Life of Pi (2012)
8.2
9 hindajat

73. Life of Pi (2012)
Ang Lee

Visionäärist lavastaja Ang Lee ("Tiiger ja draakon", "Brokebacki mägi") toob kinovaatajate pilkude ette lummava ja meeliülendava filmielamuse, unustamatu visuaalse vaatemängu, mis põhineb Yann Marteli ülemaailmsel bestselleril, mis tõi kirjanikule 2002. aastal prestiižika Bookeri auhinna. Uskumatute sündmuste keskmes on noor poiss ebatavalise nimega Pii, kes on ühes oma perekonna ning perele kuuluvate loomaaialoomadega teel Indiast Kanadasse, et alustada võõral maal uut elu. Pikal mereteel tabab aga kaubalaeva katastroof, mille Pii ainsa inimhingena üle elab. Temaga alustab samas päästepaadis pikka teed pääsemise poole ka kahesajakilone Bengali tiiger nimega Richard Parker... Esiti on nende kahe pääsenu omavahelised suhted arusaadavatel põhjustel küllaltki teravad, kuid aja möödudes hakkab poisi ja tiigri vahel tekkima uskumatu, sõnuseletamatu side...
Osades Suraj Sharma, Irrfan Kahn, Rafe Spall, Gérard Depardieu, Tabu ja paljud teised. Eestikeelne pealkiri: Pii elu


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Ka mina eelistan esimest lugu, kuna "inimlikum" versioon oli kohe ebakõladega ja liiga julm (Pi emal polnud võimalik kajutist välja pääseda, seega ei saanud ta päästepaadis üldse olla).

Mereelu on ikka fantastiliselt mitmekesine. "Pi elu" meeldiski eelkõige visuaalse külje pealt. India muusikat oli kõrvale samuti ilus kuulata (tõi meelde "Rentslimiljonäri").

Kena lugu, mis tõi paaril korral pisara silma, kuid religiooniteemaline jutt kaldus pikaks. Ei meeldi võrdlus fantaasiast ja jumalast versus mitte uskumisest ja kujutlusvõime puudumisest. Nokkida võiks veel mitme asja puhul, aga see selleks.

Film ise korralikult tehtud, kaunite stseenidega ning piisavalt pikk, et olla eepiline.

Tiiger meeldis ka, andis võimaluse päris mitmel stseeni ajal korralikult ehmuda.”

19.01.2013 23:16 - Wisegirl
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Lawless (2012)
7.0
1 hindaja

74. Lawless (2012)
John Hillcoat

Kolm Bonduranti venda Forrest, Jack ja Howard (Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jason Clarke) tegelevad Virginia osariigis, mägises Franklini maakonnas salaalkoholiäriga, mis börsikrahhile järgnenud aastatel Ameerikas õide oli puhkenud. Mõistagi tahavad vennaste tulusast ärist osa saada ka üdini paheline ja korrumpeerunud võimuesindaja Charles Rakes (Guy Pearce). Samuti hakkavad üha enam ja enam survet avaldama ka nende kohalikud konkurendid, kuid Forresti karm käsi ning sihikindlus ja vennaste abimehe Cricketi tulivee valmistamise oskused aitavad vendadel kohalikul turul siiski läbi lüüa ning monopol saavutada. Kui aga konflikt teravneb, tuleb vendadel relvade järele haarata, et kaitsta nii oma äriettevõtet, kui ka oma lähedasi, sest lisaks Rakesile ohustab neid ka kurikuulus gangster Floyd Banner (Gary Oldman) ja tema käsilased. Karmi põnevusloo peaosades teevad kaasa Tom Hardy ("Pimeduse rüütli taastulek"), Shia LaBeouf ("Wall Street: Raha ei maga"), Gary Oldman ("Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk"), Guy Pearce ("Memento"), Jessica Chastain ("Elupuu"), Mia Wasikowska ("Jane Eyre") ja paljud teised. Filmi lavastaja on austraallane John Hillcoat ("The Proposition", "Tee"). Eestikeelne pealkiri: Lindpriid


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
360 (2012)

75. 360 (2012)
Fernando Meirelles

Arthur Schnitzleri näidendi „La Ronde" põhjal on stsenarist Peter Morgani ja lavastaja Fernando Meirelles' koostööna valminud linateos „360". Kaasaegselt hoogsad jutustused ja tegelaskujud erinevatest linnadest-riikidest põimivad filmi värvikaks, põnevaks ning sügavalt liigutavaks 21. sajandi armastuslooks. Lummav lugu saab alguse Viinist, kulgeb läbi imelise Pariisi, Londoni ja viib vaataja Bratislavast Riosse, Denverisse ning Phoenixisse.


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
Sparkle (2012)
6.6
5 hindajat

76. Sparkle (2012)
Salim Akil

Imelapsest laulja Sparkle (Jordin Sparks) üritab saada staariks ning ühtlasi seljatada probleeme, mis tema perekonda lõhestavad. Ta on pärit Detroidi jõukast linnaosast, ema (Whitney Houston) kasvatab teda üksi. Sparkle katsub leida tasakaalu oma muusikamänedžerist armsama Stixi (Derek Luke) ning mitmete väljakutsete vahel, mida elu tema teele veeretab - koos kahe õega (Carmen Ejogo ja Tika Sumpter) püüab noor lauljatar Motowni-aegses Detroidis lavale murda. Eestikeelne pealkiri: Sära.


Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
Pane hinne:
V tumane (In the Fog) (2012)
7.2
5 hindajat

77. V tumane (In the Fog) (2012)
Sergei Loznitsa

Kahe aasta eest „Minu õnnega” PÖFFi võitnud Sergei Loznitsa uus film UDUS on hoolega häälestatud trio, mis mõjub rütmi aegluse ja täpsusega. Film põhineb peamiselt omaenda sõjakogemusest kirjutanud tuntud valgevene autori Vassil Bõkavi romaanil. Matemaatikuharidusega Loznitsa vormib Bõkavi loost haarava filmi, mille katkematu, kuid vaoshoitud liikumine seisneb kolme peategelase piruettides üksteise, küla ja lõppeks ka tõe ümber. Ringiratast käib ka emake Venemaa – nagu üks tegelane märgib, oli praegu sakslastega mesti löönud sadistlik külamees nõukogude perioodil samasugune tõbras ja küllap saab selleks taas. Loznitsa õilis kangelane Suštšenja on aastal 1942 Nõukogude Liidu läänepiiril elav lootusetu fatalist, kellele lisaks vastakaile sündmustele kaevab auku tema enda vankumatu moraalne selgroog. Keset ööd röövivad Suštšenja pere juurest end metsades ja mägedes varjavad, saksa okupantide vastu võitlevad partisanid Burov (Abašin) ja Voitik (Kolesov). UDUS tõuseb esile Loznitsa intellektuaalse lähenemise ja tema tehnilise meeskonna tõlgenduse poolest. Esiletõstmist väärib Kirill Šuvalovi kunstnikutöö, eriti silmapaistev on Vladimir Golovnitski muusikata heliriba, mis rõhutab filmi tasasust väljapeetud, täpselt rõhutatud vahenditega nagu hundi kauge ulg või lihtne metsakohin. Koos Loznitsa mõõdetud sammuga teevad need sellest ehedast vene tragöödiast kalliskivi, mida aeg saab vaid üha säravamaks lihvida. Eestikeelne pealkiri: Udus.


Lisas Marge-Elin Roose 26.11.2012
Pane hinne:
Sueño y silencio (2012)
5.5
2 hindajat

78. Sueño y silencio (2012)
Jaime Rosales

Filmis UNISTUS JA VAIKUS on väga palju sellist, mida vaatajale ei näidata. Pea igas kaadris on midagi (olulist), mis jääb kaamerast välja. Näeme stseenikesi ühe perekonna elust. On ema, kes õpetab lastele hispaania keelt. On isa, kes püüab majaks ehitada oma visiooni. On kaks õde, kes mängivad mängu, milles on kass-detektiiv. On vanaema ja vanaisa, kellega saab metsa või kalale minna. Režissöör ei näita aga vaatajale õnnetust, mis röövib perekonnalt ühe tütre. Kaotus on ootamatu (nagu enamasti), kuid seda teravamalt see kohale jõuab. Film nõuab vaatajalt kannatlikkust. Näiteks matuse stseen on üks (jah, see on kuri sõna, aga) tüütumaid, mida näinud olen, kuid samas ka üks mõjusamaid. Kirstu hauda asetamist näidatakse kaugelt ja tervenisti, kõik tundub kohati mõttetult veniv, kuid kui hakata detaile ja inimesi tähelepanelikult jälgima, ärkab stseen ellu – nii tõeline ja realistlik on see. Lähedase kaotusest on raske üle saada. Hakkad sammhaaval juba harjuma, et tähtsat inimest enam ei ole. Kuni saabub jõudehetk. Meenuvad armsadilusad hetked lähedase seltsis. Ja siis jõuab kohale, et nüüd ongi temast alles vaid mälestused. Enam mitte kunagi ei saa seda inimest näha ega kallistada, enam kunagi ei ütle ta midagi, mis järele mõtlema paneb, enam kunagi ei naera temaga millegi täiesti tobeda üle. Lähedase kaotusvalu pigistab hinge ja hakkab lohutamatult kurb. Filmis UNISTUS JA VAIKUS on see puuduolek kogu aeg tunda. „Aga lõpuks saabub hetk, kui suudad kadunukesest nutmata rääkida. See hetk saabub kindlasti, kuigi arvad, et seda ei juhtu,” õpetab tüdruku vanaema. „Elu läheb edasi ja lein hajub.” UNISTUS JA VAIKUS on ideaalne linateos, millega nõudlikuma, nn festivali- või kunstifilmiga tutvust teha. Lavastaja Jaime Rosales toob vaatajateni loo leinast ja sellega hakkama saamisest tavatuid vaatepunkte kasutades, kuid (ja võib-olla just seepärast) ei tohiks see kedagi külmaks jätta. Tuleb vaid natuke pingutada: sundida end hoolega kummalisi ja esmapilgul seosetuid stseene jälgima ja mitte laskma oma mõtetel end kinosaalist välja kanda. Hiljemalt filmi keskel tasub vaev end juba ära. Kaisa Karu Eestikeelne pealkiri: UNISTUS JA VAIKUS


Lisas Marge-Elin Roose 23.11.2012
Pane hinne: