Armastuse tähendus
10
2 hindajat

7. Armastuse tähendus
Sue Johnson

Populaarsete raamatute autor doktor Sue Johnson esitleb kõige värskematele uurimistulemustele tuginevat, täiesti uutmoodi arusaama selle kohta, miks ja kuidas me armastame.


Lisas Raamat24 04.03.2015
Pane hinne:
Sõbraks olemise kunst
10
1 hindaja

8. Sõbraks olemise kunst
Toivo Niiberg

Tänapäeva maailmas tundub, et sõprus ja lähisuhted jäävad aasta-aastalt üha pealiskaudsemaks ning lähevad aina materialiseeruvamas maailmas üha enam kaubaks ja müügiks. Suurlinnadesse elama asumine peaks just nagu inimesi ühendama, tegelikult on aga toimunud hoopis eraldumine. Järjest rohkem on ühiskonnas üksildasi uitajaid, kellel ei ole peret, sõpru ega kindlat kodu; pere lemmikloomad on muutumas laste mänguasjadeks ja uusrikaste aksessuaarideks. Selles raamatus jagab autor lugejaga oma mõtteid oskusest sõbruneda, armuda ja lähisuhtele pühenduda, tuginedes maailmas tehtud uuringutele ja teaduspõhistele faktidele. Siin on kirjas nii sõpruse kuldreeglid, head soovitused sõprade leidmiseks ja hoidmiseks, lahendused võimalike tülide või reetmiste puhuks, armastuse ja sõpruse erinevused-sarnasused ning praktilised testid, mille järgi ennast kui sõpra paremini hinnata. Hoidke sõpru ja ärge koguge neid nagu postmarke! Sõprusest ei saa tekkida tüdimust: mida vanem, seda meeldivam peab see olema. - Cicero


Lisas Marge-Elin Roose 08.11.2012
Pane hinne:
Õnnelik suhe
10
2 hindajat

9. Õnnelik suhe
Tiina Tiitus

Tiina Tiitus: „See raamat räägib teekonnast ja armastuse äratundmisest. See on raamat minu teest, taipamistest, nägemustest ja kogemustest selles elus. Olen väga tänulik selle võimaluse eest teiega oma imelist elu jagada. Kui paljusid paare te teate, kelle suhe on harmooniline ja armastav? Tavaliselt on nende üleslugemiseks ühe käe sõrmedest küll ja küll. Kui te olete ise nende hulgas, siis oleks nagu lotovõidu saanud. Me sünnime siia ilma potentsiaaliga saada õnnelikuks ja tunda taas koosolemise, kuulumise ja üksolemise tunnet. Kõlab uskumatuna, kas pole? On olemas ju väga raskes olukorras inimesi, kelle kannatused ei tundu iialgi lõppevat. Ja ometi võiksid meie kannatused lõppeda sekundi murdosa jooksul, kui me vaid sellesse usuksime ja lubaksime sellel juhtuda.”


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Sõnadest tähtsam
9.7
11 hindajat

10. Sõnadest tähtsam
Merit Raju, Helina Kärgenberg

Kuna me ei ela üksi vaakumis, tuleb paratamatult suhelda. Isegi mitte midagi rääkides saadame sõnumeid, kõneleme tegelikult endast. Me tõlgime ja suhtleme pidevalt ka sõnu kasutamata. Meie pilgud, kehad, iseloomujooned ja teod räägivad. Paraku on meie suhtlemisstiilis palju harjumuspärast ning see viib sageli ka sarnaste suhete ja olukordadeni. Aga kui pingutame natuke selle nimel, et vanad automaatsed ja lapsepõlvemustriga suhtlemisviisid asenduksid uutega – siiramate, ehedamate ja enesega rohkem kooskülas olevatega -, tasub see vaev end kuhjaga ära. Suhted muutuvad usalduslikumaks, neis on rohkem ärakuulamist ja avanemist. Võib-olla muutuvad seejärel inimesedki meie ümber. Ei ole vaja jätta muljet ega rääkida ilmast. Võib täiesti vabalt olla see, kes sa tegelikult oled. Ja sellisena armastatud.


Lisas Shepard 18.05.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Kui inimesed omaette räägivad, siis öeldakse, et räägivad kõige targemaga. Samas öeldakse, et tähtsam kui see mida sa ütled, on see, mida sa mõtled. Järgmiseks tuleb meelde tarkus, et arutledes kõvasti omaette kõva häälega on kasulik, sest siis sa kuuled ka, mida pea mõtleb, muidu liiguvad mõtted sellise kiirusega, et astuvad üksteisele kannale. Kuidas siis tegelikult on sellega mida me mõtleme, ütleme ja kuidas käitume?
Just nii lugesin mina seda raamatut - kogu aeg endaga mõttes vaieldes ja arutledes, seda küll siiski mitte kõva häälega.
Mitmed raamatus kirjeldatud olukorrad moodustavad meie igapäevase elu, kuid kiires elutempos ei jää aega nende üle juurelda ja järeldusi teha. Nii kordamegi sageli ikka ja jälle samu vigu. Lugedes hakkasingi paralleelselt analoogseid situatsioone otsima ja leidma ka oma elust. Siis läks mõtetes vaidlemiseks, sest ikka üritad ju ennast ja oma käitumist kaitsta ning õigustada. Enamasti leidsin oma mõtetega rahumeelsed lahendused, kuid oli ka momente, kus andsin alla ja lükkasin otsustamise tulevikku ehk siis olukorda, kus olen sellises situatsioonis. Samuti tundsin ära palju tuttavaid, kelle käitumismudelid toredasti välja joonistusid ning hakkasin mõnestki inimesest ja tema reageerimisest paremini aru saama. Kuid mõistmist tuli kindlasti palju juurde.
Kuigi minu jaoks jäi raamatust kõige enam kõlama mõte, et me ei teadvusta, ei mõtle ja ei pane tähele, kuidas käitume, meeldis mulle väga-väga, et autorid suudavad lugejale läheneda lihtsalt, oma kogemuste baasil, tuues näiteid oma elust. Samuti on olukorrad väga elulised, millesse satume kõik pidevalt päev päeva järel.
Raamat on iseenda ja oma mõtetega olemise raamat, mis mõjus mulle väga virgutavalt ning puhastavalt. ”

09.08.2012 15:04 - Marge-Elin Roose
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Arengupsühholoogia alused
9.5
6 hindajat

11. Arengupsühholoogia alused
George Butterworth, Margaret Harris

Tartu Ülikooli Kirjastus, 2002 Tõlkinud Aita Linnas


Lisas crep suzet 05.04.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Väga lihtsas keeles teaduslik raamat. Keda teemad sügavuti huvitavad, saavad pöörduda viidatud algallikate juurde, teksti ei ole koormatud liigsete detailidega, nii et lugeda on mõnus. Viimased teemad vajaksid muidugi juba täiendamist, nt isade rollist on viimasel kümnel aastal valminud lisaks juba palju sotsioloogilisi uurimusi (sh ka Eestis mitu).”

05.04.2010 10:55 - crep suzet
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Lihtne ja praktiline koolipsühholoogia
9.5
4 hindajat

12. Lihtne ja praktiline koolipsühholoogia
Tiia Lister

Kooliheaolu, osavõtlik ja toetav koolielu, head suhted õpetajate-õpilaste vahel, positiivne, rõõmsameelne ja innukas suhtumine õppetöösse – need teemad paeluvad kindlasti kõiki, kes on huvitatud, et meie kool muutuks lapsesõbralikumaks. Kuidas kujundada meie kooli psühholoogiline keskkond lapsele kergemaks, rõõmsamaks ja õpihuvi tekitavamaks, mis omakorda pakuks rahuldust ka õpetajale tema töös – need ideed läbivad uue ja praktilise koolipsühholoogia käsiraamatut. Arusaam, et kooli on võimalik muuta meeldivaks paigaks nii õpilastele kui ka õpetajatele, läbib kogu raamatut, ent selleks on vaja rakendada ka praktilise psühholoogiaga seotud teadmisi ja oskusi. Milline on positiivse mõju ja hea suhtlemisoskusega õpetaja, millised on hea õppetunni psühholoogilised alused, milline õpetaja on autoriteediks, kes suudab tagada töörahu ja huvi oma aine vastu, kuidas ennetada nii õpetaja kui ka õpilaste koolistressi ja konfl ikte koolis, kuidas aidata õpiraskusega õpilast ja arendada erilise õppija andeid. Neid probleeme käsitletakse samuti põhjalikult. Raamat on sobilik lugemisvara ka lapsevanematele, kes osalevad hoolekogu töös, või hea nõuandaja oma lapse koolielu kujundamises. Näpunäited, kuidas korraldada koostööd, tugevdada meie-tunnet või toetada õpiraskustega poisse, on tähtsad kindlasti ka neile.


Lisas Marge-Elin Roose 26.04.2012
Pane hinne: