7.6 7 hindajat

Apple iOS 7

Apple nutiseadmete 2013 aastal välja tulnud operatsioonisüsteem. Toetatud iPhone 4 ja uuemad, iPod Touch (5. generatsioon), iPad 2 ja uuemad, iPad Mini. Lisas jaanpoiss 10.07.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Võib vist öelda et ipad näeb nüüd natuke moodsam välja, aga kasutatavuses erilist erinevust vana iOSiga ei ole.
Paar mugavuslisa on siiski lisatud, mis Apple on jailbreakitud maailmast üle võtnud.

Control Center avaneb näpuga ekraani alumisest servast üles tõmmates ja seal on nupud tihedamini vajaminevate tegevuste jaoks. Näiteks saab bluetoothi ja wifit sisse-välja lülitada, kaamera käivitada jms. Control Center toimib ka rakendustes sees olles, v.a. kaamera ja võibolla veel midagi, ning avaneb ka avaekraanil (seda saab ka ära keelata).
Avatud rakendusi näitab endiselt topeltvajutus Home nupul (või 4 sõrmega alt üles, kui Multitasking Gestures on sees), aga lisaks ikoonidele näidatakse nüüd ka suuri ekraanipilte. Ja appide sulgemiseks tuleb nüüd teha näpuviibe sellel ekraanipildil, nagu Androidil. See meeldib mulle küll, sest pisikesele keelumärgile pihtasaamisega oli mul tõsiseid raskusi. Lisaks saab osavate näppude abil sulgeda ka mitu rakendust korraga, lükates samal ajal üle 2 või isegi 3 ekraanipildi. Seda Android juba ei suuda.
Multitasking ei ole siiski multi, vaid selleks nimetab Apple kasutaja harjumuste jälgimist. Et kui näiteks mingil kindlal kellaajal kasutaja tavatseb külastada teatud veebilehte, siis järgmisel päeval iOS juba ennetavalt tõmbab sisu ära, et siis kasutaja saaks kiiremini oma asjad aetud. Või midagi sellist. Seletus pärineb Apple veebilehelt. Ma ei ole seda efekti veel märganud. Igatahes see ei ole multitasking, nimetagu Apple seda kuidas tahab.

Kataloogil ei ole enam mahupiirangut, mis on hea. Kuid kataloogi vaates näidatakse leheküljel korraga vaid 9 ikooni. Võiks ju rohkem, ruumi on. Ipadil vähemalt küll.

Ning lõpuks on lubatud ka rakenduste automaatne uuendamine, sellekohane küsimus ilmub esmakordselt App Store uuenduste lehekülge avades. Tubli. Kuigi ei saa aru, miks see lubamine nii kaua võttis.

Endiselt ei ole eesti klaviatuuri, kus ka täpilistel tähtedel oleks oma nupud. Ilma pikalt allhoidmata on palju mugavam kirjutada, Apple võiks ju SwiftKey iOSile lubada, kui enda oma ei taha muuta.

Aga üldiselt on ju tore, et 5 aastat muutumatuna püsinud välimus nüüd veidigi värskendust sai. Selline peenikeste joontega ja ringidega teema ei ole ka üldsegi kole.

Ja seda tahan ka öelda, et naljakas on kõrvalt vaadata, millise innu ja põhjalikkusega iOS kasutajad süvenevad ikoonide värvidesse jms samal ajal kui Androidil on välimuse, ikoonide jm visuaalse vahetamine maailma kõige lihtsam asi.”

23.09.2013 16:30 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
23.09.2013 16:39 Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Siin on ka väike ülevaade, millised jailbreak appid seekord Apple iOS 7 jaoks kasutusse võttis :)

http://bit.ly/1ftHTdm
24.09.2013 22:25 raitz
Eks varsti on 7.1 tulekul, päris palju bugisid on juba välja tulnud. http://thedroideffect.com/apple-ios7-is-a-mess/
03.10.2013 22:35 Nimetu
7.1-ni on ikka aega, alles tuli 7.0.2.
mis vead ära parandati, seda ei tea paraku :P
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple iOS 7 arvustusi (review)Otsi Google abil: apple ios 7 (review)