For Colored Girls
3.8
5 hindajat

79. For Colored Girls
Tyler Perry

IMDB: "Each of the women portray one of the characters represented in the collection of twenty poems, revealing different issues that impact women in general and women of color in particular."


Lisas Kattri Kärme 29.03.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Värvilistele naistele, kes on mõelnud enesetapule...
Film, mis ei jäta külmaks. See on film, mis jääb kummitama veel pikaks ajaks, tuues ekraanile teemad otse elust neid ilustamata. Lugu ise pärineb juba aastast 1975 ning seda on etendatud nii lavalaudadel kui ka jäädvustatud raamatukaante vahele.
Olin seda filmi vaadates üksi kodus ning sain ikka korraliku peatäie nutta - ei kujuta ettegi, mida naabrid sellisest halast mõelda võisid...aga tagasi hoida polnud võimalik...see film tekitas minus kohutavat viha ning kurbust. Ei hakka siin ette rääkima, mis selles filmis neid emotsioone tekitas...juhuslikult kui keegi soovib seda filmi vaadata pole ilus filmi ette rääkida. Siiski julgen öelda, et teemad olid minu jaoks liiga julmad ning kuigi mulle meeldivad tõsised ning mõtlema panevad filmid, leian et see film mõlgub mul veel nädalaid meeles. Loomulikult ongi elu üsna julm ning selliseid juhtumeid toimub pidevalt üle kogu maa...usun, et sellepärast ei soovigi ma veel lisaks filmide näol vaadata õuduseid, mis enam meelest ei taha minna!
Siiski alati peale selliseid filme tunnen ma, et minu elus on ikka kõik nii korras. Inimesed virisevad ikka liiga mõttetute asjade pärast...alles siis kui on võrdlusmoment, et kellegil on veel hullem, tullakse tagasi reaalsusesse. Niisiis olin ma peale selle filmi vaatamist ikka oluliselt rahulolevam kui enne.
Ühesõnaga on see film, mis räägib pettuda saamisest, kaotusest ning valust. Samas ka edasi elamisest, ükskõik kui võimatu see sel hetkel tundus. Selline tugevus paneb alt üles vaatama...ning loomulikult mõtlema, kas ise sellises olukorras hakkama saaks.

Soovitan ja ei soovita ka! Ise enam nii masendavat filmi vaadata ei tahaks! ”

29.03.2011 12:54 - Kattri Kärme
Hinnang arvustusele:
  +4   -0
Forrest Gump (1994)
8.6
8 hindajat

80. Forrest Gump (1994)
Robert Zemeckis

Draamakomöödia mitte eriti intelligentse, aga mitmete ajalooliste hetkede tunnistaja Forrest Gumpi (Tom Hanks) elust ja armastusest. Valmimisaasta: 1994


Lisas lloyd 10.02.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (4)

“Aegumatu ja fenomenaalne, kui isegi mitte osaliselt kultus film, millel on äärmiselt põnev plot, mis koosneb ridamisi huvitavatest situatsioonidest ja juhtumistest Forrest-i elus. Ilus ja täiuslik mängufilm.”

26.04.2011 18:10 - Kali Briis
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Free Range (2013)
7.2
18 hindajat

81. Free Range (2013)
Veiko Õunpuu

Veiko Õunpuu lavastajakäe all valminud „FREE RANGE - Ballaad maailma heakskiitmisest” (stsenaarium Veiko Õunpuult ja Robert Kurvitzalt) on lugu algajast kirjanikust, kes oma tüdruku raseduse tõttu peab väga kiiresti otsustama oma koha üle ühiskonnas, määrama oma suhte sellesse. Aga ühiskond ja selle institutsioonid näivad mehele läbinisti baseeruvat valele ja kodanlik elu näib olevat täiesti ebainimlik ja ahistav. Kui uudis teda tabab, on ta just äsja vallandatud oma töökohalt ajalehe juures ja kavatseb täielikult pühenduda kirjandusele. Kuidas elada nii, et hiljem poleks piinavalt valus mõttetult raisatud elu pärast, jäädes samal ajal härrasmeheks? Millised üleüldse on ühe inimese moraalsed kohustused? Me näeme noort meest üritamas, vähem üritamas ja üldse mitte üritamas, aga täielikult loobumas me teda ei näe. OSADES: Lauri Lagle, Jaanika Arum, Laura Peterson, Roman Baskin, Peeter Volkonski, Rita Raave.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
28.09.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kummaline, et nüüdseks neljakümnendates Õunpuud filmis esitatud temaatika (liiati sellisel kujul!) kaamerat haarama inspireeris. Esimesed sünopsised ja teaser olid paljulubavad, aga kinos tuli tõdeda, et kuigi pildilistest klišeedest suuresti pääseti, ei õnnestunud siiski vältida kulunud tulemust, stampe süžees ja karakterites. Kõik tüütult tuttavlikud tegelased, kes pole psühholoogiliselt kuigi veenvad, võetakse järgemööda läbi, ning uut on siin vähe. Seda enam, et Õunpuu ei talla selles filmis temaatilises mõttes mingit uut rada. Vähe sellest, et kohatud tegelased on tuttavad *teistest* filmidest, nad on tuttavad ka ÕUNPUU *teistest* filmidest. Kaua võib üht ja sama klahvi vajutada, olgu pealegi stilistiliselt vähe värskemas (kuigi kaugeltki mitte õnnestunumas) kastmes?

Kuigi kujutatakse rahutut vabaduseotsingut, mis võiks iseenesest olla ju küllalt fantaasiarikas tegevus, kannatab film kroonilise fantaasiavaeguse all ning vabadust ei paista kuskilt. Väikekodanlik tiksumine tundub kujutatud alternatiivi kõrval lausa kutsuv ja sümpaatne! Sest: millise inimese vabaduse mõõduks oleksid Fredi jaburad jauramised? Pirogovi Kunni? Pole mõtet vastandada vabadust ja vanglat, sest nii saab vabaduse sisuks vangla vältimine. Nii saab vabadus lihtsalt vangla kõverpeegliks: praht tuleb panna sinna, aga mina panen SIIA; peab värvima jooneni, aga mina lasen ÜLE; peab istuma sirge seljaga, aga mina KÜÜRUTAN jne. See lahendus on leidlik ja loomulik võib-olla 15-aastase, aga mitte 25-aastase tegelase jaoks. Filmi vaadates ei usu, et Fred võiks olla talle omistatud mõtete autor. Need Baskini loetud read torkavad ülejäänud filmist välja sama võõralt ja reljeefselt kui teised tsitaadid, sest pilt ja lugu lepivad allpool radarit liuglemisega ega paista neid kuidagi toetavat ega süvendavat. Ma olen kindel, et Õunpuul jätkunuks küpset mõtet ja kätt sootuks teist masti vabaduse kujutamiseks ning jääb tema saladuseks, miks ta seda ei teinud. Fredi prototüüp võinuks ses mõttes olla hoopis Fred Jüssi. Sellise filmi tegemiseks tulnuks muidugi oluliselt rohkem vaeva näha, aga küllap tast olnuks rohkem kasu. („Talupoeg on toas!“) Praegu piirduti kriitikaga, aga see jäi virinaks, sest mingeid uusi perspektiive film ei avanud, ning jääb arusaamatuks, miks just SEDA lugu peeti filmilindi ja tuhandete töötudide vääriliseks.

Sihitu kulgemise epitoomiks sai minu jaoks tõkke taga tuututav rekka. Emotsionaalselt ja intellektuaalselt laengult oli kogu film umbes sama tüütu kui see stseen ja kaaderhaaval süvenes tunne, et mina olengi see aina kärsitum autojuht: ei pääse mööda tujutust peategelasest ega jõua temaga samas vaimus tokerdava filmi südamesse. Arvo Pärdi muusika kõrval jäid eksleva noormehe kannatused ülimalt õõnsaks ja nii tekkis tunne, et see on mingi hästi peen nali, millest ma lihtsalt aru ei saa. Sama maitsetult mõjusid – neile eelnenud sadat minutit arvestades – filmi lõpukaadrid ning näisid vaatajat mõnitavana. Valget obest meenutades taban end mõttelt, et oluliselt puudutavamad maailmas ekslemise lood on Juri Noršteini „Siil udus“ ja „Lugude lugu“. Esiti tundub, et nende kahega kõrvutamine on täiesti kohatu, aga nii kummaline kui see ka pole: paralleele jätkub! Ja mul on tunne, et kuskil väga sügaval kapoti all üritab „Free Range“ just nendes kategooriates hiilata, milles „Lugude lugu“, aga ei lisa viimasele küll midagi, ei sisus ega vormis.

„Sügisball“ meeldis mulle väga. „Püha Tõnu kiusamine“ oma pretensioonikuse tõttu juba veidi vähem, aga olen sedagi kolm korda näinud ning mulle väga meeldib selle filmi ambitsioonikus ja sugestiivsus, võime luua oma reeglite ja rütmidega, tuksuv ja lõhnav maailm. „Free Range“ tundub nende kahe kõrval igava ja mugava kähkukana (ja ma polnud saalis ainus „ohkija“). Pettumus seda suurem, et teda nii kaua oodata tuli.

Lohutus: „Tühiranda“ ja „Sügisballi“ lahutas ainult aasta. Nii et järgmine kvalitatiivne hüpe ei pruugi kuigi kaugel olla. Loodan ainult, et Õunpuu sööb enne hoovõtmist võluseeni, hingab suure mahvi naljatubakat, laseb püksirihma lõdvemaks ja vaimu vabamaks... Sest kui „Free Range“ pidi eelmiste filmide otsas olema kuidagi kergem ja katartilise mõjuga, siis selles naerus oli küll liiga palju nuttu.”

30.09.2013 05:16 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +7   -0
Gainsbourg (Vie héroïque) (2010)
7.0
3 hindajat

82. Gainsbourg (Vie héroïque) (2010)
Joann Sfar

Pilguheit prantsuse laulja, näitleja, režissööri ja poeedi Serge Gainsbourg’i elule algab 1940-ndate aastate natside poolt okupeeritud Pariisist. See on koomiksikunstnik Joann Sfari elutruu muinasjutt tõelisest elukunstnikust, nõukogude võimu eest põgenenud juudipoisist, kes pääses genotsiidist üle noatera, tahtis saada suureks maalikunstnikuks, ent avastas muusiku rutiinitöös oma ande laulumeistrina. Lugematud afäärid kuulsate kaunitaridega Juliette Grécost Brigitte Bardot’ni on lisanud Gainsbourg’i legendile sära, mida selles filmis lihvitakse. Eestikeelne pealkiri: Serge Gainsbourg - huligaani armastus.


Lisas Chandler 26.01.2011
Pane hinne:
Gebo et l'ombre (2012)
6.5
2 hindajat

83. Gebo et l'ombre (2012)
Manoel de Oliveira

GEBO JA VARI on detsembris 104aastaseks saava portugallase Manoel de Oliveira film aastast 2012. Vanameister on loomulikult maailma vanim tegev filmitegija ja seda juba aastast 2001. Esimene film, mis de Oliveira käe alt tuli, on dateeritud aastaga 1931. Uskumatult viljaka tegijana valmib vanahärral aastas vähemalt üks film. Ka praegu on tal juba uus teos käsil, tema enda näidendi „Saatana pühakoda” adaptsioon kinoekraanile. Ka GEBO JA VARI on Raul Brandao näidendi kinoversioon. De Oliveira filmid on tuntud elementide poolest, mis kunagi ei muutu. Nimelt kaamera võtab stseenid üles kindlalt statiivil seistes. Kaadris ei ole ühtki juhuslikku eset, v.a need, millel on loo seisukohast sümboolne tähendus. Ning näitlejatelt oodatakse teatraalset mängustiili, mis sobib pigem lavale kui ekraanile. De Oliveira kasutab regulaarselt oma lemmiknäitlejaid nagu Catherine Deneuve, John Malkovich või Michel Piccoli. Nii kuulub ka GEBO JA VARI žanri teater filmis alla, kuid see ei vähenda sugugi naudingut, mida väga head näitlejad väga hea lavastaja käe all pakkuda võivad. Filmi tähed on Claudia Cardinale, Jeanne Moreau ja hiilgav Michael Lonsdale – vana kahurvägi, kelles ei tule pettuda. Filmi tegevustik viib meid 19. sajandi lõpupoole ühe vaesunud patriarhi majja, kust õnn on koos perepojaga lahkunud. Kuigi tõde teavad kõik, mängitakse emale, kelle elu sisuks on vaid armastus oma poja vastu, päevast päeva petumängu, mis lõpuks vältimatu dramaatilise finaalini viib. Eestikeelne pealkiri: GEBO JA VARI


Lisas Marge-Elin Roose 23.11.2012
Pane hinne:
Georg (2008)
9.4
10 hindajat

84. Georg (2008)
Peeter Simm

Tõsielul põhinev film Georg Otsa elust. Osades: Marko Matvere, Anastasia Makejeva, Renārs Kaupers, Elle Kull, Tõnu Kark, Mirtel Pohla, Karin Touart.


Lisas kollaider 26.10.2010
Pane hinne: