Minu Alaska
7.9
14 hindajat

25. Minu Alaska
Maria Kupinskaja

Maria Kupinskaja ehk Mann otsustas oma õnnetus armastuses purustatud südant minna ravitsema nii kaugele, kui saab – ja nõnda sattus ta tööle kelgukoerte talitajana Alaskale. Kuidas saab elada keset külma liustikku, kus isegi telgis sees on miinuskraadid? Kuidas saja erineva koera tujude ja haigustega hakkama saada? Ning mis saab maailma teises otsas sellest pisikesest valutavast südamest?


Lisas trophyhunter 18.12.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Lugesin Manni blogisid puhkuse ajal ning need vaimustasid mind ja otsustasin osta ka raamatu. Väga rõõmustav on see, et polegi üks-ühele kopipeist blogist, vaid tõeline lugu alguse, arengu ja lõpuga. Südamlik ja inspireeriv. Ette võiks heita toimetamist, sest mõned teemad ja motiivid kordusid.”

10.08.2011 12:12 - crep suzet
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Minu Albaania
3.7
3 hindajat

26. Minu Albaania
Helmi Vela

Ma ei tormanud internetist leitud suhtesse ülepeakaela: Kosovo sõjapõgenikuna Inglismaale saabunud Armir pidi mu kõhkluste murdmiseks palju vaeva nägema. Ent poolteist aastat ühist elu Londonis andis mulle julguse hüpata veel kord pea ees tundmatusse ning kolida koos Armiriga tema kodumaale Albaaniasse. Sellest sai hüpe, mis oleks peaaegu mu kaela murdnud. Eestis unistasin ma vahel koduperenaise elust, olles sombustel varahommikutel tööle minnes kurb ja tüdinud. Ka Londoni vihmases talves otsisin tihti internetist fotosid Albaania suvest. Kujutlesin Armiri meie päikeselises tagahoovis tööd tegemas, kui mina tütrega uksele ilmun ning teda sööma kutsun. Unistustes olin ma õnnelik nagu muinasjutus. Jah, Albaanias paistiski päevad läbi päike ja mul oli vabadus ärgata, millal iganes tahan. Mu mees hoolitses meie sissetuleku eest ja meie toidulaual oli alati parim söök. Ent mitte kuskil ei ole ma olnud õnnetum kui Albaanias – riigis, kus traditsioonide raskuse all on naine mehe tundetu ori, perevägivald on igapäevane nähtus ning klaasike veini või internetipunkti külastus tähendab naisele oma eluga riskimist. Paradiislikust Albaaniast sai minu põrgu, kus läbi alanduste kadalipu jõudsin tõukamiste, juustest rebimise ja jalahoopideni… kuni käisin ära ka surmasuus.


Lisas Marge-Elin Roose 22.10.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kuigi selle sarja raamatud jutustavad kõik lisaks kaanel nimetatud linnale/riigile ka autori "oma lugu", siis suurimaks kunstiks ongi selle õige vahekorra leidmine - kui palju isiklikku ja eraelulist raamatusse panna. Olen igati nõus, et teatud kogus oma kogemust on vajalik. Ent siin oli see tasakaal paigast ära, Albaaniat ennast oli häbiväärselt vähe. ”

24.11.2012 08:46 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Minu Amazonas
7.3
6 hindajat

27. Minu Amazonas
Ivo Tšetõrkin

Amazonase vihmametsa sügavustes ei elagi rikkumata indiaanlased, vaid evangelistidest usuhullud, kes näppavad palmiokstest ehitatud kiriku generaatori jaoks bensiini, kannavad vimma veel sügavamal metsas redutavate äärmuslike katoliiklaste vastu ja panevad oma külale nimeks New York. Seal pesitseb ka näljane vanaema, kes meie püütud härgkonnad salaja nahka pistab. Igapäevaelusse toovad kohalikud mõnusat suminat sellega, et joovad end vanade naiste kääritatud süljejoogist purju ja pärast kardavad, et valged mehed tulid neilt nägusid küljest ära lõikama. Ühesõnaga, seal ikka juhtub. Ning loomulikult ümb­ritseb kogu seda sigrimigrit müstiline loodus, mis haarab endasse ja ei lase enam lahti. Olen end ninast sabani sidunud selle ägeda ja elu täis maailmaga – nüüd viin sinna seiklema ka teisi. Käesolev jutustus aga aitab ehk pigem vaimusilmas Amazonasesse rännata. Siin kaante vahel on mõned lood, mis on aset leidnud seitsme aasta jooksul, mil olen Peruu ja Kolumbia Amazonases elanud ja seigelnud. Ivo Tšetõrkin


Lisas heidy 29.09.2013
Pane hinne:
Minu Ameerika
8.9
19 hindajat

28. Minu Ameerika
Epp Petrone

Raamatusse on koondatud internetipäevikus ja Eesti meedias avaldatud lugusid autori elust New Yorgis.


Lisas SugarDaddy 01.05.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Mulle meeldib USA ja olen seal ka käinud, nii et mõni asi tuleb täitsa tuttav ette. Epu raamatus on asi muidugi palju täpsem ja vahetum, mina olen seal ikka turistina käinud.
Toredad on just erinevad inimesed, kellega Epp seal kokku puutub, USA ju nii mitme rahvuse pesa. Kirjanik oskab hästi erinevaid olukordi lugeda ja eestlase jaoks küllalt humoorikal moel kirjelda ning märkab selliseid asju, mis paljudel kahe silma vahele jääks.”

01.05.2010 18:17 - SugarDaddy
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Minu Ameerika 2
7.8
17 hindajat

29. Minu Ameerika 2
Epp Petrone

Raamatu uus, täienduste ja parandustega trükk. Ilmumisaasta 2010.


Lisas Albert 06.07.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Autor on minu meelest ajakirjanikuna väga hea, tekstid viitavad sellele samuti. Kas neid tekste just raamatuna vaja oli - selle üle võib vaielda.
Aga ajakirjades otsin ja vaatan endiselt tema lugusid (isegi Eesti Naist olen hakanud seepärast ostma).”

26.08.2010 11:47 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Minu Ameerika 3 Kriis
7.5
4 hindajat

30. Minu Ameerika 3 Kriis
Epp Petrone

Kriminaalromaan viib lugeja segasesse ja ohtlikku aega, peategelasteks kaks Eestist pärit noort kartmatut ja jõulist meest, kes kannavad romaanis Sassi ja Monahi nime. Nad on osalised tollase laiaulatusliku kuritegeliku maailma masinavärgis ja nende haare on lai.


Lisas Sirle 08.12.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Epp kirjutab alati nii ägedalt, see tema perspektiiv ja kirjutamisoskus on ikka täiesti omast klassist. Ma pean just silmas selliseid lugusid, ma ei kujuta ette, et ta mingi kriminaalromaani kirjutaks :) aga sellised reisikirjad ja lasteraamatud ja muud pehmemad ja nunnumad zhanrid on küll temale loodud. See raamat on ka väga huvitav, miks keegi juba Minu Ameerika sarjast filmi tegemas ei ole!? :)”

08.12.2011 10:40 - Sirle
Sirle on seda arvustust muutnud: 08.12.2011 12:26
Hinnang arvustusele:
  +0   -0