8.2 59 hindajat

Diner
www.facebook.com/dinerfoods

Ameerikapärane burgerirestoran Tallinnas, Nõmmel, Vabaduse pst 39/Lootuse pst 2
Avatud 11-22.
Grillmeistrid Indrek Valentin, Vallo Veider.

Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
30.04.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Väga meeldiv interjöör ja teenindajad olid. Käisin pühapäevasel päeval kella 18 paiku ja järjekordi polnud, samas parkla on üsna väike, mis võib mõnel rahvarohkemal päeval probleeme tekitada. Toit oli hea, burgerid isuäratavad ja head, kastet piisavalt, ei läinud käes laiali. Koduse ja naturaalse maitsega. Proovitud said ka friikartulid cheddar juustuga, mis olid ka väga mõnusad ja hea maitsega. Hinna ja kvaliteedi suhe on seal täitsa paigas. Kindlasti külastan teinekordki :)”

06.09.2015 21:32 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Ameerika moodi kujundatud burgerikoht. Väike, aga puhas, valge ja igati vinks-vonks. Väga meeldiv teenindaja leti taga. Käisin tipptunni ajal, ainult 2 vaba lauda, aga burgeri sai kätte 15 minutiga. Söögi ootamise ajal sai tasuta kannukohvi võtta. Burger oli väga hea ja mahlane.”

28.08.2015 17:58 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
3. ...

“Toit hea kuid interjöör nigel”

16.03.2015 11:46 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Kuu aega igapäev käinud. Pidin endale just uue karderoobi ostma. Ma ei kahetse midagi.”

01.02.2015 14:33 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Kommentaarid:
01.02.2015 18:02 OliverL
:D :D
01.02.2015 19:50 Nimetu
Misasja? :))))
01.02.2015 20:15 OliverL
Väga hea arvustus : P

“Suurepärased salatid, pole kunagi pidanud pettuma. Burgeritest on proovitud Rännumehe burgerit, samuti väga hea. Teenindus on olnud alati tasemel.”

03.01.2015 16:50 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Halb teenidus. Tellimus unustatakse üldse ära. Kommenteeritakse kõva häälega, et kas siia tullakse kohvi jooma. Väga ebameeldiv”

29.10.2014 14:15 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“See ei ole diner vaid burksiputka. On näha küll, et sisustusega on üritatud pisut dinerit järgi teha, aga menüü muudab selle koha burksiputkaks. Olin ise USA suur dinerite fänn ja käisin nendes paar korda nädalas. Nüüd lootsin, et ka siia on midagi sarnast tehtud, aga pidin kahjuks pettuma. Menüüs on ainult burksid. Võiksid oma koha nimeks "Staap3" panna.”

07.10.2014 16:45 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
07.10.2014 18:36 Nimetu
heh :)
07.10.2014 22:22 Nimetu
Aga burkse proovisid? Kuidas need olid USAga võrreldes?
08.10.2014 09:38 Nimetu
vaata,kes arvustab.... Ei ole ilus
08.10.2014 11:17 Nimetu
Kas sul on "Staap2"
08.10.2014 19:54 Nimetu
Mis mõttes, et kes arvustab ja mis ei ole ilus..?

“Otsustasin kodule lähima uuenenud söögikoha üle vaadata. Hamburgerit küll ei salli, aga ehk on ka midagi muud. Kohvi hind oli aukartust äratav, aga muu jäigi nägemata. Leti esine oli täis tõsiselt pakse ameerikalikke jõmme, keda USA lipp või burgerid kohale olid meelitanud. Üritan mõnikord uuesti, kui ruumi rohkem ja hoiatavat eeskuju silme ees pole. ”

25.08.2014 17:26 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
26.08.2014 10:03 Nimetu
"Hoiatav eeskuju" oli hea :))

“Dineri hamburger on tõsiselt toekas kõhutäis, pihv üksi kaalub juba 200 gr. Pihvid ei ole ümmargused vaid ruudukujulised, aga ei tea, kas see on firmamärk või saab niiviisi lihtsalt kiiremini. Kõige lihtsam juustuburger maksab 3.50€. Kui valida maheveiselihast pihv, siis lisandub hinnale 2€. Kellele sai ei meeldi, siis Rännumehe burger on samuti 3.50€. Menüüs on ka lamba-, kana- ja vegeburger.
Eriti näljastele on menüüs ka 2 pihviga burger (400 gr), mis maksab 8.50€ tavalise ja 10.50€ mahepihvidega.

