iPhone XS / iPhone XS Max
7.0
12 hindajat

1. Apple iPhone XS / iPhone XS Max

5.8” (2436x1125 pikslit, 458 ppi) / 6.5” (2688x1242 pikslit, 458 PPI) OLED, 3D Touch survetundlikkusega ekraan. Kontrast: 1,000,000:1. Heledus: 625 cd/m2. P3 laia värvigamutiga. 12MP lainurk (ƒ/1.8 avaga) ja telefotokaamera (ƒ/2.4 avaga), 7MP selfie-kaamera. FaceID näotuvastustehnoloogia. A12 protsessor. Veekindel kuni 2 m sügavusel 30 minutiks (IP68). Qi juhtmevaba laadimine. 64GB, 256GB, 512GB mudelid. iPhone XS kaal: 177 grammi. iPhone XS Max kaal: 208 grammi.


Lisas Christiano 29.09.2018
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Nagu iPhone X midagi aeglast oleks, minu teata teeb ta kõigile Androididele veel nüüdki tuule alla, mil iPhone'ist endast on uus ja kiirem mudel väljas. Aga tõesti iPhone XS on veel kiirem, ja kuigi enamus inimesi enamustes asjades ilmselt seda kiiruseerinevust ei märka, siis väga nõdlikes mängudes või videomonteerimisel või muusika tegemisel, nagu mina teen, on vahet tunda küll. Seal küiksugused heli protsessimised ja kompresseerimised on parajad ülesanded ka lauaarvutite jaoks, nii et telefonis on aastavanuse mudeliga vahe arusaadav küll.

FaceID näotuvastus on ka eelmisest aastast saadaval, aga seegi toimib kiiremini kui varem, ei tea, kas tegemist on protsessori kiiruse, tarkvara tuunimise või uuendanud FaceID tehnoloogia endaga. Natuke kiirem. Alati hea asi.

Fotokaamera on teinud isegi suurema sammu edasi. iPhone'il on alati olnud parim või peaaegu parim kaamera, st sellega alt minna ei ole kunagi võimalik olnud. Aga nüüd on tehtud kõva tööd hämaras pildistamise võimalustega ja isegi esikaamera, see selfie-kaamera, on nüüd nii palju parem, et tundud endale piltidelt kuidagi kenam.. vähem pildimüra, siledam nahk :)

OLED ekraan on muidugi väga äge, eriti kui HDRi ka kasutada saab (see sõltub nüüd vaadatavast sisust, näiteks Netflix ja uuendatud Yutube mõnede videote puhul seda võimaldavad). OLED-ekraanil on must ikka tõesti must, sest neid piksleid, mis peavad musta edasi andma, lihtsalt sisse ei lülitatagi. LCD-ekraanil helendab seevastu kergelt ka must taust.

Tore see ka, et nõõd saavad hiigeltelefonide fännid endale sama spetsifikatsiooniga lausa 6,5-tollise telefonilahmaka osta! Enne oli ka Plus olemas, aga mitte X versioonist ja tegelikult oli iPhone 8 ja 8 Plusi vahel natuke rohkem erinevusi. XS ja XS Max on aga täpselt sama asi, erinevas suuruses.

Mulle meeldib ka see, et sai nüüd 512 GB mudeli osta. Pool giga SSD ketast telefonis! Suht jabur. Aga tõesti 256 sai mul eelmisel telefonil täis ja pidin juba hakkama mõtlema, mis äppe maha võtta ja kas ikka säilitada telefonis kõike või ainult pilves. Nagu öeldud, tegelen muusikaga ja eks need projektifailid on vahel päris suured. 512 GB peaks aastaks jätkuma, kuni järgmine aasta ehk tuleb 1024 GB telefon välja Apple'ilt :))

Igatahes rahaliste võimaluste olemasolul -- super telefon, millega alt minna ei saa.”

29.09.2018 15:08 - Christiano
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
iPhone XR
9.5
2 hindajat

2. Apple iPhone XR

6,1" (1792x828 pikslit, 326 PPI) P3 laia värvigamutiga IPS LCD ekraan. 12 MP ƒ/1.8 avaga tagakaamera, 7 MP selfie-kaamera. 4K videosalvestus. Face-ID näotuvastustehnoloogia. A12 protsessor. Kuni 1 m sügavusel veekindlus 30 minutit (IP67). Juhtmevaba laadimine (Qi standard). 64 GB, 128 GB, 256 GB mudelid. 1400:1 ekraanikontrast. 625 cd/m2 maksimaalne heledus. Kaal: 194 grammi.


Lisas Christiano 29.09.2018
Pane hinne:
iPhone 8 / iPhone 8 Plus
6.2
5 hindajat

3. Apple iPhone 8 / iPhone 8 Plus

4,7" (1334x750 pikslit, 326 ppi) või 5,5" (1920x1080 pikslit, 401 ppi) P3 värviruumi kattev LCD ekraan, 12 MP kaamera, 7 MP selfie-kaamera, sõrmejäljelugeja, A11 protsessor, veekindel kuni 1 m sügavuseni, 64/257 GB mahutavus, 3D touch survetundlik ekraan. Kaal: 148g / 202g.


Lisas Christiano 29.09.2018
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Neetult ilus ja kiire telefon. Soetasin toona naisele iPhone X asemel, sest ta kartis, et ei harju ühegi nuputa telefoniga ära. Ekraan on LCD, mitte OLED, nagu X-il ja kaamera ka natuke vähem võimekas, aga see ei olnud suur mure.
Meeldib see, et juhtmevaba laadimine on võimalik, aga karbis kaasa selle jaoks mingit laadimisalust ei tule, peab eraldi ostma. Veelgi enam, Apple ise neid ei tee, seega peab lihtsalt mingile plaadikesele asetades laadimiseks selle mõnelt kolmandalt tootjalt soetama. Aga neid teevad paljud, nii et pole probleemi.”

29.09.2018 14:45 - Christiano
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
iPhone X
7.3
8 hindajat

4. Apple iPhone X

iPhone X: 5,8" HDR ekraaniga (2436x1125 pikslit, 458 ppi), P3 värviruumiga ekraan, 3D touch survetundlikkus, oleofoobne sõrmejälgi hülgav ekraan. IP67 pritsme, vee ja tolmukindel. A11 Bionic ja M11 liikusmisprotsessor. 12 MP kahe objektiiviga kaamera. Lainurk ƒ/1.8 avaga ja telefoto ƒ/2.4 avaga. 4K video salvestus kuni 60 kaadrit sekundis, optiline pildistabilisaator.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
27.11.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kui Apple sügisesel keynote’il teatati, et uueks telefoniks saab olema selline-ja-selline iPhone 8, ehk vormiliselt samahästi kui iPhone 6, 6S ja 7, siis tundsin pettumust küll. Sest ootasin, et sel aastal tehakse radikaalsem uuendus. Mis on iseenesest üsna jabur, sest mul ei olnud oma iPhone 7-le küll ainsatki etteheidet. Või kui väga püüdnuks, siis oleks ehk tahtnud, et ekraan sutsu suurem on, samas suuremat telefoni ma jälle ei soovinud. See istus kenasti käes ja taskus. Lihtsalt inimlik uudishimu ja tulevikujanu pani küsima ja ootama, mis on Apple’il uut kavas. Arvestades, et maailma ühel võimsaimal tehnikaettevõttel oli alates 6-st kolm aastat aega seda ette valmistada. Ja sealt ta tuli. iPhone X. “Kümme”, mitte “iks”. Mis on natuke jabur, aga iseenesest on tegemist iPhone’i kümnenda sünnipäevaga, nii et ju selle pärast.

