Seljakotiga looduses. Matkaselli taskuraamat
1.0
1 hindaja

19. Seljakotiga looduses. Matkaselli taskuraamat
Tõnu Jürgenson

Matkamine on lõbus ja vahva ajaviide, ent kui teadmisi jääb vajaka, võib matkasell kergesti sattuda täbarasse olukorda. Matkakoolitaja Tõnu Jürgenson õpetab raamatus oma kogemuse varal, kuidas valida matkavarustust, milline riietus kaitseb paremini külma, tuule ja vihma vastu, kuidas eri aastaaegadel looduses ööbida, tuld teha, toitu valmistada, joogivett saada, metsaelanikega sõprust sobitada ja palju muudki. Eraldi on tutvustatud RMK metsaonne ja mida nende ümbruses vaadata tasub. Tegu pole kuiva käsiraamatuga, vaid mõnusa õhtuse lugemisega, kus tarkuste vahele on pikitud nii mõnigi naljakas või ka kurb tõsilugu matkaselli elust. Autor ise naudib väga loodust ja looduses viibimist iga ilmaga. Nii lõpeb ka tema nakatavalt kirjutatud raamat sõnadega: “Parim, mis ma teile oskan soovitada, on: minge metsa!”


Lisas Marge-Elin Roose 03.01.2013
Pane hinne:
India. Himaalajast ookeanini
4.3
3 hindajat

20. India. Himaalajast ookeanini
Koit Rannas

Soovitusi reisihuvilistele EHKKI INDIA ELU JA KOMBED VÕIVAD TUNDUDA VEIDRATENA, taipate Indias viibides varsti, et teistsugune ei pruugi olla vale. Olge avatud ja te saate vastu unustamatud elamused kogu eluks. SIIN RAAMATUS ON ÜHE RÄNNUMEHE TEE LÄBI INDIA: 40 sihtpunkti, India inimesed, nende kirevad pühad ja pühad vaatamisväärsused, soovitused omal käel rändajale ning omal nahal läbi elatu. Indias hätta sattudes võite alati loota headele ja abivalmitele kohalikele. Meeles tuleb siiski pidada üht – kes ennast ise ei aita, seda ei aita ka jumal, riik, viin ega kurat!


Lisas Marge-Elin Roose 19.12.2012
Pane hinne:
Minu Brasiilia
8.3
9 hindajat

21. Minu Brasiilia
Pille Gerhold

Sipelgajaht vihmametsas „Lõpuks, kui poripritsmed katavad autot kuni katuseni, jõuame kohale.See on minu unistuste kodu – maja keset vihmametsa. Lapsed kiiguvad orhideesid täis puuoksa küljes. Akende taga on koolibrite jooginõud, nagu talvelindude söögimajad Eestis, ainult pekitüki asemel on suhkruvesi. Öö hakul lendavad õhus neoonrohelist valgust plinkivad jaanimardikad ja tsikaadide sirin on nii kõva, et inimesed peavad omavahel valjemini rääkima.“ Lähen Brasiiliasse doktoritöö jaoks lehelõikajasipelgaid uurima ja vihmametsi päästma. Mu elupaigaks saab telk, vannitoaks metsaoja ja esmatarbevahendiks matšeete. Pean öösiti tolmuimejaga sipelgatele jahti, võitlen ninakarude, opossumite, aeglasevõitu tudengite ja maanteeröövlitega. Pärast kahte aastat Brasiilias olen looduse kõrval hakanud armastama inimest – saan aru, et me kõik liigutame väikeste sipelgate kombel seda suurt ilmapalli. Kirjastus:Petrone Print 224 lk


Lisas Kristiina Saar 12.12.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Uskumatu, et sipelgatest saab nii põnevalt muljetada! Hea lugemine oli.”

10.01.2013 12:35 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kange ja karge Soome
8.0
3 hindajat

22. Kange ja karge Soome
Rain Kooli

Maailmarändur Tiit Pruuli ütleb: “No Soomet tunnevad ju kõik! Aga küll on hea tunne, kui vana tuttava kohta midagi uut teada saad. Vist kõik eestlased tunnevad mingit tükikest Soomest, kes geograafilist, kes vaimset tükki. Õnneks on inimesi, kes oskavad meie naabrit ka tervikpildis vaadata. Rain Kooli on üks parimaid kaasaegse Soome tundjaid Eestis. Tema juhatusel on Soome-reisi hea kindel tunne ette võtta.”


Lisas Marge-Elin Roose 06.12.2012
Pane hinne:
Aja jälg kivis. Austria ja Saksamaa
7.0
1 hindaja

23. Aja jälg kivis. Austria ja Saksamaa
Helgi Erilaid

Sarja viienda raamatu rännud viivad kahte lahutamatute ajaloosidemetega ühendatud riiki – Austriasse ja Saksamaale. Külastame kaunist klassikalist Viini ja Mozarti linna Saltzburgi. Käime ära ka Obersalzbergis, kus kunagi oli killuke seda ajalugu, mille üle sakslased uhked ei ole – Hitleri esindusresidents Berghof. Edasi viib reis Baierimaa pealinna Münchenisse, Kölni ning nukra saatusega Dresdenisse. Reisi lõpetame Berliinis legendaarsel Kurfürstendammil – ühel noist maailmalinnade tänavatest, mis iial ei maga.


Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
Pane hinne:
Minu Bangkok. Kaksteist trellitatud ust
5.0
2 hindajat

24. Minu Bangkok. Kaksteist trellitatud ust
Ervin Bernhardt

„Kui teil on plaanis lähiajal Bangkokki sõita ja lootsite sellest raamatust reisi peale kasulikke näpunäiteid leida, siis pange see parem tagasi sinna, kust võtsite, ja kui enam ei õnnestu, siis palun vabandust. Aga seda, mida mina seal nägin, Lonely Planetis ei olnud, ehkki hoiatati, et ärge te Tais sigadusi tehke, muidu alles saate, nii et paha hakkab.” Ervin Bernhardt 1995. aasta juunikuus võeti Ervin Bernhardt Bangkoki lennujaamas kinni süüdistatuna narkootikumide veos ja mõisteti eluks ajaks vangi. Tänu riikidevahelisele kokkuleppele toodi ta kaheksa aastat hiljem, 2003. aasta kevadel Bangkokist Eesti vanglasse üle. Autor säästab lugejat vanglaelu õudustest ja alasti ängist, kirjeldades tavamõtlemise piiridest välja­poole jäävaid olukordi ja teekonnal kohatud värvikaid tüüpe groteski ulatuva huumoriga.


Lisas Marge-Elin Roose 20.11.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Esimene selles sarjas, mis tuli paraku pooleli jätta:( Kuidagi ei suutnud edasi lugeda. Olin valmis, et Bangkoki kohta eriti teada ei saa, et küllap pigem vanglaelust, kuid isegi selle kohta ei tilkunud infot.”

10.01.2013 12:32 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0