Kooparahvas läheb ajalukku
10
1 hindaja

211. Kooparahvas läheb ajalukku
Mihkel Mutt

Romaani tegevus toimub poole sajandi jooksul 1960-2010. Mitmete kõrvuti kulgevate ja siinseal põimuvate elusaatuste kujutamise kaudu otsib autor küsimust vastusele, miks läks kõik nii, nagu läks, miks on Eesti Vabariik saarane, nagu ta on? Ja kuidas peaks mõtlev inimene sellesse kõigesse suhtuma? Autori lõikav iroonia vaheldub skepsise ja resignatsiooniga, kui maalib pildi ajastute vahetumisest, arutleb ideaalide ja tegelikkuse üle. Elu on, nagu ta on, ja viimases instantsis ei ole selle üle mingit kohtumõistmist.

Raamatu kujunduse autor on graafiline disainer ja kunstnik Tiina Tammetalu.


Lisas Marge-Elin Roose 08.11.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tere, kena oleks kui austaksite autorit ja autoriõigust autori nimele tema teose juures . Sellel raamatul, mille pilti kõrval näete on ka kujundaja - kunstnik. Selle raamtu kujunduse autor on Tiina Tammetalu, graafiline disainer ja kunstnik.”

05.01.2017 02:24 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Koos mäeharjale mingem
7.0
2 hindajat

212. Koos mäeharjale mingem
Arne Dahl

Noor jalgpallifänn saab kõrtsis õllekannuga vastu pead ja sureb. See tundub lihtne kuritegu võrreldes nendega, millega Rootsi kriminaalpolitsei nüüdseks laiali saadetud A-rühmal tegemist on tulnud teha. Juhtumit hakkavad uurima endised A-rühma liikmed Paul Hjelm ja Kerstin Holm, kes tunnistajat küsitledes mõistavad, et selle mõrva taga peitub suur hulk hoopis õudsemaid kuritöid, mis on suve jooksul Rootsis toime pandud. A-rühmale antakse uus võimalus, milles nende võimed ja oskused karmilt proovile pannakse. „Koos mäeharjale mingem“ on kolmas raamat Arne Dahli rahvusvaheliselt tunnustatud A-rühma sarjas. Esimesed kaks on ka eesti keeles ilmunud: „Misterioso“ 2008 ja „Veresüü paine“ 2010.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Kosmose kutse
6.8
5 hindajat

213. Kosmose kutse
Linda-Mari Väli

Linda-Mari Väli romaan jutustab noore inimese loo, kes ei suuda ühiskonnaga kohaneda ega selle raamidesse mahtuda. Ühelt poolt unistab ta paremast maailmakorrast ja harmoonilisematest inimsuhetest, tegelikkuses maadleb aga üha süvenevate vaimsete kriisidega ja võõrandumisest tingitud masendusega. Peategelase teekond kulgeb läbi vaimuhaiglate, teda saadavad pidevad katsed eneselt elu võtta ning ajutised selgusehood, mis on enamasti tingitud teadvust muutvate taimede või kemikaalide pakutud nägemustest. Romaan on nö kokku traageldatud paljudest erinevatest tükkidest, mis moodustavad kokkuvõttes küll ühtse loo, ent vahelduvad nii stiililt, jutustaja häälelt kui üldiselt vaimsuselt.


Lisas Liinaliin 08.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Ütleks, et väga hea raamat. Ja minu teada pealegi vist esimene siin maal ilmunud sedalaadi tekst. Autori käest tahaks küll mõnda asja täiendavalt küsida, aga pole teda kahjuks enam baaris näinud. Pärast seda, kui ta mulle raamatu andis. Aga loodetavasti ehk kunagi siiski trehvab.

Küllap oli sisus nii helgemaid kui mitte-nii-helgeid kohti, aga need viimased ei muutunud vähemalt minu meelest küll üleliia domineerivaks. Ja nii öelda positiivsemad küljed olid ikka üsna positiivsed. Ei mäletagi ausalt öeldes, et siin maal ilmunud asjadest midagi nii tugevat lugenud oleksin. Kuigi ma ei ole muidugi mingi kirjanduse asjatundja. Ja ma kahtlen tegelikult, et kas see raamat ikka ilukirjanduse hulka kvalifitseerub. Liiga hea selleks.”

15.04.2012 04:15 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Krahv Monte Cristo
7.6
8 hindajat

214. Krahv Monte Cristo
Alexandre Dumas

Edmond Dantes oli 19-aastane meremees, keda ootas helge tulevik koos kauni armastatu Mercedesega. Tema edu tegi kadedaks nii laeva reaamatupidaja Danglari kui Mercedest endale ihkava Fernand Mondego, kes ta reetsid ning Edmindile määrati eluaegne vangistus üksikkongis. Vangis olles sõbruneb ta elunäinud abee Fariaga. Vana mees annab Edmondile kaugele saarele peidetud mõõtmatu aarde näol vahendid, et ta jõuaks oma ihaldatuimale eesmärgile, milleks on kättemaks. Raamat on kahes köites.


