Vicky and the Treasure of the Gods 3D (2012)

229. Vicky and the Treasure of the Gods 3D (2012)
Christian Ditter

Väike viikingipoiss, Vicky, arvatavasti kõige nupukam viiking, kes eales teleekraanil elanud, seikleb jälle! Vicky isa, viikingite küla, Flake pealik, Halvar, röövitakse ja nii saab Vicky’st uus pealik, kelle juhtimisel tuleb päästa nii ta röövitud isa kui ka lahendada salapärane müsteerium, mis keerleb ümber igavese jääpalee, mis varjab endas võimsat, kuid ohtlikku jumalate aaret. Loomulikult on Vicky’l abiks alati ustavad viikingid, sügelev nina ja ka uued sõbrad.


Lisas OliverL 15.11.2013
Pane hinne:
Vidal Sassoon: The Movie (2011)

230. Vidal Sassoon: The Movie (2011)
Craig Teper

Vidal Sassooni nimi on enamikule meist tuttav šampoonipudelitelt, kuid tegelikult kuulus see mehele, kes viis läbi revolutsiooni kääride abil. Üsna õnnetu lapsepõlvega poisist sirgus soengumeister, keda ei huvitanud see, mis juba moes oli, vaid kes alati tahtis proovida midagi uut. Ta pidi noorelt tööle hakkama ega saanud minna ihaldatud arhitektuuriõpingutele, kuid tema karjäär kulges kiires tõusujoones just tänu geomeetrilistele arhitektuurist mõjutatud soengutele, mille loomisel sai Vidal oma loovust maksimaalselt rakendada. Ta muutis seda, kuidas naised välja nägid. Vidal Sassoon on öelnud, et ainus koht, kus edu eelneb tööle, on sõnaraamat. Tema edule eelnes meeletult palju õppimist, eksperimenteerimist, töötamist. Õpipoisina alustanud Vidal avas omanimelise juuksurisalongi Londonis, siis New Yorgis, mõne aja pärast järgnes juuksetoodete sarja lansseerimine, millest kasvas edukas rahvusvaheline äri. Ilmselt on ta seni kõige kuulsam ja rohkem saavutanud juuksur kogu maailmas. Dokumentaal Vidalist valmis vaid paar aastat enne tema surma, kuid filmimise ajal juba üle 80aastane härrasmees on tõeliselt vitaalne ja tema hoiakut tasuks eeskujuks võtta paljudel. Ta peegeldab kõike olnut ning küsib endalt, kuidas see kõik juhtus. Film annab sellele küsimusele vastuse.


Lisas OliverL 16.11.2013
Pane hinne:
Violette (2013)
10
1 hindaja

231. Violette (2013)
Martin Provost

Üdini prantslasliku filmi võtaksin kokku lausega hingevanglast hingevabaduseni. Meie balletiartistil ja laineid murdnud lavastajal Ülo Vilimaal oli samateemaline näitus. Ta hakkas pintsliga lõuendil moderntantsu tantsima, et hing taas vabaks saaks. VIOLETTE on lugu naisest, kes püüdleb isikliku vabaduse poole ja kellest saab kirjanik. Kirjutamine annab talle kõik selle, millest ühiskond ta ilma jättis. See on elulooline film prantsuse novellistist Violette Leducist, kelle teosed olid sõjajärgsel Prantsumaal sensatsioonilised ja provokatiivsed. Teda võiks võrrelda ehk meie Kati Murutariga. Filmi võti peitub tema suhtes kirjastaja Simeone de Beauvoiriga, kellesse oli ta sügavalt armunud ja kes suutis Violette’i veenda oma hingeliselt üksildase elu ning isiklikud muserdused paberile panema ja andma endale võimaluse. Lugu rullub vaataja ees lahti kuues osas. Iga osa kannab üht peaosalise elus olulist mõju avaldanud inimese nime. Mõistagi ei puudu ka armastuse teema, muidu poleks tegu ju prantsuse filmiga – keskmes on armusuhted Jean Genet’ga ning Maurice Sachsiga. Tegevus leiab aset toonases kodanlikus Pariisis. Kogu seda lugu vaadates meenub, kuidas ma oma luules andeka sõbratariga, kes suudab luuletada ka prantsuse keeles, istusime kohvikus, jõime punast veini, haukasime võileiba ja meie, kaks vaest kirjaneitsit, kõnelesime ei millestki muust kui prantsuse šanssoonidest ja oma lemmiklauludest ning artistidest, praadi mugiva ühiskonna mõistmatute pilkude all. Margit-Mariann Koppel


Lisas OliverL 16.11.2013
Pane hinne:
Vivienne Westwood: Do It Yourself! (2011)

232. Vivienne Westwood: Do It Yourself! (2011)
Letmiya Sztalryd

Ta on moelooja. Ta on aktivist, kunstnik ja Naine. Teda on mitmel korral nimetatud Briti aasta moedisaineriks. Tänu temale jõudis massidesse punkmood. Teda on peetud üheks kõige originaalsemaks ja mõjukamaks nüüdisaegseks disaineriks. Ta võtab sõna inimõiguste ja kliimamuutuste teemal ning seda tihti ka oma rõivaloomingu kaudu. Ta on revolutsionäär. Ta on Vivienne Westwood. Kuigi pilt räägib tihti enam kui tuhat sõna, on ka sõnad olulised, eriti kui nad tulevad nii intellektuaalsest allikast. „Ma ei püüa luua midagi erinevat, ma püüan luua samu asju erineval viisil.” „Kui inimesed enam ei mõtle, siis meil pole tulevikku.” „Noortel on vaja distsipliini ja raamatuid täis riiulit.” „Kui kunst elab, siis maailm muutub. Pole kunsti? Pole progressi.” „Sul on parem elu, kui sa kannad silmapaistvaid rõivaid.” Paistab, et see viimane on vähemalt Vivienne’i enda puhul toiminud. Praegu 72aastane pungikuninganna on vägagi aktiivne ja tegus ning see on jäädvustatud ka paar aastat tagasi valminud linateosesse „Vivienne Westwood: tee seda ise!”.


Lisas OliverL 16.11.2013
Pane hinne:
Wajma
10
1 hindaja

233. Wajma
Barmak Akram (2013)

WAJMA, AFGANISTANI ARMASTUSLUGU pole vaatamata peakirjale romantikasõpradele. Selle asemel pakub film realistlikku ülevaadet elust Afganistanis ühe Kabuli keskklassi pere näitel. Film sotsiaalsetest väärtustest, peresuhetest ja (Afganistani kohta enneolematult avameelselt) kuramaažist. Tänapäevane Kabul. Noortel on pealtnäha üllatavalt palju vabadust – Wajma läheb ülikooli juurat õppima, tal on mobiil ning vabadus ringi liikuda seal, kus ise tahab. Wajmal on ka suur saladus. Ta on armunud ettekandjasse Mustafasse, kellega lumises Kabulis kohtamas käib. Vaatajale süütu armuloona tunduv kuramaaž lõppeb Wajma lapseootele jäämisega. Selgub aga, et Mustafa ei taha vaatamata lubadustele siiski tüdrukuga abielluda. „Minu elu on sinu kätes,” anub Wajma asjatult Mustafat isaduse eest vastutust võtma. „Ma olen häbistatud, ma kardan halvimat.” Ta on sunnitud oma perekonnale kõik ära rääkima ning seejärel ka oma tegude eest, vastavalt Afganistani kommetele, vastutama. Wajma isal tuleb nüüd valida: kas tappa perekonna häbistamise pärast tütar või mõlemad süüdlased? Kas veenda Mustafat abielluma, saata Wajma Indiasse aborti tegema või hoopis midagi muud? Perekonna dilemma alles algab. Pealtnäha üsna liberaalse elustiili varjus võib tajuda domineerimas tugevat ühiskondlikku konservatiivsust. Mis maani võivad keskklassi naised oma otsuseid ise teha? Mis on mehe ja isa roll ning vastutus ühiskonnas? Liigutavalt ja mõjusalt lahatakse isa ja tütre sügavat suhet. Isa (Haji Gul Aser) valik seoses tütrega on tõeliselt sümboolne – ühest küljest survestavad teda ühiskondlikud normid ja traditsioonid, teisest küljest inimlikkus ja armastus tütre vastu. Hille Hanso


Lisas OliverL 15.11.2013
Pane hinne:
Ways to live forever
9.0
8 hindajat

234. Ways to live forever
Gustavo Ron


Lisas Tulekera 01.04.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“,,Kuidas elada igavesti" on oma nime saanud ilmselt ühelt peategelase vastuseta jäänud küsimuselt. Sealhulgas on ka küsimusi nagu näiteks, miks peab surema, mis tunne on surra jne.
Selle filmi peaosatäitja on Robbie Kay, kes peab mängima Sami-12 aastast poissi, kes põeb leukeemiat. Sam hakkab pidama videopäevikut, kus räägib oma päevadest ja tegemistest. Filmis hakkab ta ellu viima oma unistusi (teha Guinnessi rekord, suudelda tüdrukut, joosta üles alla viivast eskalaatorist jne). Ta parimat sõpra Felixit mängib Alex Etel. Felix on samuti leukeemiat põdev poiss, kes sureb kahjuks filmi teises pooles. Ta aitab Samil oma unistusi täide viia.
Minu jaoks oli filmi põhisõnum see, et meil on vedanud kui meil ei ole mingit rasket haigust ega puuet. Aga ka see, et isegi kui meil pole vedanud, siis peaksime nautima elu.
Ma soovitaksin seda kindlasti kõigile üle 9-aastastele lastele ja ka suurtele, sest see toob välja mitu põhjust, miks elu nautida ja seda mitte raisku lasta. Nooremad lapsed ei pruugi sellest aru saada.
Minu meelest mängisid kõik oma rolli hästi välja. Ja olid huvitavad tegelased.
Selle kurva filmi režissöör on Gustavo Ron, kes on Hispaania režissöör ja stsenarist, kes selle aasta detsembris saab 42-aastaseks.”

27.04.2014 10:37 - carmel.uibopuu
Hinnang arvustusele:
  +1   -0