Püha kaljukitse radadel
6.2
5 hindajat

73. Püha kaljukitse radadel
Vladimir Wiedemann

Vladimir Wiedemann oli üks 1970ndate Eesti hipi-underground’i keskseid kujusid. Ta omandas Tallinna Pedagoogilises Instituudis kõrghariduse vene filoloogias, täiendades end ka semiootika vallas. “Püha kaljukitse radadel” on Vladimir Jah Guzmani pseudonüümi all varem ilmunud vene keeles. Teos pakub magus-maagilist sissevaadet Vladimir Wiedemanni seiklustele Kesk-Aasias, mida ta külastas korduvalt alates 1970ndate teisest poolest. Siit sujub kulgemine mööda müstilisi pühapaikasid, Dušanbe turgusid, hüpnootilisi mäeahelikke, Lenini tänavaid kolme Lenini ausambaga ning nasvai, najaki või kanepipläru aurudes siserännakuid, mis võivad tipneda kohtumisega igaviku Buddha endaga. Samuti kuuleme nõukogude aja ilmselt kurioosseimast äriplaanist – trükkida koraani otse KGB ruumides Tallinnas ja müüa neid üüratu vaheltkasuga Kesk-Aasiasse, ning mitte jääda seejuures vahele. Terje Toomistu, antropoloog


Lisas cantabile 30.07.2013
Pane hinne:
Ramadaan
2.0
1 hindaja

74. Ramadaan
Aare Pilv

„Ramadaan” on Itaalia reisikiri ja on loodud tänu autori viibimisele Mazzano loomemajas. Samas on raamat segu autobiograafilisest päevikust, Itaalia vaatamisväärsuste tutvustamisest, reisisündmuste detailsest eritlusest, luulekatketest, mõtisklustest erinevate teemade üle ning jääb niimoodi ˛anriliselt erinevatel piiridel mängijaks. Tegemist on luuletajast autori väga poeetiliselt ja väga täpselt kirjutatud tekstiga. Aare Pilve raamatut võib näha kuulumas ka eesti kirjandusloo Itaalia reisikirjade üldisesse rivisse, asetudes niimoodi Friedebert Tuglase, Karl Ristikivi, Aimeé Beekmani jt kirjanduslike reisikirjade kõrvale. Suhet traditsiooniga rõhutavad läbi teksti korduvad tsitaadid eelnimetatud teostest.


Lisas Marge-Elin Roose 10.10.2012
Pane hinne:
Regio reisijuht
4.0
2 hindajat

75. Regio reisijuht
Tiit Kändler

Regio AS, Eesti Eksperssi Kirjastuse AS Põhja-Eesti paigad: Prangli, Rebala, Jägala juga, Viru raba, Käsmu, Ilumäe, Palmse, Toolse, Oandu, Kunda, Padaorg, Uljaste, Kiviõli, Toila, Sillamäe, Sinimäed, Narva


Lisas kirju 01.03.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kuigi meil on kaardid ja GPS-id ja internet ja infotahvlid, siis on vahel niivõrd tore võtta kätte midagi paberkandjal. Kui elate nt Tallinnas ja soovite väikese nädalalõpuväljasõidu teha kuhugi mujale kui kaubanduskeskusesse, siis saate reisijuhist nii inspiratsiooni kui konkreetset teejuhatust.”

01.03.2010 15:47 - kirju
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Rooma reisijuht. Põhjalik teekond Rooma ajaloo ja kultuuri juurde
5.0
5 hindajat

76. Rooma reisijuht. Põhjalik teekond Rooma ajaloo ja kultuuri juurde
Aarne Ruben

segi haritud inimene võib Roomas pea kaotada. Siin on lihtsalt nõnda palju kultuuri – nii antiikset, kesk- ja uusaegset kui ka tänapäevast. Aarne Rubeni „Rooma reisijuht” aitab selles kõiges kenasti orienteeruda. See on tarvilik raamat, mis sobib suurepäraselt iga Rooma-ränduri reisikotti.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Rännakud murtud maal
7.8
4 hindajat

77. Rännakud murtud maal
Ivar Soopan

Sellest raamatust saab lugeda autori kolmest reisist paikadesse, mis jagasid aastail 2004–2006 ühist saatust. Kuigi kannatajaid oli veel paljude teistegi maade ja rahvaste hulgas, on selles reisikirjas kirjeldatud elu Tais, Indias ja Indoneesias. Need on paigad, mida laastas maavärin või sellele järgnenud tsunami. Tai riik langes kaosesse 2004. aastal, mil Indoneesia lähedal oli teadaoleva maailma ajaloo üks tugevamaid maavärinaid ja sellest sai alguse laastav hiidlaine. India Jammu ja Kashmiri osariigid kannatasid 2005. aastal rängalt naaberriigis Pakistanis esinenud väga tugevate tõugete tõttu. Sama juhtus 2006. aastal Indoneesia Jaava saarega. Kõigis neis loodusõnnetustes hukkus kokku üle 300 000 inimese, vigastada sai peaaegu sama palju. Autor rändas neis paigus kohe pärast katastroofe ja kirjeldab selles raamatus elu lihtsate inimeste keskel. Need on maailma rängimate õnnetuspaikade lood. Nagu ikka reisikirjades, nii leiab ka siit huvitavaid persoone, kentsakaid juhtumeid, huumorit, kurbust, traagikat ja lihtsalt mõnusat äraolemist. Raamatut ilmestab rikkalik fotovalik. Ivar Soopan on ajakirjanik, kes on 2004. aastast reisinud peamiselt sõja- või looduskatastroofi piirkondades – Iraagis, Süürias, Liibanonis, Palestiina aladel, Jordaanias, Kõrgõzstanis ja mujal. Reisidest Iraaki valmis 2008. aastal raamat Tappev uudishimu. 2010. Aastal ilmus reisiteemaline Seljakotiaabits. Soopan on kirjutanud ka kaks lasteraamatut: Kõik poisid ei saa suureks (2008) ja Head pahad poisid (2009).


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Rännud kuue teejuhiga
6.0
1 hindaja

78. Rännud kuue teejuhiga
Janika Kronberg

Janika Kronbergi raamatu „Rännud kuue teejuhiga“ ühendavaks motiiviks on eesti kirjandusklassikute reisid mitmes maailmajaos. Tuginedes memuaaridele, varasematele reisikirjadele ja muule kultuuriloolisele allikmaterjalidele ühelt poolt ning teiselt poolt autori isiklikele kogemustele, paigutub raamat kultuuriloolise esseistika ja traditsioonilise reisikirja vahemaile, rikastades nii eesti kirjandust isikupärase teemakäsitlusega kui ka tuues esile uudseid või vähetuntud fakte meie kultuuriloost. Lähema vaatluse all on Eduard Vilde Krimmi- ja Friedebert Tuglase Hispaania-reis, Henrik Visnapuu pagulasaastad, Ivar Grünthali turnee USA-sse, Karl Ristikivi retked Itaaliasse ja Kreekasse ning Karl Ast-Rumori ränd Indiasse ja Tseilonile ja pikem eluperiood Brasiilias. Raamat on varustatud isiku- ja kohanimeregistriga ning sisaldab rohkesti nii ajaloolisi kui ka kaasaegseid fotosid eesti kirjanike reisidest Euroopasse, Ameerikasse ning eksootilisematesse maadesse.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne: