Minu Ugrimugri
7.8
16 hindajat

67. Minu Ugrimugri
Rein Sikk

Uskumatud seiklused Soome-Ugri ilmas.


Lisas tommm 24.06.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Väga õige inimene ugrimugrindust edasi andma, väljenduslaad oli samuti kümnesse.”

16.09.2010 08:03 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Mongoolia memuaarid
9.8
4 hindajat

68. Mongoolia memuaarid
Roy Strider

Tiibeti mastifid Häirä ja Karma, filmioperaator Manja ning Roy Strider rändavad Eestist muinasjutulisse Mongooliasse, et uurida välja kogu tõde illegaalsest kullakaevamisest Sinise Siidsalli Maal. Vaevarikas teekond viib otsijad läbi kõrbe ja üle mägede, kardetud kullakaevurite varjatud laagritesse. Edasine sõltub vaid õnnest, ettevaatusest ja tiibeti koerte vaprusest. Kunagi võimsa budismikantsina tuntud Mongoolia avaneb reisikirjas ka läbi religioosse vaate. Autor mõtestab budismi kui vabanemise õpetust selle maa ajaloos, arengus ja uusajas. Koerte ja inimeste pöörased seiklused kannavad lugeja läbi Venemaa avaruste Altai mäestikku ning Ulaanbaatari kloostritest Kuramaa rannikule. Raamatu on paberilõikustehnikas illustreerinud Mongoolia tippkunstnik Norovsambuugiin Baatartsog (illustreerinud ka raamatud „Mongolian Folktales“, „The Secret History of the Mongols“ jpm.). Roy Striderilt on varem ilmunud raamatud „Himaalaja jutud“ (2008, 2011), „Minu Mongoolia“ (2009) ning „Punane ja must“ (2010).


Lisas Marge-Elin Roose 11.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Roy Strideri kõige parem raamat”

09.05.2012 00:52 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Mootorrattapäevik
7.5
4 hindajat

69. Mootorrattapäevik
Ernesto Che Guevara

Ta on kohtunud Nikita Hruštšoviga, kätelnud Hiina liidri Mao Zedongiga, olnud Kuuba tööstusminister, revolutsionäär Kuubas, Kongos ja Boliivias. Ta on kirjutanud pika kirja Ameerika Ühendriikide presidendile, pidanud ÜRO Peaassambleel kõne kapitalismi hukatuslikust mõjust maailmale ja inimloomusele. Olles kommunistliku Kuuba minister, on ta sõlminud sidemeid peaaegu kõigi sotsialistlike riikide ja Kuuba vahel. Selle mehe nimi on Ernesto Che Guevara, kellest on saanud mässumeelsuse ja vabaduse sümbol ja kes on valitud eelmise sajandi maailma 100 mõjukaima inimese hulka. Aga kuidas sai temast mees, kellena ta ajalukku läks? Värskelt on ilmunud Ernesto Che Guevara „Mootorrattapäevik“, mis Che kujunemisloole valgust heidab. Noor arstitudeng Ernesto Guevara jättis oma miljonäritütrest armastatu ja alustas koos sõbra Alberto Granadoga 1952. aasta jaanuaris üheksa kuud kestnud matka läbi Lõuna-Ameerika. Nende soov oli näha põnevaid paiku, seigelda ja töötada mõned nädalad vabatahtlikuna Peruus San Pedro leeprahaigete koloonias. Aga sellest mootorrattamatkast sai pöördeline sündmus Ernesto elus. Tihti oli noormeeste magamistoa laeks vaid tähistaevas. Kui raha otsa sai, töötasid nad hinge sees hoidmiseks pakikandja, nõudepesija, laevalossija, müüja, arsti või isegi jalgpallitreenerina. Reisi mõju Che Guevara kujunemisele oli tohutu – Lõuna-Ameerikas sügavale juurdunud majanduslik ebavõrdsus viis Che järeldusele, et olukorda on võimalik muuta üksnes revolutsiooniga. See veendumus viis Che kokku Fidel Castroga. 14. juunil 1928 Argentinas Rosarios sündinud ja 9. oktoobril 1967 Boliivias tapetud Ernesto Rafael „Che“ Guevara de la Serna kompromissitu elu, tema energia, millega ta kõigest enda jaoks olulisest osa võttis, tema värvikad karused tekstid ja tegevus revolutsionäärina lõid temast legendi. Che hukkus Boliivias, kuhu ta oli tulnud revolutsiooni tooma. Che kuulus lause teda hukkama tulnud Boliivia sõdurile „Ma tean, et sa oled tulnud mind tapma. Tulista, argpüks, sa tapad ju ainult inimese!“ näitas, kui sügaval temas oli usk oma ideede lõplikku võitu. Raamat viib lugeja matkale koos kahe tulise Argentina noormehega, kes vana ühesilindrilise Nortoni tsikliga võtsid ette midagi sellist, millest paljud unistavad, kuid mida ellu viivad vähesed. See on raamat täis värve, emotsioone, tundeid ja mõtteid, mida on vahendanud Ernesto Che Guevara enese sulepea. Kuigi Eesti lugeja jaoks on sõnal „revolutsioon“ hoopis traagilisema värvinguga tähendus, on tulevase revolutsionääri Che kirjeldused tolleaegse Ladina-Ameerika elust-olust eestlaste jaoks põnev sissejuhatus selle kauge maailmajao juurde. Raamatu järgi on filmistuudio FilmFour DB Studio teinud 2004. aastal samanimelise ja maailmas ülimenukaks osutunud filmi. Raamat on rikkalikult reisi originaalfotodega illustreeritud.


Lisas Marge-Elin Roose 09.04.2012
Pane hinne:
München. Hitler ja Dostojevski
8.5
2 hindajat

70. München. Hitler ja Dostojevski
Olev Remsu

Eesti reisikirjanduse elav klassik Olev Remsu sõidab jalgrattaga mööda Müncheni ajaloolisi tänavaid. Teiste hulgas kohtub ta Hitleri, Dostojevski ja paljude teiste värvikate tegelastega.


Lisas Marge-Elin Roose 09.04.2012
Pane hinne:
Parim näitleja linnas
8.3
10 hindajat

71. Parim näitleja linnas
Lii Unt

Päevaraamat spirituaalsetest otsingutest Indias. Autor annab müstilise sissevaate India igapäevaellu ja kultuuri, heidab pilgu India inimestele ja nende omailma. Nauditav lugemine inimesele, kes armastab vaimsust, kaugeid maid, juurelda asjade üle ning armastada.


Lisas trophyhunter 18.12.2010
Pane hinne:
Põhjala meredel ja mandril
6.0
4 hindajat

72. Põhjala meredel ja mandril
Albert Teppand

Albert Teppandi reisipäevik Artikas reisivatest teadlastest 1988 a. septembris. Reisi kogupikkus laeval oli 4211 miili, mis maamõõdus on 7800 kilomeetrit. Meremarsruudile lisandub 3800 kilomeetrit raudteevagunis ja 500 kilomeetrit bussireise, seega kruiisi kogupikkus 12200 kilomeetrit. Reisipäevik avaldab teavet nii Põhjala karmi looduse, sealsete põlisasukate tööde-tegemiste, maade ja merede uurijate ränkraskete rännakute, kaasaegse majandustegevuse, etnograafia ja ajalooliste kasulike toimingute kui ka kurjuse ja vägivalla kohta.


Lisas Marge-Elin Roose 29.08.2012
Pane hinne: