- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
109.
Toatüdrukud
Hendrik Toompere jr
Autor: Jean Genet. Kunstnik: Ervin Õunapuu. Tõlkija: Ott Ojamaa. Mängivad: Ülle Lichtfeldt, Tiina Mälberg ja Anneli Rahkema.
Lisas trulla 09.09.2010
“Õnnestunud lavastus ja head rollivalikud. Eriti paistab silma Ülle Lichfeldt. Lavastus on otsast lõpuni ideedega täidetud ja laval toimuvat on nauditav jälgida juba ainuüksi auhinnatud lavakujunduse tõttu.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
110.
Tuhkatriinumäng
Margus Kasterpalu
"Tuhkatriinumäng" ei ole tuntud muinasjutt Tuhkatriinust. Ei olnud seda siis, kui Paul-Eerik Rummo selle pisut enam kui 30 aastat tagasi kirjutas ja Evald Hermaküla (ärakeelamiskatsetest hoolimata) "Vanemuises" lavastas ja ei ole ka nüüd. Mõnevõrra on see järellugu – me näeme tegelasi 9 või 19 aastat pärast muinasjutu õnnelikku lõppu, visalt kinni hoidmas pooltõdede pea hargnematust võrgust, kuid siiski kobamisi liikumas lähemale eneseleidmisele. Ja kindlasti on see ka mäng. Klassikalise definitsiooni järgi (Huizinga) on mäng vaba, intuitiivne toiming, millel ei ole eesmärki väljaspool iseennast. Mäng eeldab eemaldumist argireaalsusest, kuid tal on piirid ajas ja ruumis ning reeglid, mille rikkumine hävitab mängu. Mängu väärtus on tema võimes tungida irratsionaalsesse maailma, tabada tabamatut. Üritanuid ei laideta. Osades: Ita Ever, Kaie Mihkelson, Ülle Kaljuste, Viire Valdma, Britta Vahur, Tõnu Oja, Guido Kangur.
Lisas winkwonk 03.10.2011
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
111.
Tuulte pöörises
Andres Noormets
August Kitzbergi kiredraama kahes vaatuses. Mässatakse ja nõutakse õigust. Üks mees mõtleb terve rahva peale, kuid ei näe naist enda kõrval. Teine mees nõuab tagasi oma maad ja armastab teise mehe naist. Naine ei tea, keda valida. Kired möllavad, inimesed võitlevad. Kõik tahavad ainult head - kõik on pöörises, tuulte keeru sees. Kes sellises olukorras võidab? Näitlejad: Anneli Rahkema, Tiina Mälberg, Peeter Rästas, Erni Kask ja Toomas Suuman. Kostüümid: Kristi Leppik.
Lisas adonis 14.09.2010
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
112.
Tõde ja õigus. Teine osa
Elmo Nüganen
Tammsaare "Tõe ja õiguse" romaanisarja teist osa tavatsetakse alapealkirjastada kui "inimese võitlust Jumalaga". Kelle teisega saakski võidelda ärksa vaimuga väga noor mees, kes on tulnud maalt linna ja sattunud "puht eesti kooli", kus valitseb keelte paabel, kultuuride konflikt ning filosoofiliste ja revolutsiooniliste ideede rägastik, kes näeb, kuidas tõerääkimine ja vale saavad hoopis teise tähenduse, kuidas raha on kuningas, maailm on ebaõiglane ja vastuste asemel tuleb robinal hoopis uusi küsimusi? Just sellisesse keskkonda satub Indrek, kes tuleb Vargamäelt härra Mauruse erakooli. Loomuliku osana kuulub sellesse aega ka esimene armumine - ja kahjuks ka kaotusevalu. "Tõde ja õigus. Teine osa" paneb küsima küsimusi rahvusest, eestlaseks olemisest, tõest, truudusest, Jumalast ja armastusest. "Tõe ja õiguse" teise osa tegevus leiab aset 20. sajandi algusaastatel. Härra Mauruse ja tema kooli loomisel on Tammsaare saanud inspiratsiooni Hugo Treffnerist ja tema eragümnaasiumist, kus kirjanik ise õppis.
Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
113.
Umb ehk Hirmus veretöö Läänemerel
Priit Pedajas
1887. aasta 6. oktoobri öösel märgati Bornholmi saare lähedal laeva, millel hädasignaal mastis. See oli kolmemastiline kuunar Johannes. Laeval ulgus koer. Üks mees, kellel pea ümber verd täis imbunud riidetükk, oli seotud masti külge. Tekil oli veel teine verine mees. Ülejäänud kuus meest olid kadunud. Kinniseotud mees oli Kihnust pärit laevapoiss Jaan Umb, kes oli öösel maha tapnud kogu meeskonna. Ellujäänud tüürimehel õnnestus vastu hakata ja roimar kinni siduda. Jaan Umbi üle peeti kohut Peterburis. Et ilmsiks olid tulnud mitmed kergendavad asjaolud, määrati talle karistuseks 10 aastat sunnitööd. Osades: Jaan Rekkor, Tõnu Oja, Taavi Teplenkov, Lauri Lagle, Uku Uusberg, Ülle Kaljuste, Kersti Heinloo, Ain Lutsepp.
Lisas laurent 22.02.2011
“Täiesti nõrk lavastus. Puudub igasugune dünaamika, etendus seisab. Peategelase hingeline traagika ei väljendu eriti kusagil , peaks ju olema läbiv teema. Ei saagi aru, milles probleem. Võib olla algmaterjalis... Tegelased iseenesest väga huvitavad ja näitlejad tugevad, kahju nende tehtud tööst...
Paratamatult tõmbad paralleele Jüri Tuuliku "Varese" etendusega Kuressaare Rahvateatris, teema natuke sarnane saarerahva raskest elust..Kogu etendus oli väga paigas. Läks nii hinge, et veerand tundi peale etenduse lõppu oli veel raske suhelda teistel teemadel.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
114.
Utoopia rannik. I osa. Teekond
Priit Pedajas
Tallinna Linnateatri ja Eesti Draamateatri ühistöös jõuavad lavale Tom Stoppardi triloogia "Utoopia rannik" kaks esimest osa, selleks segavad teatrid trupid ja vahetavad lavastajad: 9. märtsil esietendub Linnateatris näidendikolmiku esimene osa "Teekond" Priit Pedajase lavastuses ning teine osa "Laevahukk" poolteist nädalat hiljem Draamateatris Elmo Nüganeni lavastuses. 19. sajandi alguses kasvab Venemaal üles terve põlvkond noori, kes vaimustub saksa filosoofiast, prantsuse romaanidest ja Puškinist. Pärast dekabristide ülestõusu 1825. aastal kehtestab tsaar Nikolai I tugeva tsensuuri raamatute ja ajakirjade avaldamisele. Hoolimata tsensuurist kihab ja pulbitseb Venemaa ideedest. Noorukesed Aleksandr Herzen ja poeet Nikolai Ogarjov on vaid 12- ja 13-aastased, kui tõotavad pühendada oma elu tsaari diktatuuri vastu võitlemisele. Moskvas ja Peterburis hakkavad ilmuma uued ajakirjad. Ühes neist avaldab filosoof Pjotr Tšaadajev kuulsa kirja Vene mahajäämusest, mille tagajärjel ta hulluks tunnistatakse. Isegi arreteerimised ja maapakku saatmised ei suuda ära hoida ülemaalist värisevat tundmust, millel Stoppard laseb kõnelda läbi Herzeni suu: “Nüüd sa ei saa saapapaelu ka osta, ilma et müüja ei küsiks sinu arvamust eksistentsi olemuse kohta.” “Utoopia ranniku” esimese osa “Teekond” tegevus toimub Venemaal ajavahemikul 1833-1844. Näidendi keskne tegelane, tulevane anarhistlik mõtleja Mihhail Bakunin, kasvab koos nelja õega idüllilises Premuhhino mõisas, 200 kilomeetrit Moskvast loode poole. Bakuninite majas käivad suviti nii tütarde kosilased kui ka noore Mihhaili intelligentidest sõbrad. Vaatamata isa meelehärmile suundub energiline ja elujõuline Mihhail üha enam sõdurielust ühiskondlikku ja kirjanduslikku tegevusse. Bakunin sõbruneb kriitik Belinski, luuletaja Stankevitši, Herzeni, Turgenevi ning teiste Venemaa tulevaste ärksate mõtlejatega – terve ajalooliste suurkujude plejaad, keda kehastavad Draamateatri ja Linnateatri selleks puhuks loodud ühistrupi näitlejad. Tõsielusündmustele tuginevat Tom Stoppardi näidendit võib võtta nii iseseisv a kibemagusa oodina noorusele kui ka eelmänguna sündmustele, millest jutustavad “Utoopia ranniku” järgmised osad.
Lisas cantabile 21.03.2013