Dineri menüü:


Rännumehe, muna- ja küüslauguburger:

22.07.2014 14:33 - t6nis76
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Sai täna käidud ja ära proovitud Juicy Lucy (menüüs Lusy) ja BBQ burger. Kell oli õhtul 6 ja inimesi palju, burgerid toodi lauda u poole tunniga.

Juicy Lucy ja BBQ burgerid. Diner ameerika burgerikoht Vabaduse puiesteel.

Põhirõhk on pihvil, mida on ikka korralik keretäis. Juicy Lucy oli mahlane ja mõnusa voolava juustusüdamikuga. Salatimaterjali oli mõistlikus koguses, ei ole üle pingutatud. Hapukurk oli hea ja sobis lihtsalt hästi. BBQ burger ka väga hea. Osa kastet jäi ka pabertasku põhja, mille oleks ära söönud, kui rahvast oleks vähem ümber olnud.

Sai on söödav, kuid küllaltki tavalist tüüpi. Aga ega tal muud funktsiooni ei olegi, kui kotletti kinni hoida.

Istekohti võiks sees rohkem olla. Väljas ei taha istuda, Vabaka ääres tihe liiklus ka.”

08.05.2014 23:16 - pom
pom on seda arvustust muutnud: 08.05.2014 23:27
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
09.05.2014 08:51 Nimetu
Liha on rohkem kui saia :D

“Kuulsin erinevatest allikatest, et Nõmmel, Vabaduse puiestee ääres on avatud uus söögikoht. Seejuures mitte lihtsalt söögikoht, vaid ameerika stiilis einela, mida sealmaal kutsutakse Diner'iks. Ning et täpselt sellist nime see koht ka kannab. Dineri tähendus on USAs tegelikult veidi spetsiifilisem, nimelt tähendab see eelkõige söögikohta, mis asub nö tehases valmistatud hoones, mitte kohapeal ehitatud ning harjumuspäraselt teeb Dinerist Dineri roostevabast terasest välispind. Samuti eristab Nõmme Dinnerit selle Ameerika nimekaimust avamisaegade erinevus. Nõmme Diner on avatud kl 11-22, samas kui Ameerikas on tavaks, et Diner on avatud keskööni.

Ameerikapärased toidud, mis Eesti rahva seas aina enam kanda kinnitavad ja populaarsust võidavad läbi erinevate Ameerika stiilis toidukohtade (Mack BBQ, Babyback, Tondi Grill jne), kõlavad juba iseenesest huvitavalt, aga kui kuulsin, et Nõmmel asuv Diner keskendub just burgeritele, polnud muidugi kahtlust, kas selle ka ise oma silma ja keelega järele proovin.

Diner on Vabaduse puiesteelt hästi märgatav, lehvivad Eesti ja USA lipud ning maja peal laiutab ka uhkelt suur ja ameerikalikuks stiilis logo. Istuda saab ka välisterrassil, aga tol päeval oli ilm jahe ning seal inimesi polnud. Sisse astudes sai aga selgeks, et söögikoht populaarsuse vähesuse all ei kannata. See on TÄIS. Algul polnud ühtki vaba lauda, ent natuke oodates üks vabanes ning sinna end sisse seadsimegi. Külastajatest moodustas valdava enamiku noortekambad, kellele ilmselt burks ja friikartulid eriti südamelähedased on. Mul oli muidugi hea meel näha, et nad MacDonald'si kräpp-burgeri asemel vähemalt korralikumat toitu tahavad.

Ruumi dekoori kohta saab öelda vaid seda, et ehkki istmed-lauad on ameerikalikud ja siia-sinna on puistatud veel elemente, nagu muusikakast (kus oli igasuguseid huvitavaid plaate, kaasa arvatud lastelaulud), siis üldmulje oli ikkagi väga kõle. Valged seinad ja üsna jahe, nii et sees oli parem jopega istuda. Seega sisekujunduse mõttes soovitaks kindlasti ruumi mõnusamaks teha, see on väga oluline osa einest.

