6.2 17 hindajat

Lendav Taldrik Resto
www.facebook.com/pages/Lendav-Taldrik-Resto/389723857828746

Aasia restoran Tallinnas, Telliskivi 60a. E-hoones (Pudel baari vastas ja F-hoone kõrval). Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
24.05.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Laheda disainiga indiapärane söökla.”

29.09.2015 11:53 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Sattusin Lendavasse Taldrikusse Jazzkaare toimumise ajal kahel korral: esimest korda väikesele lattele ja koogile ning teine kord juba tõsisemale söömale. Kui algusajal oli värve toidus ehk tõesti vähevõitu, siis praeguseks on toimunud vägev vigade parandus.

Paik on suur ning õhustik on mõnusalt lahe. Sisekujundaja pole viilinud: mööbel on kaubaalustest põnevalt kokku monteeritud, tähelepanu on pööratud ka pisematele detailidele ning suured aknad, millest näeb vaid taevast, annavad muidu kõledavõitu hoonemassiivile üllatavat avarust ning mõnusat valgust ka siis, kui ilm on vastikult sombune. Muidugi võiks ka veidi nuriseda (lauajalgade disain on ruumi raiskav, jalgu pole lihtsalt kuhugi panna, diivanite padjad kipuvad laiali vajuma), aga ausõna – see on ka tõesti eriliste vingatsite kaeb. Istumine on jagatud kahe ruumi ning nn avatud poolkorruse vahel, istumist saab sättida toolidele ja diivanitele, vaatega üle saali, all asuvale saalile või aknast välja. Suvisel ajal on terrass ka, aga seda praegu veel avatud ei olnud.

Muusikavalik rõõmustab kõrva: pole pinisev kõrvadele hakkav India muusika ega suvaline mainstream-tümps, vaid fusion-kõlaga džäss või pehme tundmatu kõlaga pop. Ei sega, aga vahepeal püüab mõni huvitavam pala kõrva.

Hinnaskaala on mõistlik. Pearoogade hinnad jäävad 7-9 euro vahele, aga hõlmavad riisi ning kausitäit salatit, lisaks saab tasuta juurde küsida tšillikastet. Kaks inimest saavad kahest pearoast kuninglikult söönuks, ehk isegi nõnda, et magusaks ei jää suuremat ruumi.

Teenindus on kiire, kuid kui maja on umbes kolmveerandi ulatuses täis, võib roogadega minna 20-30 minutit. Igaks juhuks tasub alati küsida, kui kaua peab ootama. Joogid liiguvad lauda kiiresti ning teenindajad on alati kättesaadavad. Rõõm tõdeda, et omanik pole sellise asja pealt kokku hoidnud.

Kuna aeg veidi pitsitas, siirdusime menüüs kohe pearoogade juurde. Valituteks osutusid Kerala kalamehekarri (lõhefilee tükid Kerala stiilis karrikastmes, 8,5 €) ning Kana Noorani (Tandoori ahjus küpsetatud kanatükid kašupähkli kastmes, 8,5 €). Need kaks rooga klappisid suurepäraselt, sest kala on veidi vürtsikam ja kana leebe pähklimekiga, aga maitsevikerkaare arvestuses oli kala kindel võitja. Tallinnas on peale Chakra veel kohti, kus erinevad road maitsevad erinevalt ja avaldavad oma maitseid järk-järgult, aste-astmelt, amps-ampsult. Tavapäraste karridega võrreldes on Lendava Taldriku omad veidi kastmerohkemad, aga kastme maitset arvestades on see täiesti ebaoluline. Pearoad serveeriti kuumakindlates vasekarva potikestes, kõrvale serveeritud aurutatud riisi oli väga korralikus koguses ning minusuguse salatisõbra jaoks oli teises kausis serveeritud salatisegu (jääsalat, tavaline salat, rukola, peedilehed jms) samasugune mägi kui riisi. Puhas rõõm! Magusast mekitud toorjuustukook, mida serveeriti maasikatoormoosiga, ja tiramisukook (mõlemad Tallinna tavapärane 3,5 €) olid samuti igati mõnusad ning piisavalt suured. Maitsega ei oldud koonerdatud. Järgmine kord tuleb aga ikkagi India maiusi proovida. Toitu saatnud klassikaline naan (2 €, piisab kahele) ja kannutäis jasmiiniteed (2,8 €) klappisid sellega nagu valatult.

Ühesõnaga: väga lahe päikeseline paik Telliskivi südames, tuleb tagasi tulla!”

27.04.2015 13:33 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Oleme proovinud peaaegu kõiki karrisid, mis menüüs on ja alati rahule jäänud. Kellele vütsikust vähe saab juurde tellida eriti tulist karripastat ja ise seeläbi vürtsikust reguleerida.
Eriti mõnus on juustutükkidega karri, juustu mahesus ja karri tulisus annavad mõnusa kombinatsiooni.
Tasub tellida juurde ka krõbeleiba, mis lisaks krõmpsule suutükile on ka parajalt soolane vahepala.”

03.03.2015 17:47 - Viola
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Tuleb kohe alustuseks tunnistada, et Lendav Taldrik oli toidu mõttes pettumus. Seal pakutav ei ole otseselt halb, aga ka mitte hea, liiatigi pole see väga hea. Ka toidu serveering on kurblik-hale, ega evi mingit emotsiooni.

Sisekujundus pole Lendavas Taldrikus küll otseselt originaalne, sest lähedalasuvas F-hoones ja sajas muus söögikohas on see samalaadne, aga natuke on disainer Lendavas Taldrikus ehk rohkem pingutanud ja mingi pisut eristuv stiil sellele vanale ja kulunule on siiski antud.
Ruumi on Lendavas Taldrikus laialt käes. Kahel korrusel ja kahes ruumis, lisaks suvel päris lahmakal õiuealal.
Kööki kiigates paistavad sealt autentsed hindud, seega lootust korralikuks india toiduks sai algselt hellitatud küll.

Teenindus on sõbralik. Mitte kõige kogenum ja tähelepanelikum, aga sõbralik ja meeldiv.

Kahjuks läheb toidu saabudes meel nukraks. Juba selle serveering on kuidagi hale, no ei näe isuäratav välja, tee või tina. Kahjuks on maitsega samuti kevad lood. Nagu öeldud, ei ole see halb. Ei ole. Aga kindlasti pole see ka eriti hea. Paratamatult tekkis tunne, et olen sattunud tavalisse sööklasse, kus on parasjagu "india päevad" kampaania korras. Ma ei taha kõlada õelalt, ausalt, aga selline tunne lihtsalt tekkis, eriti serveeringu ja lambahakkliha karri tõttu.

Channa Masala oli kuidagi vesine. Maitsel polnud aga üldiselt vigagi.
Lendav Taldrik aasia restoran Kalamajas, Channa Masala

Sama vesisuse jama kummitas ka lambahakkliha karrit, mis oli küll vürtsikas, aga peale hakkliha peaaegu niisama vedel nagu vesi ja suurt maitsebuketti selles samuti ei leidunud.
Lendav Taldrik aasia restoran Kalamajas, Lambahakkliha karri

Kõige paremaks osutus frititud lillkapsas, mis sai tellitud lapsele, sest ühtki teist lapsele veidigi sobivat (ehk selliseid, mida väike laps sööks) rooga menüüs polnud. Lillkapsa serveering oli küll samuti kurblik, aga maitse vähemalt hea. No laps muidugi seda ei söönud, seega oleks eelistanud ikka kartulipuder-hakklihapallid varianti ka.
Lendav Taldrik aasia restoran Kalamajas, frititud lillkapsas

Lapsele tuli söögiriista eraldi küsida ja kuigi mahl saabus kõrrega ei olnud see lapsele sobivalt lühikeseks lõigatud, nagu tänapäeval viisakates kohtades normiks saanud. Seega kiilus jook muidugi kõrde kinni ja lapsel oli seda halb juua.
Lendav Taldrik aasia restoran Kalamajas, teenindus

Seega siis muidu täitsa tore koht. Ägedas kohas, ägeda välimusega, ägeda logoga, ägeda nimega, aga kahjuks mitte heade toitudega. Seega sobib eelkõige ümberkaudsetele hipsteritele, kes head toitu tegelikult kesisemast eristada ei oska.”

24.05.2014 18:52 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

sonic on seda arvustust muutnud: 24.05.2014 19:04
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.facebook.com/pages/Lendav-Taldrik-Resto/389723857828746 Lendav Taldrik Resto arvustusi (review)Otsi Google abil: lendav taldrik resto (review)