Õmblemine võhikutele. Sari Võhikutele
8.7
3 hindajat

55. Õmblemine võhikutele. Sari Võhikutele
Jan Saunders Maresh

Käepärane teejuht õmblemise põhioskuste juurde Õmblema õppimine on suurepärane viis relvastada end oskustega valmistada ja parandada rõivaid ja kodutekstiile minimaalsete kulutustega. Pöörduge õmblemiskunsti õppimiseks (ja täiustamiseks) selle käepärase parimate tehnikate ja lõbusate õmblustööde teejuhi poole. Avastage, kuidas: * valida õmblustööde tarvis õigeid tööriistu ja materjale * täiustada oma õmblemistehnikat õpetlike illustratsioonide abil * õmmelda toredaid asju oma kodu ja garderoobi jaoks * raha kokku hoida rõivaid parandades ja ümber tehes Niisiis, te tahate õmmelda – siit saate teada kõik, mis on vajalik enne õmblemise alustamist, alates õmblustarvikute komplekti koostamisest kuni kangaste, manuste ja tugevdusriide valimiseni Kinnitage nööpnõeltega – õppige, kuidas käsinõela ja õmblusmasinanõela niiditada, sõlme teha, õmblusi kinnitada, esemeid palistada ja palju muud Täiustage oma stiili – omandage rõivaste õmblemise kunst alates tõmblukkude ja nööpide käsitsemisest kuni täiusliku varruka otsaõmblemiseni Pange rinda isetegija märk – lisage oma eluruumile elevust kodutekstiilide õmblemisega, nagu söögilauale ümberpööratava liniku valmistamine või magamistoa ümberkujundamine uue tekikoti abil, ja enamgi Tehke kiireid parandusi – tehke oma kapis olevaid rõivaid ümber ja parandage neid, et pikendada oma garderoobi eluiga.


Lisas Marge-Elin Roose 04.09.2012
Pane hinne:
Kümnevõistlus

56. Kümnevõistlus
Jaanus Kriisk

Kümnevõistlus on üks kõige pikema traditsiooniga ala Eesti spordimaastikul. 2012. aastal tähistame 90 aasta möödumist esimese ametliku maailmarekordi püstitamisest. Rekordi püstitas meie oma mees – Aleksander Klumberg. 90 aasta jooksul on Eesti kümnevõistlejad võitnud täiskomplekti olümpiamedaleid: Erki Nool – kuld (2000), Rein Aun – hõbe (1964), Aleksander Klumberg – pronks (1924). Lisaks on selle aja jooksul pidevalt olnud keegi eestlastest maailma esikümnes. Ja alates Klumbergist on kaasa räägitud kümnevõistluse metoodika arendamisel ja treeningpõhimõtete ülesehitamisel. Viimane suurem trükis kümnevõistlusest ilmus legendaarse kümnevõistlusprofessori Fred Kudu sulest aastal 1975. Tema raamat „Mitmevõistlus” sai tuntud ja nõutud abimaterjaliks, mida tõlgiti seitsmesse keelde. Aeg on edasi läinud ja ka kümnevõistlus on edasi arenenud. Edasi arenenud on ka kümnevõistluse treeningmetoodika. Raamatus „Kümnevõistlus” käsitletakse paljusid teemasid, mis on vajalikud kaasaja kümnevõistleja igapäevaelus nii treeningul kui väljaspool seda. Koostajalt on varasemalt ilmunud „Külvetid omavahel kümnevõistlusest” ja „Boss. Mälestusi Fred Kudust”.


Lisas Marge-Elin Roose 03.09.2012
Pane hinne:
Taimest tulnud
9.0
1 hindaja

57. Taimest tulnud
Liisa Kallam, Virve Tuubel, Eelike Virve

Raamat on pühendatud Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu aastateemale taimest tulnud ja tutvustab meie kliimavöötmele omaseid ja siin läbi aegade kasutatud taimseid kiudusid, mida on saadud linast, kanepist, pärnast, nõgesest ja turbast. Meie kliimavöötmes on inimesed alati vajanud otstarbekalt valmistatud kehakatteid ning tarbeesemeid - parimad materjalid nende valmistamiseks on ikka looduslikud.


Lisas Marge-Elin Roose 29.08.2012
Pane hinne:
Seeneaabits. Metsast pannile ja purki
8.0
3 hindajat

58. Seeneaabits. Metsast pannile ja purki
Margit Härma

Metsaseente korjamine on tore ja kasulik harrastus. Selleks, et ka kõige metsapelglikumad ennast metsas kodusemalt tunneksid, on Seeneaabitsas tutvustatud kõike, mida seenelkäimise kohta peaks teadma. Selles tervele perele huvitavas raamatus võib lugeda seenevarustusest ja seente määramisest kuni seente hingeelu ja retseptideni. Seeneaabitsas kirjeldatakse arusaadavas keeles ja põhjalikult paarikümne Eesti maitsvaima ja levinuima söögiseene tunnuseid ning seda, kuidas on kõige mugavam neid korjata, puhastada, säilitada ja toiduks valmistada.


Lisas Marge-Elin Roose 16.08.2012
Pane hinne:
Kaunid tikandid

59. Kaunid tikandid
Monica Zetterström

Kui õhtud pimenevad ja tekib soov tõmbuda diivaninurka kerra, siis lase käsitööl näppudele tegevust anda ja meelt rahustada. Tiki koju padi või laudlina ja elavda rõivaid tikitud koti või prossi abil.Tekstiilikunstnik Monica Zetterström tunneb eri ajastutest ja kultuuridest pärit tikkimismustreid. Klassikaline roostikand ja juugendstiilis taimornamendid on kõrvuti moodsate mustritega. Raamatust leiab ka lastele mõeldud tööjooniseid.


Lisas Marge-Elin Roose 16.08.2012
Pane hinne:
Aed aitab. Roosina sündinud

60. Aed aitab. Roosina sündinud
Janika Sammasto

Raamat „Aed aitab. Roosina sündinud” on ainulaadne oma praktiliste nõuannete, õite ilu ja loodushelide sünergiaga. See on kingitus sulle kaunite õite poolt. Raamat sündis soovist väärtustada aeda ning aedniku tööd, tuua esile aia sügavam tähendus ja mõju inimesele, tutvustada aiandusteraapiat. Aiandusteraapia on holistiline valdkond, kus arvestatakse inimesega kui tervikuga ümbritsevas keskkonnas ning antakse soovitusi elustiili muutmiseks, heaolu suurendamiseks ja tervise parandamiseks. See on hooliv ja abistav aiandus. Sinu võimalus saada kasu nii vaimselt kui ka füüsiliselt läbi taimede ja aiandustegevuse. Roosidel on ilu- ja lõhnataimedena, ravimina ning ka kulinaarselt aiandusteraapias kindel koht. Selle mõistmiseks sisaldab raamat : *aianduslikke ja aiandusteraapilisi nõuandeid, *üle 100 tuntud ja tundmatu roosi kirjelduse ja foto, *põnevaid roosiretsepte aiapidudele, *CD-d erinevates aedades salvestatud loodushäältest. Meeldiv koostöö sinu ja taimede vahel annab võimaluse ümbritsevaga kergemini suhestuda, tugevdab intuitsiooni ning aitab leida ja vastu võtta uusi väljakutseid. Südamlik tänu kõigile, kes aitasid kaasa ja toetasid unistuste raamatu loomisel. Head lugemist ja kuulamist! Janika Sammasto


Lisas Marge-Elin Roose 16.08.2012
Pane hinne: