Pilgu puudutus
8.9
7 hindajat

379. Pilgu puudutus
Heljo Mänd

Ema ja tütre suhted, vanaema ja lapselapse suhted, pereelu, suhete põimumine…meie esivanemad mõjutavad meid ka läbi meie laste ja lastelaste.
 Autor räägib lugu kirjanikust emast ja tema vaimsuse leidnud tütrest, kes teineteisele lähenedes jagavad oma unenägusid, omaenda suhteid teistega, suhet kõiksusega…pilgu puudutusi.


Lisas Barga 12.01.2011
Pane hinne:
Pimeduse kütkes
7.6
7 hindajat

380. Pimeduse kütkes
Cara Hunter

Tõeliselt häiriv,verd tarretama panev põnevik ammustest saladustest ja koletistest, kespeidavad end meie silme all.pimeduse kütkes on teine vapustav raamat inspektor Adam Fawley juhtumite sarjast.


Lisas Rein Veemees 17.02.2020
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“C.J.Skuse kirjutab selle kriminaalromaani kohta:Häirivalt tõeline,vapustavalt nutikas, ragistasin ajusid kuni lõpuni välja .Erakordne raamat!
Raamat oligi algul põnev, teemaks ju keldrist leitud tüdruk ning paariaastane laps.Paraku saab autori aur viimases kolmandikus otsa.Esiteks hakkas silma viga lk 285, kus inspektor istub õhtuhämaras koos naisega aias, näha on veel loojunud päikese kuma, ning siis näitab naine talle eelmisel aastal istutatud lavendlit, mis on paksult mesilasi täis.Mina olen hämaral õhtul kohtunud küll sääskedega, kuid mitte tööhoos mesilastega.
Raamatu lõpp läheb aga täiesti metsa, sest tegemist ei ole ulmega, vaid kriminaalromaaniga.
Kirjutada hea raamat ja siis rikkuda see ebatõenäolise lõpuga... vägisi tuleb meelde Eduard Vilde "Pisuhänd", kus Tiit Piibelehe raamatu lõpu rikkus ära Ludvig Sander.”

17.02.2020 18:34 - Rein Veemees
Rein Veemees on seda arvustust muutnud: 17.02.2020 18:34
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Pioneer Viru tänavast. Stagna-aja koolilood
4.0
2 hindajat

381. Pioneer Viru tänavast. Stagna-aja koolilood
Piret Tali

1981. aastal, 9aastaselt, joonistasin ma elu aastal 2000. Kujutasin pildil, et kosmoselaevadega saab nädalavahetuseks Kuu peale sõita ning et kodutööd teevad ära robotid. Nüüd, 31 aastat, kaks rahavahetust ning üks riigikord hiljem ei sõida ma ikka veel nädalavahetuseks kosmosesse. Aga see elu, mida ma elasin siis, 1980ndatel, tundub olevat pärit teiselt planeedilt. Pioneerid ja pepsi, defitsiit ja stagnatsioon, eestiaegsed ja sõjajärgsed inimesed, tuumasõda ja kosmonaudid. Õnneks ei peagi 2000. aastal sellest enam aru saama. Või siiski peaks?


Lisas Marge-Elin Roose 10.10.2012
Pane hinne:
Pisaraterajal huika mind videvikusorrina, mu arm
6.7
6 hindajat

382. Pisaraterajal huika mind videvikusorrina, mu arm
Uido Truija

Ajaloolise romaani keskmes on Kodusõja-aegne Ameerika. Ränk sõjapidamine laastas nii põhja- kui ka lõunaosariiklasi ning ka Ameerika põlisaladel elavaid indiaanlasi. Kui aga valgetel oli sõttaminekuks vähemalt idee, mille nimel võidelda, siis indiaanlasi tapeti ja küüditati üksnes neilt territooriumi hõivamiseks. Kuid ka kõige kohutavamatel aegadel püsivad inimeste juures head tunded - sõprus ja armastus, usk ja lootus...


Lisas Tnko 30.01.2011
Pane hinne:
Pistrik ja pääsuke
8.0
4 hindajat

383. Pistrik ja pääsuke
Boriss Akunin

Armastus ajaloo vastu ja pime juhus põimivad taas kokku kahe von Dornide suguvõsa esindaja, kahe Fandorini erinevatel ajastutel kulgevad saatused. Olgugi möödunud kolmsada aastat, jääb siht ikka samaks: jõuda kaugele saarele ning leida sinna peidetud korsaaride aare...


Lisas orlando 10.10.2011
Pane hinne:
Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk
8.5
2 hindajat

384. Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk
John Le Carré

John le Carré spiooniromaani tegevus toimub külma sõja ajal. Briti salaluure agent Ricky Tarr lendab Hongkongi, et värvata kergeks saagiks peetud Vene kaubandusdelegatsiooni liige, kuid satub ootamatult informatsioonile, mille kohaselt tegutseb Briti luures kaval ja võimekas Vene spioon. George Smiley, kes on pärast oma ülemuse äpardunud salaoperatsiooni pensionile saadetud, on seda juba varemgi kahtlustanud, kuid teda pole usutud. Nüüd antakse talle ülesanne asja uurida. Smiley valib endale abilised ning lahti läheb mäng, kus valeotsused tähendavad agentide ja vaevaga üles ehitatud agentuuride hävingut. Ja mitte ainult seda – kaalul on kogu Briti luureteenistuse maine ja usaldusväärsus. Detsembrist linastub Eesti kinodes ka selle John le Carré menuromaani kauaoodatud ekraniseering. Põneviku lavastas Tomas Alfredson („Luba sisse see õige“), osades saab näha mitut filmimaailma säravaimat tähte. Teiste seas mängivad filmis Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, John Hurt ja Benedict Cumberbatch


Lisas Marge-Elin Roose 09.04.2012
Pane hinne: