Mereraamat / Sea Book
8.0
4 hindajat

19. Mereraamat / Sea Book
Aili Vint

„ Mereraamatus“ jutustab rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik Aili Vint lapsepõlve mälestuskildude kaudu oma teekonnast meremaalijaks kujunemisel. Autori poolt raamatusse valitud looming õpetab meid merd vaatama ja nägema. Raamatus heidetakse pilk ka kunstnikutöö köögipoolele – juttu tuleb sellest, kuidas valmivad meremaalid ning autor jutustab oma kuulsamate maalide sünnilood. Raamat sisaldab värvireproduktsioone autori loomingust, tekst on paralleelselt nii eesti kui inglise keeles.


Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
Pane hinne:
Navitrolla neljas raamat
6.7
3 hindajat

20. Navitrolla neljas raamat
Navitrolla

„Navitrolla kunst on ime, eelkõige sellepärast, et ta on kunst. Maailmas on lugematul arvul kunstnikke ja galeriisid, kunst on aga pigem mütoloogiline ilming, sellest räägitakse, seda otsitakse nagu püha kaussi või kopsikut ja ongi kõik. Autotehasest tulevad autod, õlletehasest õlu, tapamajast tuleb surm aga kunstnike ateljeedest kunsti ei tule ja kui tuleb siis on see ime, midagi niisama ootamatut ja jalustrabavat, kui autotehasest väljavoolav kosutav õlu. Kuidas sellised imed juhtuvad, sellest räägib antud raamat Navitrolla graafika näitel.“ (:)kivisildnik


Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
Pane hinne:
Eesti modernism. Peateid ja kõrvalradu
8.3
3 hindajat

21. Eesti modernism. Peateid ja kõrvalradu
Mai Levin

Kunstiteadlase Mai Levini suure pühendumusega kirjutatud ning asjatundlikult ja rikkalikult illustreeritud raamat avab põnevaid lehekülgi 1910.–1930. aastate uuendustahtelisest eesti kunstist, kirjeldades toonast elavat kunstielu ning tuues lugejani kunstnikke ja teoseid, mis on aastakümneid olnud teenimatult tundmatud. Kuigi teose aluseks olev uurimistöö sai alguse juba pool sajandit tagasi, on just 1990. aastatel elustunud kunstiturg toonud päevavalgele teoseid, mis rikastavad meie ettekujutust modernismi levikust ja arengust Eestis. Heade eelteadmistega kunstisõbrale pakub raamat nii avastamisrõõmu kui ka pilku avardavaid üllatusi, kunstikaugemale lugejale aga elava ning sisuka pildi kunstnike püüdlustest ja kunsti arengu mitmekesisusest sel perioodil.


Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
Pane hinne:
Tootedisain. Asjad minu elus
8.5
2 hindajat

22. Tootedisain. Asjad minu elus
Karin Paulus

Päris esimene disaini ajalugu, mille on kirjutanud eesti autor eesti lugejale. Erinevalt tõlgitud teostest käsitletakse kogu maailma disaini ning ära pole unustatud Eestis toimuvat. Raamat on mõeldud kõigile neile, keda huvitab tootedisaini ajalugu või kes soovivad lihtsalt arutleda meid ümbritsevate asjade üle. Esemete kujundus on teema, mis võiks huvi pakkuda mitte üksnes selle eluala professionaalidele, disaini- või kunstiteaduse tudengitele, vaid ka niisama uudishimulikele. Miks mitte hiilata teadmistega sellest, et eakate sugulaste Mustamäe korteri sisustusideed on pärit Bauhausist? Või et muusikavideos nähtud tool seostub popdisainiga. Kuidas mõistavad asju psühhoanalüüsi gurud, feministid, radikaalsemad teoreetikud. Milline on esemekujunduse seos brändidega. Disain mõjutab inimese käitumist, pakkudes nii kasulikke kui ka ebamugavaid lahendusi, mis panevad meid ühel või teisel viisil tegutsema. Klassikute loome pühaks pidamise asemel kutsutakse lugejat pigem küsimusi esitama. Traditsioonilist käsitluslaadi järgides on toodud kronoloogilises järjestuses disaini tipphetked, olulisemad probleemid ja ilmekamad seisukohavõtud. Raamatu rosinad on intervjuud põnevate disaineritega. Lisaks juhib autor tähelepanu valdkonnasisestele seostele ja disaini sidemetele teiste kunstiliikidega, aga ka poliitilise kliimaga.


Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
Pane hinne:
Moe ajalugu
7.5
2 hindajat

23. Moe ajalugu
NJ Stevenson

Selles rikkalikult illustreeritud raamatus võetakse vaatluse alla kahe viimase sajandi mood ja keskendutakse neile punktidele, kus tähelepanu keskmesse tõusis mõne riideeseme kuju või siluett tervikuna, kus isikupärane stiil, mis alguses tähendas rikaste inimeste veidrusi, levis edasi kogu hästi rõivastuvasse ühiskonda. Samuti vaadatakse, millise panuse on moe arengusse andnud näiteks Worth, Chanel, Dior, Saint Laurent, Klein, Westwood ja Gaultier, kuid uuritakse ka lava-, kino-, tantsu- ja spordikuulsuste mõju igaveses muutumises olevale moele.


Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
Pane hinne:
Johannes Pääsuke. Mees kahe kaameraga
8.5
2 hindajat

24. Johannes Pääsuke. Mees kahe kaameraga
Peeter Linnap, Jaak Lõhmus, Kairi Kaelep

Johannes Pääsuke (1892–1917) oli fotograaf ja esimene Eesti elukutseline filmimees, kes on jätnud endast maha ainulaadse 20. sajandi alguse Eesti igapäevaelu kirjeldava fotokollektsiooni. Ta on tuntud ka kui esimene Eesti filmitegija, dokumentalist, kroonik ja mängufilmide tegija. Ta oli otsekui mees kahe maailma vahel, kasutades kiirelt moderniseeruvat tehnoloogilist innovatiivsust kaduva jäädvustamiseks.


Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
Pane hinne: