuim ja tõlgituim teos. „Kohad ja mitte-kohad“ on praeguseks juba klassika staatuses antropoloogiline käsitlus tänapäeva Lääne ühiskonna põhijoontest, mis koonduvad Augé jaoks “mittepaiga” mõistesse: “mittepaigad” on anonüümsed transiitpaigad, mida moodsas ühiskonnas on üha enam ja kus üha enam inimesi veedab üha enam aega: lennujaamad, supermarketid, kiirteed jne. Augé teos on ühtaegu tabav ja vaimukas diagnoos kaasaegsele Lääne ühiskonnale, ent ühtlasi oluline teoreetiline panus aruteludesse moderniseerimise üle.


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne:
Kohanemine. Miks edu saab ikka alguse ebaõnnestumisest
4.5
2 hindajat

4. Kohanemine. Miks edu saab ikka alguse ebaõnnestumisest
Tim Harford

Tim Harfordi võiks pidada Briti Malcolm Gladwelliks. Nauditavalt kirjutatud raamatus saavad kokku populaarne majandusteadus ja psühholoogia; siin on paeluvaid edu- ja ebaõnnestumise lugusid, mis mõjuvad tõeliselt üllatavalt. Raamat on informatiivne, tulvil uudseid mõttemudeleid provotseerivaid järeldusi. Kohanemine pakub loetaval, isegi meelelahutuslikul viisil argumendid „ülalt- alla“ meetodi vastu. See teeb maha nõukogude ja Harvardi käsu ja kontrolli stiilis planeerimise, majanduspoliitika ja regulatsiooni ning pakub nii majandusliku kui ka üldise edu valemina katse-eksituse (ja eriti eksituse) meetodi.


Lisas Marge-Elin Roose 29.10.2012
Pane hinne:
Kotleri turundus
7.0
3 hindajat

5. Kotleri turundus
Philip Kotler

Kuidas luua, võita ja valitseda turgusid.


Lisas lloyd 13.02.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kui sul turundusega kuskiltki otsast kokkupuudet on, siis loomulikult kohustuslik kirjandus. ”

15.02.2010 12:55 - Meningor
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kriiksuv ratas
7.0
4 hindajat

6. Kriiksuv ratas
Guy Winch