Lisas Ezzio 23.05.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Vanemal köitel võib tagant leida märke, et tegemist on noorsooromaaniga vms. Ja tõesti, esimest korda lugesin seda raamatut palju nooremana, ilmselt kusagil 13-14-aastaselt. Ma küll täpselt ei mäleta, et tundub, et lugesin kuhugi esimese köite poole peale. Nüüd raamatut huvi pärast uuesti lugema hakates sain ka aru, miks. See raamat on nimelt päris keeruline ja niivõrd mitmetasandiline, et lapsel jääb palju mõistmatuks.

Raamatus on kaks peamist tegevust: vanglaelu ja sealt põgenemise soov ning kättemaks neile, kes Edmondi vanglasse saatsid. Algus, kus Edmond veel õnnelik on, kestab üsna lühikest aega, sama lühike on raamatu lõpuosa, kus kõigile juba kätte makstud. Just see kättemaksu osa võtab enda alla vähemalt ühe köite jagu ruumi.

Lisaks raamatu tegevusele ja põhiliinide jälgimisele, mis on küllalt põnevad, on eriti huvitav tunnetada omaaegse maailma väärtuseid ja elulaadi. Nii näiteks on kummastav vaadata, kuivõrd pealiskaudselt hinnatakse elu. Seejuures mitte ainult enda oma. Nii näiteks hakkab end häbist säästmiseks maha laskma üks isa, kelle poeg viimasel hetkel jaole saab ja püüab isa takistada. Kui isa talle aga asja ära seletab "veri peseb häbi", saab poeg sellest hästi aru, surub isal kätt ja jätab ta rahulikult teise tuppa end maha laksma. Või teine poeg, kes ütleb kurvastavale emale, et kui ta sõjas tapetakse, siis pole tal midagi selle vastu kui ka ema end seejärel ära tapab. No mida! Mõtlesin, millest selline kergekäeline suhtumine elusse tingitud on ja arvasin, et ilmselt tol ajal surdi nii sageli erinevatesse haigustesse, lisaks veel sõjad jms, et elule väga kestvat väärtust ei omistatud.

Selles raamatus on niisiis põnevust, omaaegset (peamiselt rikaste) elu-olu, kultuurilist konteksti (ooperites ja teatrites tuldi harva enne eesriide avanemist, räägiti teineteisega saalis vahetpidamata ja tehti teistesse loožidesse visiite!), kui ka poliitikat (kuningate ja Napoleoni vaheldumise aeg). Raamat on kirjutatud hästi ilusas stiilis, sellises, milles tänapäeval enam lauseid luua ei viitsita ja Duma´ tohutusuur lugemus paistab peaaegu igast lausest välja, sest tema võrdlused on alati seotud mõne maailma klassikaga.”

23.05.2011 09:53 - Ezzio
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Kreeklase armuke
6.5
13 hindajat

215. Kreeklase armuke
Monika Rahuoja-Vidman

Mikelina poleks eluski osanud arvata, et armub ülepeakaela juhuslikult kohatud noormehesse, et see on üldse võimalik. Justkui hüpnoosis, kuuletub ta nüüd vaid saladuslikule ja kavalale kreeklasele, kes kord vägivalla, kord õrnusega neiu endast sõltuvaks muudab. Tütarlapse elu muudavad ka keeruliseks intriigid töö juures. Kui neiu aga ka oma parima sõbranna juures mõistmist ei leia, sunnib see teda vastu võtma otsust, mis muudab kogu elu.


Lisas laurent 29.11.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Ma pole selle autori varasemaid raamatuid lugenud, aga see jättis tõesti mulje, et pube on selle kirjutanud.
Seosetu, sisu pole korralikult läbi mõeldud, ebaloogiline. Pealkiri juba kummaline, armuke on abielus inimestel (võite ÕS-ist vaadata, kui huvitab: http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=armuke&F=M), selles raamatus ei tundunud kumbki abielus olevat.
Tegelikult pole ma ka raamatu sihtgrupp, tavaliselt selliseid läägeid naistekaid ei loe. Mõtlesin, et eesti autor ja vast pole nii seep. ”

22.01.2011 10:22 - kevade
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Krimmipoisid

216. Krimmipoisid
Heino Kartau

Raamat jutustab meile üheksa eesti poisi teenistusaastaist Krimmis Saki garnisonis, ajalises järjestuses kuni käskluseni „Pagunid maha!“. Poistekeskses sõnapruugis rullub lugeja ees lahti ajateenija argipäev: ülema-alluva suhted, jobukakust ülemad, põnevad seiklused ning mahlakad krutskid.


Lisas Zeus 24.09.2013
Pane hinne: