Prisoners (2013)
5.2
9 hindajat

13. Prisoners (2013)
Denis Villeneuve

Kui kaugele olete valmis minema, et oma last kaitsta? Keller Dover (Jackman) on silmitsi iga lapsevanema jubedaima õudusunenäoga. Ta 6-aastane tütar Anna ja tütre sõbranna Joy on kadunud ning kui minutitest saavad tunnid, võtab võimust paanika. Ainus juhtlõng on lagunenud vagunelamu, mis varem nende tänaval seisis. Uurija Loki (Gyllenhaal) vahistab vagunelamu juhi Alex Jonesi (Paul Dano), aga asitõendite puudumisel tuleb ainus kahtlusalune vabaks lasta. Dover teab, et ta lapse elu on kaalul, ja otsustab, et peab ise tegutsema. Meeleheitel isa on kõigeks valmis, et tüdrukuid leida, aga selle käigus on tal oht teelt eksida. See tõstatabki küsimuse, kus on piir õigluse tagaajamise ja omakohtu vahel. Eestikeelne pealkiri: "Vangistatud"


Lisas sipsik 06.02.2014
Pane hinne:
The Family (2013)
5.8
5 hindajat

14. The Family (2013)
Luc Besson

Kurikuulsasse maffiaklanni kuuluv Manzoni perekond saadetakse tunnistajakaitseprogrammi käigus Prantsusmaale Normandiasse, kus neil tekib aga kohanemisega probleeme, kuna vanadest harjumustest on raske vabaneda.


Lisas sipsik 06.02.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Hea muusika, ilus pilt, mida vaadata, sest tegevus toimus ju ikkagi prantsusmaal. DeNiro. Mõnigi hea stseen. Aga lugu ise oli kuigi kahvatu. Ei oskagi midagi öelda, kuigi imelik oli kogu see asi. Aga vaadata kannatas. Vahepeal üllatasid helge muusika ja pildi seas suht verised kohad.”

10.05.2014 19:52 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Mr. Morgan´s Last Love (2013)
6.0
1 hindaja

15. Mr. Morgan´s Last Love (2013)
Sandra Nettelbeck

Aastaid tagasi kolis endine ülikooliprofessor Matthew Morgan (Michael Caine) koos naise Joaniga (Jane Alexander) Pariisi pensionipõlve veetma. Pärast abikaasa surma veeretab löödud mees päevi õhtusse kui kuutõbine, kuni ootamatu kohtumine ta elule tagasi äratab. Härra Morgan sõbruneb noore prantslanna Pauline’iga (Clémence Poésy), kelle vitaalsus ning optimism sunnivad ka vanamehe õnne poole püüdlema. Kohtumistel Pariisi parkides ja väljasõitudel maale naudib see ootamatu paar sõpruse võlu ning leiab hea kaaslase seltskonnast lohutust ja romantikat. Need elu õppetunnid äratavad tulevikulootusi ning näitavad, kui tähtis on suhtlemine oma lähedastega. Eestikeelne pealkiri: Härra Morgani viimane armastus


Lisas sipsik 06.02.2014
Pane hinne:
Diamantes negros (2013)
1.0
1 hindaja

16. Diamantes negros (2013)
Miguel Alcantud

Meil kõigil on unistused, milles me lendame kiiremini, kõrgemale ja kaugemale. Teismeliste Amadou ja Moussa unelmates triblavad poisid laia maailma suurimatel jalgpalliväljakutel, reaalsuses ootavad nad aga oma suurt läbimurret Aafrika ühes vaeseimas riigis, Malis. Amadou ja Moussa unistuse lae kehastused on kas eurooplastest jalkastaarid või aafriklased, kes kaugetel maadel lõpuks läbi löönud on. Seega pole ka ime, et kui hispaania talendiotsija poisse kohalikul võistlusel märkab ja neid Euroopasse katsetele kutsub, kerkivad nii noorukite kui ka nende perede silme ette kujutluspildid määratust kuulsusest ning rikkusest. Paraku hauvad samasuguseid unelmaid mitmed teised asjaosalised ning kui poisid pärast peibutuskõnesid ja peredega sõlmitud kahtlaseid kokkuleppeid Hispaaniasse jõuavad, avastavad nad seal, et tegelik jalgpallurite värbamine Euroopas sarnaneb õige vähe sellega, kuidas Amadou ja Moussa seda endale ette kujutasid. Selge on vaid see, et tulevikul on nende jaoks varuks suured muutused. Tempoka režii ja tundeerga kaameraga üles võetud "Mustad teemandid" räägib universaalse loo unistustest, jalgpallist ja selle mustast südametunnistusest – inimkaubandusest. Ekraanilugu, mille üks olulisemaid episoode Tallinnas üles võetud on, pälvis hispaania filmi ülevaatefestivalil Málagas publiku peapreemia. Eestikeelne pealkiri: Mustad teemandid Hispaania, Portugal 2013


Lisas sipsik 03.02.2014
Pane hinne:
The Wolf of Wall Street (2013)
8.4
5 hindajat

17. The Wolf of Wall Street (2013)
Martin Scorsese

Kuldgloobuse võitja! PARIM MEESPEAOSA (komöödia) - Leonardo DiCaprio 5 Oscari nominent! PARIM FILM PARIM REŽISSÖÖR - Martin Scorsese PARIM MEESPEAOSA - Leonardo DiCaprio PARIM MEESKÕRVALOSA - Jonah Hill PARIM MUGANDATUD STSENAARIUM THE WOLF OF WALL STREET on legendaarse režissööri Martin Scorsese ja mitmekordse Oscari-nominendi Leonardo DiCaprio uus, järjekorras viies koostööprojekt, mis põhineb finantskurjategija Jordan Belforti memuaaridel. Mees asutas 1987. aastal Wallt Streeti ühe suurima maaklerfirma ning kümme aastat hiljem mõisteti ta süüdi rahapesus ja erinevates finantskuritegudes. Eestikeelne pealkiri: Wall Streeti hunt


Lisas sipsik 03.02.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Päris hull film ja ma ei kahtle, et väga sarnane tõele, ehk sellele, kuidas asjad kiiret rikastumist võimaldavates ärides käivad. Liiatigi on tegemist ju looga, mis põhinebki reaalsetel sündmustel.
Selles filmis ei hoita eriti millegagi tagasi, on seksi, vägivalda, veel seksi, palju raha, ilusaid ja kalleid asju, seksi... Sinna sekka stseene ja tegelaskujusid, mille puhul ei tea täpselt, kas nutta või naerda, aga pigem siiski naerda. Seega tegemist on huvitaval kombel ka üsna kerge filmiga. Väga tiheda sündmustikuga, keeruliste nüanssidega, aga ometi kergesti vaadatav film. DiCaprio on oma rollis briljantne, häid sooritusi teevad teisedki. Scorsese lavastajatöö on hiilgav.
Film kestab u 3h, nii et tuleba ega varuda või vaatamine mitmele päevale jaotada (mina tegingi nii).”

06.03.2014 21:47 - filmis6ber
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nymphomaniac: Volume 2 (2013)
8.0
1 hindaja

18. Nymphomaniac: Volume 2 (2013)
Lars von Trier

Skandaalse Lars von Trieri seksipõneviku teises peatükis jätkub end nümfomaaniks tembeldanud peategelase Joe (Charlotte Gainsbourg) seksuaalsete kogemuste lahtiharutamine. Ta jutustab oma seiklustest vanapoiss Seligmanile (Stellan Skarsgård), kes leidis Joe tänavalt poolteadvusetu ja läbipekstuna. Lugu võtab süngemad toonid ja ilmsiks tulevad Joe õnnetu saatuse põhjused. Kaasa teevad Willem Dafoe, Jamie Bell, Udo Kier jt Eestikeelne pealkiri: Nümfomaan II osa


Lisas sipsik 03.02.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Esimene osa oli suhteliselt malbe selle teise kõrval. Mõned stseenid tekitavad küsimuse nende vajalikkuses, aga samas selgitavad mingil määral Joe olemust.”

07.02.2014 15:13 - About
Hinnang arvustusele:
  +0   -0