iOS 8
9.0
1 hindaja

1. Apple iOS 8

Kaheksas suur uuendus Apple iOS seadmetele (iPhone, iPad, iPod Touch). Toetatud seadmed: iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPod Touch (5. gen), iPad 2, iPad (3. gen), iPad air (4. gen), iPad Mini (1. gen), iPad Mini (2. gen).


Lisas daniil 07.06.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Siin on nüüd uuendusi kohe ootamatultki palju. Ainus enam-vähem muutumatu asi on disain, see saadi iOS 7 suure visuaalse uuendusega suhteliselt paika ja nüüd on seda vaid natuke kõpitsetud siit ja sealt. Aga muidu pole küll kivi kivi peale jäänud.

Näiteks suhtlevad nüüd erinevad rakendused omavahel peaaegu vabalt, st sama vabalt oma võimaluste poolest nagu Androidil, aga Applele omaselt palju turvalisemalt. Nüüd saab installeerida ka muid klaviatuure kui vaid Apple enda oma. Rõõmustage SwiftKey fännid!

iCloudi kettamahu hinnad on kõvasti alla läinud ja on nüüd samal pulgal või soodsamad kui Google Drives.

Kuni 6 pereliiget saavad jagada kõiki App Store ja iTunes Store oste, ehk kui üks ostab mingi rakenduse, filmi, raamatu või muusikapala, siis teised saavad selle soovi korral tasuta.

Siri ärkab nüüd ka häälkäsklusega "Hei, Siri"!

AirDrop toimib nüüd lõpuks ka Maci suunal ja tagasi, ehk faile saab üle õhu saata ülilihtsalt ka arvutisse ja arvutist tagasi iOS seadmesse.

iPhone puhul saab Macist nüüd ka otse helistada. Telefon on näiteks kusagil kaugel, siis saad teate kõnest Maci ekraanile ja vastad soovi korral läbi arvuti. Või helistad välja, läbi eemal asuva iPhone'i.

Uuendusi on veel tohutult, aga nüüd saavad endale iPhone'i lubada ka need, kes seda seni tahtnud on ülihea ökosüsteemi ja kena disaini ning kvaliteedi tõttu, aga keda seni tehnilised piirangud Androidil olema sundisid.

07.06.2014 21:51 - daniil
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
iOS 7
7.6
7 hindajat

2. Apple iOS 7

Apple nutiseadmete 2013 aastal välja tulnud operatsioonisüsteem. Toetatud iPhone 4 ja uuemad, iPod Touch (5. generatsioon), iPad 2 ja uuemad, iPad Mini.


Lisas jaanpoiss 10.07.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Võib vist öelda et ipad näeb nüüd natuke moodsam välja, aga kasutatavuses erilist erinevust vana iOSiga ei ole.
Paar mugavuslisa on siiski lisatud, mis Apple on jailbreakitud maailmast üle võtnud.

Control Center avaneb näpuga ekraani alumisest servast üles tõmmates ja seal on nupud tihedamini vajaminevate tegevuste jaoks. Näiteks saab bluetoothi ja wifit sisse-välja lülitada, kaamera käivitada jms. Control Center toimib ka rakendustes sees olles, v.a. kaamera ja võibolla veel midagi, ning avaneb ka avaekraanil (seda saab ka ära keelata).
Avatud rakendusi näitab endiselt topeltvajutus Home nupul (või 4 sõrmega alt üles, kui Multitasking Gestures on sees), aga lisaks ikoonidele näidatakse nüüd ka suuri ekraanipilte. Ja appide sulgemiseks tuleb nüüd teha näpuviibe sellel ekraanipildil, nagu Androidil. See meeldib mulle küll, sest pisikesele keelumärgile pihtasaamisega oli mul tõsiseid raskusi. Lisaks saab osavate näppude abil sulgeda ka mitu rakendust korraga, lükates samal ajal üle 2 või isegi 3 ekraanipildi. Seda Android juba ei suuda.
Multitasking ei ole siiski multi, vaid selleks nimetab Apple kasutaja harjumuste jälgimist. Et kui näiteks mingil kindlal kellaajal kasutaja tavatseb külastada teatud veebilehte, siis järgmisel päeval iOS juba ennetavalt tõmbab sisu ära, et siis kasutaja saaks kiiremini oma asjad aetud. Või midagi sellist. Seletus pärineb Apple veebilehelt. Ma ei ole seda efekti veel märganud. Igatahes see ei ole multitasking, nimetagu Apple seda kuidas tahab.

Kataloogil ei ole enam mahupiirangut, mis on hea. Kuid kataloogi vaates näidatakse leheküljel korraga vaid 9 ikooni. Võiks ju rohkem, ruumi on. Ipadil vähemalt küll.

Ning lõpuks on lubatud ka rakenduste automaatne uuendamine, sellekohane küsimus ilmub esmakordselt App Store uuenduste lehekülge avades. Tubli. Kuigi ei saa aru, miks see lubamine nii kaua võttis.

Endiselt ei ole eesti klaviatuuri, kus ka täpilistel tähtedel oleks oma nupud. Ilma pikalt allhoidmata on palju mugavam kirjutada, Apple võiks ju SwiftKey iOSile lubada, kui enda oma ei taha muuta.

Aga üldiselt on ju tore, et 5 aastat muutumatuna püsinud välimus nüüd veidigi värskendust sai. Selline peenikeste joontega ja ringidega teema ei ole ka üldsegi kole.

Ja seda tahan ka öelda, et naljakas on kõrvalt vaadata, millise innu ja põhjalikkusega iOS kasutajad süvenevad ikoonide värvidesse jms samal ajal kui Androidil on välimuse, ikoonide jm visuaalse vahetamine maailma kõige lihtsam asi.”

23.09.2013 16:30 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
iOS 5
7.9
13 hindajat

3. Apple iOS 5

Apple'i mobiilsete seadmete operatsioonisüsteemi viies generatsioon. Maht umbes 775 MB.


Lisas jaanpoiss 13.11.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Apple hakkab microsoftiks muutuma. iOS 5 on bugine ja eriti nõme on Apple klienditeenindus kellest pole üldse mingit abi.
Meil näiteks on nii, et müügiesindajatel on iPadid ja kui iOS 5 välja tuli, siis ükspäev uuendasin 4.3.5 pealt 5 peale. Pärast seda ei tööta neil enam kontori wifi (autentimine sertifikaadiga). Tagasi iOS 4 peale ei ole võimalik minna, on Apple ametlik vastus. Noh jah kui on olemas mingi enda image, siis tehniliselt seda saab küll teha, aga ametliku esinduse suhtumine on nõme. Ja bugist softi ilma testimata klientidele saata, see on juba täpselt nagu microsoft.
iOS 5 ainuke pluss on see, et seade ei ole enam arvutist sõltuv. Näiteks varasema, 4. versiooniga iPad on on sisuliselt zombi, ta vajab isegi poest ostes kõigepealt arvutiga ühendamist ja arvutisse iTunesi installimist. Alates 5. versioonist on iPad juba poest ostes ka ilma arvutita kasutatav.
iTunesi installimine võib tunduda tühja koha pealt probleemi tekitamisena, aga kui on vaja näiteks installida üle ühe iPadi, on jama kui palju, põhjuseks just Apple idiootsed reeglid. Näiteks ei saa ühe arvutiga siduda üle 5 seadme. See ei ole ka kuskil dokumenteeritud ja iTunes'i veateade on lakooniline "Please contact iTunes support". Netist õnneks leiab piisavalt palju frustreeritud klientide hädakisa ja nõuandeid, aga ikkagi on Apple süsteem ikka loll mis loll. Mitmed appid, näiteks MobileIron ja Junos Pulse, ei lähe esimesel korral installides käima ja annavad arusaamatuid veateateid, mille peale iOS freezeb või pange paneb ja kasutajasõbralikkusest on asi kaugel.”

14.11.2011 01:33 - lizard
lizard on seda arvustust muutnud: 14.11.2011 02:03
Hinnang arvustusele:
  +0   -0