Onu Bella Koduperemehe nipiraamat
6.3
3 hindajat

67. Onu Bella Koduperemehe nipiraamat
Igor Maasik

Ajal, mil Euroopa Liidu reakodanik on harjunud sisustama oma külmkappi supermarketist ostetud anonüümsete purgikestega ega tee loodusesse sattudes vahet kuuse ja kase vahel, mõjub Onu Bella otsekui mõni Jules Verne’i kangelane, kes üksikule saarele jõudes millestki puudust ei tundnud. Ammendamatud teadmised kokakunsti ning aianduse valdkonnas muudavad Onu Bella alistamatuks – tema oskab iga puuoksakese enda heaks tööle panna, näiteks hõlmikpuu lehtedega peseb ta pead ning tulemus saab hea. Arusaadavalt ei hoia Onu Bella oma teadmisi endale, vaid jagab lahkelt lugejatega. Seetõttu on tegemist väga praktilise teosega, mida võib lugeda ka kui koka- või nõuanderaamatut. Aga kuna autoriks on Onu Bella, siis lisandub sellele veel palju muud. Sest onud võivad rääkida millest tahes, alati on huvitav. Teate ju küll – hunt vaatab ikka metsa poole, sama lugu on onudega! Meeldivat külaskäiku ja tundke end Onu Bella juures nagu kodus! Andrus Kivirähk (kirjanik).


Lisas helvetica 05.11.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Onu Bella pole enam see Onu Bella, aga nipid on asjalikud! :)”

05.11.2011 21:43 - helvetica
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Vägi
5.0
9 hindajat

68. Vägi
Rhonda Byrne

See on käsiraamat universumi suurimast jõust – Väest, et saaksid kõik, mida tahad. Ilma Väeta ei oleks sa sündinud. Ilma Väeta ei oleks meie planeedil ühtki inimest. Iga avastus, leiutis ja inimlooming tuleb Väest. Ideaalne tervis, suurepärased suhted, karjäär, mida armastad, elu tulvil õnne, vajaminev raha, et olla, teha ja omada seda, mida armastad – see kõik tuleb Väest. Sinu unistuste elu on alati olnud sulle lähemal, kui oled arvanud, sest Vägi – mis toob sulle elus kõik hea – on sinu enda sees. Et luua mida tahes, muuta mida tahes, on vaja vaid ühte asja . . . Väge.


Lisas sabrina 04.07.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Paneb mõtlema. See osa, mis kirjeldab sünnimärkide kadumist, see on katsetamisel. Kuna mul on palju sünnimärke, siis tundub mulle, et need on vähenemas. Terve kael oli neid täis. Nüüd, kui ma käega üle kaela lasen, ei tunne neid nii palju naha pinnal kõrgemal. Kui nad päris ära kaovad, siis annan uuesti märku.”

29.07.2011 11:14 - koppely
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Eesti loitsud
9.9
8 hindajat

69. Eesti loitsud
Mare Kõiva

Raamat toob lugejateni põhjaliku ja põneva käsitluse kunagiste eestlaste maailmapildist ja usust sõnas peituvasse jõusse. Loitsud olid osa igapäevaelust, et kõik tegemised kulgeks soodsas suunas. Oli vaja õigeid sõnu, et edendada, parandada, tõrjuda, kaitsta, tänada, paluda, mõjutada, sajatada, ennetada. Loitse lausuti, et päike paistaks või vihm sajaks parajal ajal, et peletada haigusi või võita kellegi armastust. Oli sõnu, mida oskas ja võis lausuda igaüks, aga ka tõeliselt võimsaid ja salapäraseid, mida teadsid vaid valitud. Loitsupärimus endisel ja ehedal kujul pakub ka tänapäeval äratundmisi – kasvõi lapsele loetud „varesele valu, harakale haigus“ näol, mis mõjus toona sama tõhusalt kui nüüdki.


Lisas sabrina 01.04.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kultuurilooliselt huvitav raamat eestlaste müstitsismist. Läheb kokku selle maailmapildiga, mis ma endale vanaaegsest Eestist loonud olen.”

01.04.2011 10:19 - sabrina
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
XXII Pauksoni astroloogiline abimees
8.1
7 hindajat

70. XXII Pauksoni astroloogiline abimees
Edda Paukson

Kirjastus: Luna Radix.


Lisas Therg 16.01.2011
Pane hinne:
Saladus
5.0
14 hindajat

71. Saladus
Rhonda Byrne

Sissejuhatusest: Sa hoiad oma käes Suurt Saladust... Seda sajanditevanust Saladust on põlvest põlve edasi antud, ihaldatud, peidetud, kaotatud, varastatud ja tohutute rahasummade eest ostetud. Seda teadsid nii mõnedki ajaloo suurkujud: Platon, Galileo Galilei, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ja paljud teised leiutajad, teoloogid, teadlased ja suured mõtlejad. Nüüd avalikustatakse Saladus kogu maailmale. "Saladusest õppides saad teada, kuidas sa võid olla keegi, kes sa olla tahad; saada kellekski, kelleks sa tahad saada, või teha seda, mida iganes sa tahad teha. Sa saad teada, kes sa tegelikult oled. Saad teada tõelisest hiilgusest, mis sind elus ees ootab.


Lisas beck 01.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Nii rumalat raamatut ei tohikski üldse kirjutada, sest inimestele võib jääda mulje, et kui selle eest see (päris suur!) summa välja käia, siis midagi nende elus reaalselt paraneb. Nad muutuvad edukaks ja saavad aru maailma salapärastest seostest.”

01.09.2010 14:13 - beck
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Sõit on sees
8.9
17 hindajat

72. Sõit on sees
Jeremy Clarkson

Ilmumisaasta: 2010.


Lisas zoidberg 18.06.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Üks väga-väga lõbus raamat omapärase kirjaniku-saatejuhi poolt.”

18.06.2010 09:50 - zoidberg
Hinnang arvustusele:
  +0   -0