Astraalmaailm
6.0
2 hindajat

1. Astraalmaailm
William Walker Atkinson

Raamat kirjeldab põnevalt üht suurimat müsteeriumi: astraalmaailma – peenmateeriast koosnevate energiatasandite vaimset dimensiooni. Astraalmaailma kohta on kõige kummalisemaid lugusid ja kuulduseid. Selles raamatus räägib kuulsa Kybalioni üks kolmest autorist, William Walker Atkinson oma kogemusest pühendatuna ning kirjeldab huvitavalt ja üksikasjalikult erinevaid astraaltasandeid, millest räägiti Kybalionis üldisemalt. Seda raamatut võib lugeda ka haarava ja kohati isegi lõbusa reisikirjeldusena. Autor võtab lugeja käekõrvale ning näitab talle astraalsete tasandite saladusi ja tõdesid, funktsiooni ja tähendust, kus tõepoolest eksisteerivad sellised olendid nagu nt inglid, sülfiidid, gnoomid, deevad jne. Sobib kõige paremini täiendavaks ja süvendavaks lugemiseks Kybalionile.


Lisas Marge-Elin Roose 13.04.2012
Pane hinne:
Avasta imeline maailm
10
3 hindajat

2. Avasta imeline maailm
Discovery Channel

Asuge rännakule läbi meie imelise maailma. Hingematvad fotod ja sajad üllatavad faktid jutustavad kõigest, alates eepilistest rännetest ja suurejoonilistest loodusimedest, kuni mõistatuslike muistsete salakirjade ja peadpööritavate ekstreemspordialadeni.


Lisas Raamat24 06.07.2015
Pane hinne:
Filoloogia tõeline tähendus
10
2 hindajat

3. Filoloogia tõeline tähendus
Peeter Olesk

Peeter Olesk kuulub kirjandusteadlasena kui kummaline see ka ei tundu, selliste ammuste suurte nimede nagu Gustav Suits ja Nigol Andresen vaimsesse lähikonda. Nagu neid, nõnda ka Peeter Oleskit iseloomustab esteetiliste arusaamade kindlus ja järjekindlus, poliitiliste veenete demokraatsus ja avarus. Oleski kirjutiste kvaliteedimärk on professionaalsus. Siia pole võetud ei päevapoliitilisi, ei riigipoliitilisi kirjutisi autori kõige hilisemast elujärgust. Käesolev köide tutvustab tema senisest elutööst kõige kirjanduskesksemat sektorit. Raamatusse on valitud ligi 60 kirjutist aastatest 1979–2006. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne:
Kaitsmata toodang on probleemide allikas
8.0
3 hindajat

4. Kaitsmata toodang on probleemide allikas
Jaak Ostrat

Ettevõtjad, disainerid, konstruktorid - kõik uute toodete väljatöötamisega tegelejad peaksid vähemalt üldjoontes kursis olema, kuidas kaitsta autorite ja ettevõtjate huvisid uute toodete loomisel ja nende kasutamisel, kuidas rakendada võõraid, sealhulgas ka konkurentide lahendusi nii, et rakendajale ei esitataks süüdistusi kellegi õiguste rikkumises jne. Kaitsmata toodang ja kaitsmata uued lahendused on tõsiste probleemide allikad. Käesolev kirjutis on suunatud nende probleemidega esmatutvust tegevale lugejale, andmaks talle vajalikku infot tööstusomandi kohta ning laskumata seejuures tööstusomandi spetsiifilistesse ja keerukatesse probleemidesse


Lisas Marge-Elin Roose 25.10.2012
Pane hinne:
Kunstiteaduslikke Uurimusi 2012
9.8
6 hindajat

5. Kunstiteaduslikke Uurimusi 2012
Helen Bome, Merike Kurisoo, Karin Hallas-Murula, Kädi Talvoja, Andres Kurg, Triin Jerlei, Ivar Sakk

Kogumik Kunstiteaduslikke Uurimusi kd 21 (1-2) koondab uurimusi Helen Bome, Merike Kurisoo, Karin Hallas-Murula, Kädi Talvoja, Andres Kure, Triin Jerlei, Ivar Saki, Anu Männi ja Anne Untera sulest. Lisaks leiab kogumikust W. J. T. Mitchelli krestomaatilise käsitluse “Mida pildid tahavad?” eestinduse, rea ülevaateartikleid ning 2011. aasta kroonika.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Music, language, and the brain
8.5
4 hindajat

6. Music, language, and the brain
D. Patel

Oxford University Press, 2008
Sound elements: pitch and timbre; rhythm; melody; syntax; meaning; evolution
Winner of the 2008 ASCAP Deems Taylor Award.


Lisas kirju 17.03.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Oo, väga hea raamat! (Ja ma olen autoriga isiklikult ka kohtunud). Kokkuvõte-süntees olulistest muusikapsühholoogia teemadest. Küllalt suur julgustükk autori poolt üksinda nii mitmeid keerulisi valdkondi käsitlev raamat kokku panna. Leidsin ka teooriate arendusi, millega mina isiklikult päris igas aspektis nõus ei ole, aga eks iga teaduskirjutise puhul peabki ju jääma ruumi diskussiooniks :)”

17.03.2010 10:08 - kirju
Hinnang arvustusele:
  +0   -0