Kui ekraan helendama lõi ja selgus KUI palju seda on, kuidas see katab tõesti sisuliselt kogu esipaneeli pinna, siis ehkki seda ju teadsin, olin ikkagi hämmingus. Vahel on nii, et 1+1 ei võrdugi eeldustekohased 2, vaid näiteks 6. Lisaks on ekraan esiklaasile väga lähedale lamineeritud, nii et tunne, et katsudki pilti ennast, mitte klaasi, on tuntavam kui kunagi varem.
Mulje oli uuest telefonist igatahes vägev. Nagu ka telefoni kaal. Jaa, see tundub käes hulga toekam kui iPhone 7 (ja seega 6S ja 6). Klaas ees ja taga, keskel metallraam. Seda kõike on tunda. Ühtlasi, enam ei tundunud see hind nii kõrge midagi. See telefon tundub käes selline, et ega ei usukski, et selliseid mingi vähesema raha eest saab. Tegelikult võiks selle hinnateema siinkohal ka läbi rääkida. Jah, iPhone X ei ole odav, ega isegi soodne, aga samas sõltub, millega võrrelda. Võrrelda saabki ainult Androidi lipulaevadega, mille hinnad sellest ka väga kaugele ei jää, aga milles pole (peale Apple’i suuremale marginaalile) ka sellist tehnoloogiat lihtsalt olemas. Ja tehnoloogia maksab. Nii et eks selle telefoni soetamine eeldab, et sa väga tahad just iPhone’i ning et sa saad selle kallima mudeli kinni maksta nii, et pärast elamiseks ka raha jääb. Kuna minu jaoks on iPhone kõige parem telefon (või pigem iOS kõige parem platform) ja telefonil on mu elus oluline roll — kasutan seda kõigist seadmetest kõige mitmekülgsemalt ja sagedamini, siis luban endale seda, et see kõige olulisem gadget oleks mul kõige uuem ja kõige parem neist, mis mulle sobivad. Mul ei ole kõige uuem teler, ega arvuti, aga igal aastal 1000+ maksta nii jõuliselt mu elukvaliteeti mõjutava seadme eest ei ole mulle liiga palju.

Näotuvastus on ekraani järel kohe teine asi, mida märkad. Sest juba telefoni seadistades laseb ta sul oma pead ekraani ees keerutada ja salvestab su näost “sügavuskaardi”, ehk tarkvaralise 3D mudeli. Seda säilitatakse ainult su telefonis ning sellele otsest ligipääsu ei oma ei Apple, ega rakenduste arendajad. Nii nagu teiste iPhone’ide puhul hoitakse sõrmejälgi.
See näotuvastus oli minu jaoks üks murekohti. Tellisin telefoni enne kui seda kusagil poes käes sain hoida ja lootsin, et see toimib hästi. Sest sõrmejälg toimis pagana hästi. Õnneks see mure hajus väga kiiresti. Tõstad telefoni ja juba ta näeb, et see oled sina. Seejuures ka õues, ka talvel avab su telefoni, kui sul on kindad käes! Ainult siis kui telefon elaual vedeleb, tuleb oma koon päris ekraani kohale vedada, et ilma koodi sisestamata sisse pääseks. See on ainult moment kui näotuvastus parem ei ole kui sõrmejäljelugeja.
Aga et nuppu pole, mida rakenduste vahetamiseks või koduekraanile jõudmiseks kasutada, siis muutus mu töövoog üllatuslikult hoopis kiiremaks. Läks kuidagi sujuvamaks, sest see nupu vajutamine ja topeltvajutamine katkestas sujuva voo. Väike vahe, aga see on seal ning sellega ei osanud ma esmalt arvestadagi, tuli lihtsalt meeldiva üllatusena. Nupu puudumisega, mida kartsin kasutusmugavuse mõttes rohkemgi kui näotuvastust sõrmejälgelugeja asemel, harjusin umbes päevaga ja teisel päeval kippusin iPadil seda liigutust tegema, millega ainult iPhone X puhul tagasi koduekraanile saab.

Ahaa, “kõrvakesed” ekraani ülaosas. Selle osas ei osanud eriti midagi arvata. Ootasin. Olin kuulnud nii seda, et nendega harjub ära kui ka seda, et ei meeldi üldse ja ei harju ära ka. Selgus aga, et need mulle meeldivad. Mitte ainult, et harjun ära, vaid esimesest hetkest tundus hea. Ma kahtlustan, et äkki lihtsalt sellepärast, et annab veidi omapära sellele kandiliste kraanide maailmale. Mingi väike nüanss. Aga mulle meeldib. Jah, harjub ära ka, aga sellest on pigem kahju, kui enam tähele ei pane, sest nagu öeldud, minu meelest on toredad.

Aku peab vastu kenasti, päeva rahulikult ja ma kasutan telefoni üsna palju ja väga mitmeks otstarbeks. Akut aitab säästa nii esmakordselt iPhone’il kasutatav OLED ekraanitehnoloogia kui ka, ilmselt OLEDiga kaasas käivat jama vältida püüdes, väga agressiivne ekraani väljalülitamise režiim. OLED ekraanidel on nimelt see tüütu häda, et neile võib kaua kuvatud suure kontrastiga pilt “sisse põleda”, ehk jääb ekraanil kumama ka peale pildi kadumist. See ei ole tavapärasel telefonikasutamisel tõenäoline, aga eks Apple kardab lolliks jääda kui kellelgi juhtub. Ilmselt saab seda aega kusagilt sättida ja seda peaks tegema küll, sest terake tüütu on kui pilt nii ruttu eest läheb, nii et tuleb aeg-ajalt ekraani tonksata, et ta aru saaks, et mul teda veel vaja on.

Kui ma juba kriitika juures olen, siis veel üks üllatav tüütus. Kustus olekus on ekraan sisuliselt ühesugune nii ülevalt kui alt. Jah, üleval on tilluke kõlariava, aga see on ka must ja paljudes valgusoludes seda ei näe. Niisiis ei tea ma, mispidi mu telefon käes on! Seda ei juhtu enamasti, aga juhtub piisavalt tihti, et see tõesti tüütu oleks. Tee või mingi valge täpp ülemisse otsa, aga see on ju jabur. Telefon on väga ilus, nagu juveel! Aga sellise veaga.

Ja kriitikaga jätkates see, mida ma eespool mainisin. Telefoni kaal. Igapäevaselt pigem ei häiri, aga kui võtsin oma vana iPhone 7 nädalaid hiljem kätte, siis sain aru, et see istub käes pahana hästi. Et selle suurus ja kaal on mulle hoopis mugavamad. Jah, ta tundub ühtlasi käes nagu mänguasi, ilmselt just seetõttu, et ta selline kergkaallane on. Aga mugav. Ja veel üks väga kummaline asi. Arvestades, et iPhone X ekraan on oluliselt suurem kui iPhone 7 ekraan — et ta on lausa suuremgi kui iPhone 7 Plusi ekraan, mida ma olen alati liiga suureks pidanud — siis olels harjunud iPhone X’i kasutama mitme nädala jooksul, ei tundunud mulle, et iPhone 7 (ja seega ka iPhone 8) ekraan oleks liiga väike! Tavaliselt on nii, et tagasi minna on raskem, et vahe tundub suurem kui ülespoole minnes. Aga mind ennast täiesti pahviks lööval moel mina seda ei kogenud.

Seega, kokkuvõtteks — iPhone X on äge ja seda raha väärt, kui see raha kellelgi olemas on. Ei jää tunnet, et saad liiga vähe. Näeb välja nagu juveel ja töötab nagu šveitsi kell. AGA, iPhone 8 on sisuliselt sama hea. Sama kiire ta ongi (ja seega väga palju kiirem kui kõik muud telefonid, mis hetkel turul on), ilma jääd vaid suuremast ekraanist (mis on subjektiivne vajadus), OLED-tehnoloogiast (mis on rohkem hype kui reaalne erinevus Apple’i üliheaks tuunitud LCD-ekraani kõrval), näotuvastusest (mis on kohati parem, kohati halvem ja enamasti võrdne sõrmejäljelugejaga) ning mõnest kaameravigurist. Ja tegelikult on hea, et Apple nii tegi. Et iPhone 8 ei kahvatu X-i kõrval, vaid seisab täiesti reaalse ja mõne jaoks parema alternatiivina.

27.11.2017 22:22 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
iPhone 7 / iPhone 7 Plus
5.7
17 hindajat

5. Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus

4,7" (1334x750 pikslit, 326 ppi) ja 5,5" (1920x1080 pikslit, 401 ppi) mudelid. Valikus 32 GB, 128 GB, 256 GB mudelid ja Rose Gold, Gold, Silver, Black, Jet Black värvid. 64-bit A10 protsessor. 12 MP ƒ/1.8 avaga kaamera tagaküljel (Plus mudelil ƒ/2.8 avaga telefoto lisaobjektiiv). Esiküljel 7 MP kaamera. 3D touch. Sõrmejäljelugeja. Niiskuskindel.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
21.10.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Võrreldes iPhone6-ga, mis oli mu eelmine telefon, pole midagi kardinaalselt muudetud, aga samas on sisuliselt kõik pisut või palju parem. Eelkõige oli minu jaoks oluline RAM mälu lisandumine, sest multitasking polnud uuemate äppidega enam kuigi sujuv -- protsessori jõudluse ja mälu säästmiseks pidi telefon teised mälus olevad äppid taustal peatama või üldse mälust eemaldama, et anda vurtsu sellele, mis parasjagu ekraanil suurelt ees oli. Näiteks lõpetas ta taustal Skype sessioonid ja hakkas sinna tagasi switchides uuesti sisse logima, mis oli tüütu.

iPhone 7 on jõudluse poolest puhas loom. Nagu benchmark testid näitavad, polegi talle jõuludses hetkel telefoniturul võrdset ning seda on näha nii protsessori- kui graafikaintensiivsete äppide kasutamisel.

Kaamera on teinud läbi selge arengu, millele aitab kahtlemata kaasa valgusjõulisem objektiiv, nii et ka hämaramas suudab iPhone 7 enam-vähem adekvaatseid pilte teha, hästivalgustatud toas või õues muidugi vaata et suurepäraseid.

Meeldiv on 256 GB mudeli lisandumine valikusse. Minu eelmine 128 GB oli isegi optimeeritud mahu korral (kus ta hoiab telefonis väiksemaid pildifaile ning talletab originaalid ainult iCloudis) juba päris täis saamas. Nii et teretulnud võimalus.

Ja siis see kõrvaklapipesa. Õigemini selle puudumine. Millest palju räägiti juba enne kui see faktina selgus ning nädaldati rohkem kui keegi kuulata jaksas. See ei ole üldse mingi probleem, sest:
1. Enamus inimesi kasutavad telefoniga kaasa tulnud kõrvaklappe, sh mina, ja ei pane tähelegi, milline see pistik täpselt on, kõik töötab veatult
2. Telefoniga tuleb kaasa ka üleminek juhuks kui soovid tavalisi 3,5 mm pistiguga kõrvaklappe kasutada

Mulle pole tegelikult meeldegi tulnud, et sel telefonil kõrvaklapipesa pole, sest.. on ju. Lihtsalt teise kujuga. Tegelikult oli mul selline olukord, kus püüdsin iPhone 7 lightning kõrvaklappe hoopis mingile muule seadmele külge panna ja siis selgus, et aa, see ei sobi. Probleem polnud telefonis, vaid hoopis kõrvaklappides. Aga õnneks on vanadest telefonidest hulgaliselt ka vana pesaga kõrvaklappe üle jäänud. Üleminekuaeg ongi selline, aga probleemi ma selles ei näe.

iPhone 7 erineb peamiselt suurema ekraani ja korpuse tagapool asuva 2 kaamera tõttu. Just täpselt kahe, mitte ühe, nagu tavalisel iPhone-il või telefonidel üldse tavaks. Üks neist on tavaline lainurk ning teine telefoto objektiiv, mis võimaldab suumida reaalselt, mitte ainult elektrooniliselt, ehk pilti lõikamata. Samuti võimaldab see iOS 10.1 uuendusega teha ilusaid uduse taustaga portreefotosid, kus ainult subjekt on teravalt esiplaanil.”

21.10.2016 11:17 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

sonic on seda arvustust muutnud: 21.10.2016 16:48
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
iPhone 6S / iPhone 6S Plus
6.8
12 hindajat

6. Apple iPhone 6S / iPhone 6S Plus

4,7-tolline 1334x750 px ehk 326 ppi ekraan (iPhone 6S) või 5,5" 1920x1080 px ehk 401 ppi ekraan. Survetundlik 3D Touch. 64-bitine A9 protsessor ja M9 liikumisprotsessor. 12 MP tagakaamera, 5 MP esikaamera. 4K videosalvestus. Touch ID sõrmejäljelugeja. GPS ja GLONASS. Baromeeter. 3-suunaline güroskoop. Akseleromeetr. Nano-SIM pesa.


Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
18.10.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“ddd”

07.02.2017 19:33 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0