Brussels by the way
8.0
4 hindajat

13. Brussels by the way
Duncan Roy Glenfenzie


Lisas Rein Veemees 22.10.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Duncan Roy Glenfenzie soomekeelse luulekogu pealkiri on \\\" Eurootikon tähden\\\", kogu sisaldab ju EU teemalisi luuletusi.Autor nimetab Brüsselit juhtnööride keskuseks , euroametniku õnnekoduks ja päevarahade hälliks, võrdleb Brüsselit Moskvaga ning jõuab järeldusele, et mis nad muud on kui kontorite koonduslaagrid.Ühes luuletuses on ära märgitud ka Baltimaad koos Poola ja Bulgaariaga, kui indu täis riigid, suud lahti ja taskud tühjad.Terve raamat sisaldab euroliidu kriitilisi luuletusi ja need ei ole kirjutatud täna ega eile, vaid aastatel 1995 - 2005.Huvitav lugemine igal juhul.”

22.03.2019 14:35 - Rein Veemees
Rein Veemees on seda arvustust muutnud: 05.09.2019 10:13
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Chalice. 100% Chalice

14. Chalice. 100% Chalice
Chalice

Põrmustavalt andekas debüüt, lugeda istudes, võtab jalad nõrgaks.


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
Eesti Edulood
8.5
2 hindajat

15. Eesti Edulood
Olavi Ruitlane, Herkki Eric Merila

Olavi Ruitlane: ”Eesti Edulood” on minu jaoks kõige tähtsam kaante vahele saav teos. Parim läbilõige minust ja kogu mu luuletegevusest üldse. Nii ma tulin, nii ma teen, nii ma olen. Sedasi ma vaatan maailma, nukra tagantjäreletarkuse ja uudishimuga tuleva nurga taha. Herkki Eric Merila: Nagu Eesti on ka “Eesti Edulood“ ürgne ja urban. Isiklik ja kehaline. Valus ja ilus. Inimesest. “Eesti Edulood” on keerulised. Nagu edu alati.


Lisas cantabile 15.04.2013
Pane hinne:
Eestimaine ingel
8.0
3 hindajat

16. Eestimaine ingel
Ottniell Jürissaar

Kolm aastakümmet meie laulatusest koos. - Kolmkümmend aastat nautind teineteise siirust. Ei saanud kumbki armukadeduse viirust - kõik laabunud kui ennemuistses muinasloos. Ehk vahest ülekuumenenud tundehoos sai pisut taltsutatud tulekeelte kiirust. Kuid südamete tuksumise lasketiirust sai vaikus jagu siis, kui tõusis koiduroos. - Kui kaua me siis peame sedasi veel vastu, kui sammgi enam sama tempoga ei astu? Eks tuleb leppida ja tunnistada tõtt: rõõm, et see oli ainuõige naisevõtt ja mehelegi minekul polnd miskit viga ja RÕÕMUKROON, et õnnelik sai eluiga.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Ega kivid ole tummad

17. Ega kivid ole tummad
Humberto Ak`abal

Kitšee poeet Humberto Ak`abal sündis 1952. aastal Guatemala kõrgmägedes, põlises Momostenango külas, kus ta elab ja kirjutab tänini. 1980. aastatel valminud esimeste luulekogude käsikirjad ei leidnud kodusõja tingimustes ja kitšeekeelseina pikka aega kirjastamisõigust. Alates 1990. aastast aga on Ak`abalilt ilmunud 15 luulekogu, talle on omistatud mitmeid rahvusvahelisi luuleauhindu ning tema loomingut on tõlgitud tosinasse keelde.


Lisas Marge-Elin Roose 19.09.2012
Pane hinne:
Ei ole kunagi hilja
9.0
1 hindaja

18. Ei ole kunagi hilja
Ilmar Vananurm

Kogu «Ei ole kunagi hilja» sisaldab luulet aastaist 1964–2012 ja peegeldab ühe mehe elust pea poolt sajandit. Algupoole isiklikud või sotsiaal­sed valud leevenduvad viimaks «selles ilmas, kus lumi on kuum». I osas võrdleb autor ise end alles lehega, mis «tuulest kantud», on tunda, kuidas veel noor inimene pole põhjalikult end maha kinnitanud. Veel pole selge oskus, kuidas siinsest talvest üles leida ja kätte saada energiat – luuletus «Vaevatud talvel sest talvest» lõpeb nukra küsimusega: «Aga kes meist on pärale jõudnud?». Aasta oli siis 1969. Varasemad luuletused «Lahkumisvalu» ja «Me jälle» on nooruslikult ehedad ja siirad igatsuses ühtsustunde järele teise inimesega. 1985. a luuletus «Aimdused» toob selgelt teistsuguse tasandi: inimeste maailmas saavad küsimused «mida suudan elult välja nõuda; kuipalju elu nõuab minult enamat?» pigem nukra vastuse, et elu nõuabki enamat. Kümme aasta hiljem on küsimus esitet juba uutmoodi: miks ometi on meile nõnda palju antud, et lootagi ei ole elus targaks saada? Luulekogu II pool annab vastuse: vanemate kääpal, tuhandeaastases pedakapalus, Petseri valssi lauldes saad iseendale ligemale. Kodust, veresäsini tuttavat maad ja taevast adudes saab sündida programmiline setukeelne «Kunagi olõ-i ilda», mis ütleb, et kõik vastuolud peab viimseni andeks paluma ja andma, isegi siis, kui lõpuni mõistmine pole veel saabunud. Elukaart, mis kulgeb välistelt küsimustelt sisemistele, peetakse üldiselt õnnelikuks, seda peegeldab käesolev luulevalimik. Juune Holvandus


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne: