“Tallinnfilmi“ filminäitlejate õppestuudio
4.3
3 hindajat

1. “Tallinnfilmi“ filminäitlejate õppestuudio
Õie Orav

„Teatrikoolide” sarja 6. vihikuna ilmunud raamatu „“Tallinnfilmi“ filminäitlejate õppestuudio“ sisaldab ülevaadet stuudiost ja õppetööst, meenutusi juba praeguseks lahkunud õpilastest ning intervjuusid veel meenutajatega. Raamat sisaldab lisadena eluloolisi andmeid ja rollide loetelu ning nimeregistrit. Tallinfilmi filminäitlejate õppestuudio loodi 1960. aastal. See oli ainus filmistuudio juurde loodud näitlejate õppestuudio kogu tollases Nõukogude Liidus. Tallinfilmi õppestuudio on muuhulgas lõpetanud Sirje Arbi (Tennosaar), Arvi Hallik, Toomas Kalmet, Peeter Kard (Šmakov), Enn Kose, Tiia Kriisa, Verner Loo, Aime Piirsalu, Ivalo Randalu, Eili Sild (Torga), Mall Sillandi, Peeter Tedre, Ülle Ulla. Stuudiolasi õpetasid Leo Kalmet, Leo Soonpää, Reet Kasesalu-Martinson, Karl Ader, Meeli Sööt, Vello Rummo, Olev Piirsalu, Jüri Müür, Kaljo Kiisk, Leida Laius, Valeria Anderson, Veljo Käsper jt. Raamatu ilmumist toetasid Kultuurkapitali Näitekunsti ja Audiovisuaalse kunsti sihtkapitalid.


Lisas Marge-Elin Roose 03.01.2013
Pane hinne:
101 Eesti kuulsust
3.0
2 hindajat

2. 101 Eesti kuulsust
Mart Juur

Kuidas kulgeb tee kuulsuse juurde, kuidas kuulsus maitseb, kas kuulsus on ravitav? Tegelikult on kuulsusi selles raamatus palju rohkem kui 101. Kaugeltki kõik pole eestlased. Staaride paraad algab Järva Jaani, Vend Vahindra, Dunkri Lonni ja Alfred Rosenbergiga ning päädib Oliver Kruuda, Nõia-Intsu, Vaido Neigausi, Lauri Pedaja ja Anu Saagimiga. Suurem osa neist pole tuntud töö, saavutuste või ametikoha tõttu, nad on kuulsad lihtsalt sellepärast, et nad on kohutavalt kuulsad. Kuulsuste kiiremaks leidmiseks on raamatu lõppu lisatud isikunimede register.


Lisas tommm 29.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“On mingi kogu tehtud ja natuke Juurt on ka sealt tagant tunda, aga üldiselt tekitab raamat liiga palju küsimusi ja annab liiga vähe vastuseid. Ma ei saa hästi aru, miks Juur selle tegi üldse.”

29.03.2012 20:44 - tommm
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
17x4
8.3
11 hindajat

3. 17x4
Peeter Oja

Elulood on tihtilugu väga erinevad. Ometi seob neid üks ühine nimetaja, nad on ambivalentselt tajutavas ajas Elude Lood. On nad lõplikud kokkuvõtted läbitud rännakust või hetkete kogumid määramatus kulgemises? Peeter Oja elulugu paneb mõtlema ja tekitab küsimusi. Mis see on? Milleks? Miks? Kas meisterlikult vormistatud teos on Eestis kirjastatud elulugude epohhiloovaks tuletorniks? Arvatavasti küll. Vähemalt jätkem talle see võimalus.


Lisas konfucius 04.01.2012
Pane hinne:
7X7
6.1
10 hindajat

4. 7X7
Vahur Kersna

Kui sinu elus jääb aeg mingil põhjusel seisma, võib juhtuda, et vaikus hakkab rääkima. Minuga nii läks. Lamasin voodis ja väljavaated sealt tõusta ei olnud just üleliia suured. Aega mõelda oli palju. Ühel hetkel ilmusid valgele seinale read ning nii lihtne tundus olevat neid sealt maha kirjutada. Esialgu mõtlesin, et teen seda ainult ühele väikesele poisile. Juhuks, kui teda kunagi peaks huvitama. Siis aga, lugedes lahkunud kolleegist kirjutatut, mõistsin, et kui sinu elust ähvardab saada raamat, on targem oma lugu ise ära rääkida. Lõpuks tegingi kaks varianti, teine on nüüd siin. Kindlasti mitte mingi eriline šeikspiir, aga loodetavasti maailm sellest palju õnnetumaks ka ei muutu.


Lisas Kristell 02.12.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“raamat on liigselt koormatud mittekirjandusliku materjaliga, minu jaoks oli dokumente ja häguseid ammuseid fotosid liiga palju. Nagu kapo materjal. Plussina see, et mahlakad võrdlused ja metafoorid olid kersnalikult vaimukad, neid sai ülegi loetud mõnu pärast.”

31.01.2012 12:02 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Aavo Pikkuus, kurat rattasadulas
8.5
4 hindajat

5. Aavo Pikkuus, kurat rattasadulas
Gunnar Press

Aavo Pikkuus võitis rattasadulas kõik tiitlid, kullad ja pärjad, millest amatöörrattur sai unistada. Ent sama palju kui suurest triumfist on raamatus juttu Pikkuusi olelusvõitlusest lapsepõlve poistekambas, halastamatus jalgrattamaailmas, hirmu põlgavas rallisõidus, äris ja treeneritöös. Ning võitlusest raske haigusega.


Lisas Ines 05.02.2012
Pane hinne:
ABBA - Hittideks kirjutatud saatused
6.8
4 hindajat

6. ABBA - Hittideks kirjutatud saatused
Helen Eelrand

Anni-Frid «Frida» Lyngstad, Björn Ulvaeus, Benny Andersson ja Agnetha Fältskog moodustasid ansambli ABBA 1972. aastal Stockholmis. Rahvusvaheline läbimurre saabus 1974. aastal, kui nad lauluga «Waterloo» võitsid Eurovisiooni. Nende albumeid on maailmas müüdud üle 375 miljoni eksemplari ja see number kasvab jätkuvalt igal aastal mitme miljoni võrra, kuigi ansambel lõpetas tegevuse juba ligi 30 aasta eest. Mis on nende tänaseni kestva populaarsuse saladus? Ehk on põhjus selles, et ABBA pani muusikasse ning jagas meiega omaenda liikmete isiklikku elu, kuhu on mahtunud nii ohjeldamatut rõõmu, kadestamisväärset sära, uskumatuid saatusepöördeid kui ka lohutamatuid pisaraid. Kõigest sellest see raamat räägibki.


Lisas Valgaanium 25.04.2011
Pane hinne: