Xtreme
8.8
18 hindajat

1. JBL Xtreme

Kaasaskantav Bluetooth kõlar, pritsmekindel

Võimsus: 40 W

Valjuhääldite arv: 4 (2x 63mm woofer, 2x 35mm tweeter)

Aku maht 10000mAh (max 10-15h 50% valjusega, 5h 100% valjusega)

Mõõdud: 12,6x12,2x28,3 cm

Kaal: 2,1 kg

Värvivalik: must, sinine, punane

2 JBL kõlari ühendamise võimalus JBL Connect abil.

2 USB laadimispesa, 2A ühekaupa või 2x1A koos laadides


Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
27.05.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Bluetooth kõlareid on igasuguseid. Seebikarbisuuruseid näiteks on mugav taskusse või kotti pista ja nad ei kaalu peaaegu midagi. Skype-kõne jaoks võib seebikarp olla piisav, kuid muusika kuulamiseks on vaja midagi enamat. JBL Xtreme on seebikarbi vastand.
Jämedam kui 2-liitrine pudel, kaalub ka ligikaudu sama palju, teeb päris mõnusat häält ja on kvaliteedilt võrdväärne heade 2.1 lauakõlaritega.

Aga JBL Xtreme ei ole mõeldud tuppa laua peale panekuks, kui, siis ainult laadimiseks. Pritsmekindel kate ja tugevad kummised jalad lausa nõuavad õue viimist, kus Xtreme elab kenasti üle ka väikse vihma või pealeloksunud joogi. 10000 mAh aku jõuab üle 10 tunni muusikat mängida ja lisaks veel 2 telefoni täis laadida. Kaasavõtmiseks on kõlaril üsna mugav õlapael, sellega saab ta ka kenasti puu otsa riputada, kui maa liiga porine tundub. Kõrgemalt kostavad kõrged ka paremini, sest hoolimata oma kujust ei ole heli ruumiline, kõrgete valjukad asuvad esiküljel umbes täpselt JBL logo taga ja kõlari taha kõrged sagedused ei jõua. Aga kui sõbral on ka JBL kõlar, siis saab mitu kõlarit sünkroonis mängima panna. Võib ka endale 2 tükki osta muidugi, kuid tegelikult piisab ühest ka täiesti.

Korra proovisin ka ühe esitluse juures seda kõlarit kasutada, kus ühel slaidil oli vaja video ette mängida. Selgus, et ilma sisendsignaalita lülitab kõlar kohe sisse vaikse sleep-mode. Mis ei ole akusäästmise seisukohalt halb mõte, aga kuna video pidi algama korraliku tümpsuga ja kõlar magas esimese sekundi alati maha, siis esitluskõlarina mina seda kasutada ei saanud. Õues grillides või muidu sihipäraselt kasutades ei ole see muidugi oluline.

Kaasaskantavat bluetooth kõlarit olin juba tükka aega otsinud ja natuke raske oli otsustada, kas äkki osta väiksem ja odavam Charge 2+, aga selle 100€ hinnavahe eest saab ikka nii palju rohkem umffi, pealegi arvasin, et kui võtan lahjema, siis pärast eluaeg kahetsen. Nüüd olen kuu aega iga päev kuulanud ja täitsa kindel, et tegin õige valiku.

Muide saladuskatte all võin öelda, et kasutades sooduskoodi xtreme50 sain hobo.ee hinnast 50€ alla ja see kood töötab veel täna ka, just katsetasin.

Plussid:
Väga väga hea bassi ja suuruse suhe, selge heli ka vaikselt kuulates, mugav kaasa haarata.

Miinused:
Pole 360º heli (ainult kõlari ette suunatud kõrged), 1 sek viide play vajutades.

Kõige parema saundiga kantav bluetooth kõlar, mida praegu osta saab. 10p”

17.06.2016 21:25 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
SoundDock SER II
8.0
24 hindajat

2. Bose SoundDock SER II

Kõlarisüsteem-dock iPhone´ile ja iPod´ile.


Lisas Hunt 14.04.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tagasihoidliku välimuse taga peidab end südikas helimasin. Bose on heli mahlaseks ja bassiseks timminud, nii et lausa paitab kõrva.
Pult on üliminimalistlik, aga päris mugav.”

14.04.2010 13:36 - Hunt
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
MR1
7.6
5 hindajat

3. Ruark MR1

Bluetooth aptX kõlarid. Olemas ka 3,5 mm pesa. 20 mm tviiter; 75 mm vuufer. 20 W võimsus.


Lisas Flasher 14.12.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Jaburalt hea helikvaliteediga Bluetooth kõlarid. Sobivad ideaalselt stiilsele suuremale arvutilauale, aga ka riiulile. Seadistada on lihtne, kasutada on lihtne ja igast detailist on näha, et selle disainimise ja kokkupanemisega on hullu vaeva nähtud. Kvaliteet on märksõna kõiges, mis Ruark MR1 puudutab.
Üks kõlar on passiivne, teine aktiivne, viimases on siis 20 W A-B klassi võimendi. Kuulata saab ühendades elektrivõrku või soovi korral patareide pealt, mis on eriti nutikas.
Heli on lihtsalt usukumatult hea, seda peab ise kuulma ja ka bassiga saavad need kõlarid iseseisvalt päris hästi hakkama, soovi korral võimaldavad aga Subwooferi veel enda külge ühendada.”

14.12.2013 13:18 - Flasher
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
YSP-4000
7.6
7 hindajat

4. Yamaha YSP-4000

Valjuhääldid: 40x4cm + 2x10cm Võimsus: 120W ( 2 W x 40 + 20 W x 2) Heli formaadid: Dolby Digital DTS Dolby Pro Logic II (Movie; Music; Game); DTS Neo; Sisendid: 2 x HDMI (1080p/24Hz; 50Hz; 60Hz) 2 x analoog audio 2 x optiline 2 x coxiaal 2 x component video Väljundid: 1 x HDMI 1 x video 1 x component video aktiivsubwoofri väljund TruBass funktsioon Pakitud heli taastamise funktisoon 7 DSP programmi Kolm süsteemi mälu FM raadio High-Definition Video Upscaling


Lisas filmis6ber 05.02.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Arvestades, et kõlaris peitub 42 valjuhääldit, on muidugi loogiline, et helipilt on päris hea, ehkki kõrgeid muidugi rohkem kui vaja. Valjuhääldid on ju piisavalt tillukesed, et mõistliku bassiga toime ei tuleks. Seepärast peab kindlasti subwooferi juurde ostma (või olemasolevat kasutama).

Mina otsustasin selle heliprojektori kasuks seetõttu, et ei mulle ega naisele meeldinud 5.1 või 7.1 kõlarisüsteemi tülikad juhtmed ja mitmed mööda korterit paiknevad kõlarid. Nii et kompaktsus oli märksõnaks ja seda YSP-4000 kindlasti esindab. Seejuures peaks pill olema võimeline ruumilist heli looma -- ja seda mitte virtuaalselt, vaid reaalselt, peegeldades erinevatest kõlaritest heli seintelt nõnda, et jõuabki kuulajani näiteks selja tagant. See tõesti toimib, aga minu elutoas paraku mööndustega. Nimelt on mul toas piisavalt palju erinevaid asju ja heli mitte peegeldavaid pindu, et päris 100% tulemust ei saa.

Kalibreerimine on küll lihtne, sest heliprojektoriga on kaasas selle jaoks mõeldud pika juhtmega mikrofon, mis tuleb asetada oma kuulamiskohta ning YSP-4000 piniseb ja põriseb mõned minutid, kaardistades ruumi ning kalibreerides kõlareid heli peegeldama.”

05.02.2010 22:22 - filmis6ber
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
YSP-4100 / YSP-5100
7.5
22 hindajat

5. Yamaha YSP-4100 / YSP-5100

Heliprojektor. Need on kaks erinevat mudelit, aga kuna vahe on vaid laiuses, panin kokku. YSP-4100 laius: 1030 mm / YSP-5100 laius: 1200 mm. Koguvõimsus 120 W, HD Audio dekodeerimine (Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio; Dolby ), 40 kõlarit + 2 wooferit, 11 CINEMA DSP programmi, analoogvideo üleskonversioon üle HDMI, 1080p HDMI (4x sisse, 1x välja), IntelliBeam automaatne kalibreerimine, pakkimata admete ülekanne AirWired Technology abil (iPhone, subwoofer), sisse-ehitatud FM-tuuner.


Lisas Seersant 29.05.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Mul on see laiem, 50" teleka alla käiv variant, YSP-5100, ja ma ütlen kohe ära, et olen suht rahul. Miks ta mulle meeldib? Kindlasti teevad päris 7.1 kõlarid paremat häält, kui teleka all asuv üks õhuke soundbar, aga ma ei ole mingi audiofiil, et hakkaks mingit seitset kõlarit mööda tuba ringi vedama ja neid kullast torudega kaabeldama. Mulle meedib, et on olemas selline kõlar, mille saab panna seinale teleka alla ja mingeid juhtmeid kunagi kuhugi vedama ei pea.
Aga YSP-5100 ei ole mingi tavaline telekakõlar, vaid tema sees on mitte 2, ega mitte 4, ega mitte 10, vaid koguni 44 valjuhääldit, ja ta oskab ära kasutada ümbritsevat ruumi, et 40 valjuka abil moodustatud helikimpe õige ajastusega seinte vastu ja kuulaja kõrva peegeldada ja seetõttu jätta muljet, et heli tuleb näiteks hoopis kuulaja selja tagant. Idee on siis selles, et inimese aju arvutab heli asukoha selle vasakusse ja paremasse kõrva sisenemise ajavahe kaudu. Ehkki erinevus on mõni tuhandik sekundit, sellest piisab. Lisaks sellele filtreerib kõrvalest teatud sagedusi ja vähendab helivaljust, selle järgi saab aju aru, et heliallikas asub tagapool. Selliste väikeste helivaljuse muutustega, mingite kindlate sageduste keelamise ja mõnemillisekundiliste viidetega helikimpe moodustavate kõlarite vahel suudabki YSP-5100 aju ära petta ja jätta mulje ruumilisest helist. Ja ta teeb seda hästi.
Kõlariga tuleb kaasa mikrofon koos spets alusega, mis tuleb kõlari installimiseks paigutada oma pea tavalisse teleka vaatamise asukohta ning lahkuda 3 minutiks toast, kuni süsteem nö. mõõdistab ruumi ja valmistab ette plaani, kuidas su kõrvad ja aju kõige paremini ära lollitada.
Peale seadistamist pakub süsteem ise parima võimaliku ruumiga sobiva konfiguratsiooni (minul näiteks on see 5Beam+2, aga võib olla mis iganes, variante on mitmeid). Keerulisema kujuga ruumi puhul, nagu näiteks minul, on abi ka käsitsi seadistamisest, kus iga nö. virtuaalset kõlarit saab teleka ees istudes puldi abil mööda tuba nihutada. Mina liigutasin tagumised kõlarid natuke kaugemale, kui süsteem soovitas ja tõstsin esimesi kõlareid ja keskkõlarit kõrgemale, nii et tundub, et heli tuleb teleka keskelt.
Edasi telekat vaadates saab valida päris mitme erinevalt seadistatud ruumilise heli seade vahel, kokku on neid vist 11. Jazz Club ja Concert Hall näiteks on väga väga ruumilised, samas kui Adventure ja Talk Show puhul saab isegi aru, kus kõlar asub :) Kasutan ise sagedamini umbes kolme, filmi puhul Adventure, muusika puhul Music Video ja talkshow puhul, noh, arvatagi, Talk Show. Ahjaa, Game ka ikka. Muidugi eriti lahe oleks, kui järgmine versioon saaks ise aru, millega tegu :) Okei, ulme. Kuigi ma olen viimasel ajal näinud nii palju "ulmet" päriseluks muutumas et mine tea...
Mingid pildiparandusprogrammid on ka sisse ehitatud, sest Elioni digi-tv pilt otse telekasse vs. läbi YSP-5100 on uskumatult erinev. Otse digiboxist telekasse on pilt selline suur ja ruuduline, aga läbi YSP-5100 väga ühtlane, ruudud on väiksemad ja üldmulje tundub ilusam.
Üks huvitav omadus veel (mis tegelikult vist ei ole väga haruldane, näiteks mu telekas oskab kah seda) on UniVolume - ehk kui algab reklaamipaus, siis seade oskab automaatselt helilivaljust vähendada. UniVolume saab mõistagi enne filmi vaatama asumist puldist nupuvajutusega välja lülitada.
Ah vaadake ise: http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=5102134

11.09.2010 00:21 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Squeezebox Duet
5.5
8 hindajat

6. Logitech Squeezebox Duet

Juhtmevaba muusikasüsteem. Toetab: WAV, WMA, MP3, MP2, AIFF, AAC, Ogg Vorbis, FLAC, PCM, Apple Lossless.


Lisas donnerwetter 16.03.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Hästi loogiline ja lihtne on seadme käimapanemine. Ja kui see kord käib, ei ole minul striimimine kunagi tõrkunud. Analoogide seas on see hea valik, eelkõige hinna pärast.
Tarkvara tundub küll kohati bugine.”

16.03.2010 17:39 - donnerwetter
Hinnang arvustusele:
  +0   -0