7.9 13 hindajat

Apple iOS 5

Apple'i mobiilsete seadmete operatsioonisüsteemi viies generatsioon. Maht umbes 775 MB. Lisas jaanpoiss 13.11.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Apple hakkab microsoftiks muutuma. iOS 5 on bugine ja eriti nõme on Apple klienditeenindus kellest pole üldse mingit abi.
Meil näiteks on nii, et müügiesindajatel on iPadid ja kui iOS 5 välja tuli, siis ükspäev uuendasin 4.3.5 pealt 5 peale. Pärast seda ei tööta neil enam kontori wifi (autentimine sertifikaadiga). Tagasi iOS 4 peale ei ole võimalik minna, on Apple ametlik vastus. Noh jah kui on olemas mingi enda image, siis tehniliselt seda saab küll teha, aga ametliku esinduse suhtumine on nõme. Ja bugist softi ilma testimata klientidele saata, see on juba täpselt nagu microsoft.
iOS 5 ainuke pluss on see, et seade ei ole enam arvutist sõltuv. Näiteks varasema, 4. versiooniga iPad on on sisuliselt zombi, ta vajab isegi poest ostes kõigepealt arvutiga ühendamist ja arvutisse iTunesi installimist. Alates 5. versioonist on iPad juba poest ostes ka ilma arvutita kasutatav.
iTunesi installimine võib tunduda tühja koha pealt probleemi tekitamisena, aga kui on vaja näiteks installida üle ühe iPadi, on jama kui palju, põhjuseks just Apple idiootsed reeglid. Näiteks ei saa ühe arvutiga siduda üle 5 seadme. See ei ole ka kuskil dokumenteeritud ja iTunes'i veateade on lakooniline "Please contact iTunes support". Netist õnneks leiab piisavalt palju frustreeritud klientide hädakisa ja nõuandeid, aga ikkagi on Apple süsteem ikka loll mis loll. Mitmed appid, näiteks MobileIron ja Junos Pulse, ei lähe esimesel korral installides käima ja annavad arusaamatuid veateateid, mille peale iOS freezeb või pange paneb ja kasutajasõbralikkusest on asi kaugel.”

14.11.2011 01:33 - lizard
lizard on seda arvustust muutnud: 14.11.2011 02:03
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
14.11.2011 11:25 Nimetu
Ma ei saa aru, mida sa siin bugideks pead? See, et iOS5-l on mingi funktsioon puudu, pole bugi (bugi on olemasoleva funktsiooni mitteõige toiminine või mittetoimimine). Kui nad sellest funktsioonist üldse ei loobunud, siis küll nad selle hiljem lisavad. See, et rakendused ei toimi, pole aga OSi süü, vaid rakendusetegijate oma. iOS5 oli mingi pool aastat testimisel rakenduse ehitajate käes ja kui nad selle ajaga ei jõudnud enda rakendust uuele platvormile üle viia (nagu ei suutnud Delfi), siis ongi rakenduse uue OSi all seni katki, kuni rakenduse tootja võtab vaevaks update arendada ja välja lasta.

“Sisaldab uuendusi, nagu:
NOTIFICATIONS, ehk uuenduste keskus, mis asnendab vanad sinised kastid infoga, mis kogu aeg valel hetkel ekraanile kargasid. See tuleb ette kas ekraani päises kui on midagi öelda või sõrmega ekraani ülevalt alla libistades. Ka telefoni avaekraanilt saab nüüd otse telefoni kaamerat kasutama hakata.
iMESSAGE, ehk sõnumside erinevate iSeadmete vahel. Isegi kui kasutad tavalist SMSi saatmist, siis saab telefon ise aru, kas vastuvõtjal on iSeade või mitte. Esimesel juhul ei saadeta sõnumit, MMsi vms mitte telefonioperaatori teenustasuga vaid päris tasuta, kui oled WiFi võrgus või siis 3G tasu eest.
NEWSSTAND, ehk lehekiost on sisuliselt ajakirjade Book Store.
TWITTER LÄBIVALT INTEGREERITUD, ehk kui teed näiteks pilti, annab ta lisaks meiliga saatmisele kohe menüüs võimaluse see ka Twitterisse postitada. Samuti on integreeritud näiteks YouTube, Safari ja Maps rakendused.
iCLOUD, ehk pilveteenus, mis hoiab nüüd iSeadme backupi, dokumente, kontakte, kalendrit ja meile ning on lisatasuta.
SAFARI, ehk veebibrauseril on nüüd sakid (tabs). Samuti tuleb aadressiribale lehti külastades kiri Reader, mida puudutades formaaditakse tekst ümber, nii et seda on parem lugeda, ilma igasuguse lehe mürata.
REMINDER, ehk meelespea rakendus. Väga mugavalt saab panna oma toimetused kirja ning need süngitakse kohe iCloudiga, nii et ilmuvad soovi korral ka teistesse iSeadmetesse. Ise kasutan näiteks nii, et iPadis kirjutan valmis poenimekirja, sest seal on tänu suuremale ekraanile mõnus kirjutada ning poes kasutan iPhone'i, et nimekirja lugeda ja märkida, mis korvi laotud.
TRAADITA SÜNKIMINE JA UPDATE, ehk enam pole vaja oma iSeadet arvuti taha ühendada ei info sünkimiseks, ega iOS'i uuendamiseks. Esimeseks piisab kui olla iTunes'it omava arvutiga samas WiFi võrgus, uuenduste laadimiseks ja installimiseks piisab lihtsalt WiFist.”

13.11.2011 13:35 - jaanpoiss
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
13.11.2011 13:38 jaanpoiss
iOS 5.0.1 UUENDUS
- Parandab (enamusel) aku kestust vähendavad vead.
- Lisab mitmiktöö (multitasking) žestid esimese põlvkonna iPad'ile.
- Parandab vead, mis puudutasid dokumente iCloudi'is.
- Parandab kõnetuvastust Austraalia aktsendi korral.
10.03.2012 11:32 jaanpoiss
iOS 5.1. UUENDUS
- Jaapani keele tugi Siri-le
- Photo Stream-ist saab nüüd fotosid kustutada
- Kaamera ikoon on nüüd lukustuseekraanil pidevalt nähtav (iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS ja iPod touch 4. gen)
- Kaamera näotuvastus märgistab nüüd kõik leitud näod
- Ümberdisainitud kaamerarakendus iPad-ile
- Genius Mixes ja Genius playlists iTunes Match tellinud kasutajatele
- TV sarjade ja filmide heli on nüüd iPadile optimeeritud, et see kostuks valjemalt ja selgemalt
- Podcastide (taskuhäälingu) mängimiskiiruse kontrollimine ja 30 sek tagasikerimine iPadile
- Uuendatud AT&T võrguikoon (4G)
- Parandatud aku kesvust mõjutavaid vigu
- Parandatud viga, mistõttu väljuvatel kõnedel aeg-ajalt heli katkes
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple iOS 5 arvustusi (review)Otsi Google abil: apple ios 5 (review)