Kõikjal hakkas silma ka RC Cola brändingut. See otseselt ei seganud, lihtsalt midagi muud võinuks veel lisaks olla. Küll aga segas mind tegelikult asjaolu, et RC Cola oligi ainus koolajook, mida pakuti, aga Tartu Õlletehases valmistatud RC Cola ei ole kindlasti neist parim. Kui Coca ei meeldi, siis olgu seal Pepsi, aga ma saan aru, et asi pole niivõrd omaniku maitse-eelistuses kuivõrd tõenäoliselt Tartu Õlletehase subsiidiumites.

Teenindus oli Dineris sümpaatne. Neiu leti taga oli abivalmis ja sõbralik ning soovitas küsimise peale ka mõnda parimat burgerit. Küsisin just sellist, mis Diner'it söögikohana defineeriks. Pakuti mädarõika-peekoniburgerit (ühe variandina) ja selle ka võtsin. BBQ burgerit pakuti ka, aga kuna jutu järgi tundus, et sellele annab BBQ maitse mitte ehtne suits, vaid kaste, siis mu huvi enam nii suur ei olnud. Lisaks võtsin juustuburgeri kui klassiku ning friikartulid. Mahladest oli saadaval vaid tomatimahl :) Ilma mullita vett pudelis ei olnud, aga lasti kraanist ja see-eest tasuta. Mulle sobis see hästi, sest mis seal vahet on, Eesti veekvaliteeti arvestades. Suurepärase üllatusena oli aga kohv tasuta. Kannukohv küll, aga tundus, et oli veel nii värske, et maitses päris hästi. Ilmselt oli tasuta ka topsi uuesti täisvalamine, aga selleni ei jõudnud. Igatahes selle žesti eest punkt kirja.

Nõndaks, nüüd aga peamise juurde. Toit. Burgerid. Enamus burgerid on saadaval kahes hinnas. Odavam on tavalisest veisehakklihast, kallim angusveisest. Markeeritud on need seal "veis" ja "angus", mis võib mõne ehk segadusse ajada, nagu angus ei olekski veis. Võtsin just anguse, et saada parim, mida Diner pakkuda suudab.

Diner Vabaduse pst, Nõmmel, burgerid

Kuidas need maitsesid? Üldiselt hästi. Maitse oli küpsetusvõimalusi arvestades küllalt hea, vähem meeldis mulle serveering n-ö vanakooli tuutudest, mis on minu meelest väga vale viis burgeri söömiseks. See on eelduseks, et kogu asi laiali pudeneb ja söömisest paraja peavalu teeb. Mulle ei meeldinud väga ka kastmed ning see, kuidas need mitme kihi vahele olid valatud. Ning burger/kotlet ise oli küll suur üsna maitsekas ja hea, aga minu maitsele terake kuiv. Õige burgeri puhul pole tegelikult kastet vajagi, sest burger ise on nii mahlane, salat burgeri vahel ju nagunii. Burger oli seest küll pisut roosakas, aga mitte keskelt, vaid pigem ühelt poolt äärest, mis tähendab, et suurem osa burgerist oli siiski üleküpsenud, sest see oli ühelt poolt natuke liiga kauaks tulele jäänud. Ka uhke angusveise hakkliha ei olnud valmistatud just parimatest lihatükkidest, sest mitu korda jäi hamba alla midagi kõhrelist. Peekon tulnuks aga veidi krõbedamaks praadida, praegu oli see rohkem nagu kuumaks aetud peekon, mitte krõmpsuv, nagu võiks.

Diner Vabaduse pst, Nõmme, mädarõika peekoni burger

Friikartulid suurt aplausi minult ei teeni. Neid oli küll piisav ports ja need olid toredasti koos koorega kartulist lõigatud, aga samas liiga kaua teab-mis-õlis keenud ning liiga pruuniks muutunud ja oma hõrkkust kaotanud. Nõudepesemise pärast Diner muide muretsema ei pea, sest kõik tuuakse ette plastkorvides, mis on vooderdatud paberiga. Paber imiteerib üllatuslikult hoopis Londoni ajalehte, mis on küll olemuselt lahe, aga langeb USA-teemalise koha stiilist välja.

Diner Vabaduse pst, Nõmmel, friikartulid

Kokkuvõtteks on nii, et Dineri burgerid on iseenesest koduseimad burgerid, mida ma kunagi ühestki Eesti söögikohast leidnud olen ning ma ütlen seda respektiga. Jah, on võimalik teha paremat burgerit, sh kodus. Või õigemini, eriti kodus, sest tõenäoliselt lähebki toiduteolt hing välja kui hordide kaupa noori, kelle jaoks maitsenüansid ehk nii olulised ei ole, tellimusi ette tulistab ja kokk neid nii kärmelt täidab kui suudab.

Muide, tellimise süsteem on seal huvitav, nimelt tellid letist toidu ära, maksad, ütled oma nime ning jääd siis lauda ootama. Burks valmib u 15 minutiga ning sellest antakse teada nime hüüdes. Minu sealoleku ajal ei kuulnud oma nime kaks inimest ja pidid pärast jahtunud bruksi sööma, aga seda saab küll vaid neile endale süüks panna, sest turske omaniku hääl kõmises nime hüüdes päris valjult. Selline tellimuste täitmine mulle meeldis, muutis koha kuidagi omamehelikumaks, kogemuse personaalsemaks. Omanik oli ise ka varmas teenindama ja igati viisakas, tõhus ning ikkagi... omamehelik. See oli tore.

Tore koht, aga sisekujundus tahab veel tähendamist ning iga burger natuke rohkem hoolt, st kas rohkem kokki või vähem tellimusi. Ilmselt ei ole kumbki aga majanduslikult mõttekas samm.”

06.05.2014 16:38 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 07.05.2014 09:40
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Kommentaarid:
08.05.2014 23:33 pom
Oled ikka paras snoob küll, küll on burger ühe külje pealt roosa ja küll ei meeldi kastmed
08.05.2014 23:42 pom
Ahh okei, nüüd nägin su saiti. Vabandust, ära pikka viha pea! :-)
08.05.2014 23:52 Kätu
Ta ongi snoob :))))))) loe ta teisi arvustusi :)))))
09.05.2014 00:11 Kristiina Saar
Perfektsionist, mitte snoob. Kõrged väärtushinnangud ju ei ole keelatud?
08.06.2015 12:13 Nimetu
Korralikult kirjutatud arvustus intelligentse inimese poolt.

“Peekoni burger ja sinihallitusjuustu burger viisid küll keele alla”

04.05.2014 16:58 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Legendaarse kohviku Iris ruumides Vabaduse puiestee ja Lootuse puiestee nurgal on toimunud väga meeldiv areng - legendaarse Vesivärava Grilli omanikud avasid seal uue söögikoha, kus saab ISTUDA. Seda nii sees kui väljas. See on suur asi sellepärast, et Vesivärava kohviku uksel on teatavasti burgeriga sisenemist keelav silt :)

Ameerika stiilis söögikoht DINER, suvel saab väljas istuda

Ameerika stiilis söögikoht DINER

Burgeri pihv valmib avatud köögis söegrillil

Kujundus on 50. aastate ameerika toidukoha stiilis. Isegi suur jukebox seisab seina ääres (mis küll ei töötanud, s.t. ei võtnud raha vastu). Aga kujunduselemendina mõjus ikka hästi. Kui natuke norida, siis natuke lage tundub. Täiuslikkusest on puudu ameerika stiilis wall art. Praegu jäi silma umbes 3 märki-pilti, aga vaba valget seinapinda nende riputamiseks oi kui palju.

Toit on hea. Kes on varem Vesivärava grilliga kokku puutunud, see teab, mida Dineri burgerist oodata.

Burger on aus

Chipsid juustuga

Mulle selline tule maitsega burger meeldib ja olen hästi rahul, et selline koht Nõmmele tekkis. Kardan ainult, et järjekord hakkab seal jube pikk olema.”

30.04.2014 11:24 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
03.05.2014 00:44 Nimetu
Mul ikka ei vea. Kolmapäeval kimasin kohale. Kolm imeilusat komplekti usarauda parkis ukse ees, kuid selgus, et alates 18:00 reserveeritud, mingid inimesed tantsisid sees, tundus et Boogie Company, igatahes üks Andrus Kasesalu moodi poiss paistis seal.
Täna oli neil toit otsas selleks ajaks, kui mina töölt minema sain. No KURAT!
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.facebook.com/dinerfoods Diner arvustusi (review)Otsi Google abil: diner (review)