7.7 9 hindajat

Dao Hua
http://daohua.ee

Hiina toidu restoran Tallinnas, Mardi 1, 10145.
Telefon +372 660 6017,
e-post info@daohua.ee

Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
21.10.2016
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Käisin kevadel ühel konverentsil, kus sattusin juttu puhuma juba mõned kuud Eestis elava vietnamlasega. Küsisin talt, kus ta söömas käib, ehk et kus on parim aasia toidu restoran Tallinnas ja ta vastas, et Dao Hua, millest ma kuulnudki polnud. Mina, kes ma üldiselt olen ikka kõigi heade toidukohtadega hästi kursis!

Seega huvi oli kohe suur ning varsti läksingi Mardi tänavale asja uurima. Sisse kahjuks ei saanud, sest juba uksel teatas teenindaja, et restoran on hiina delegatsioonile reserveeritud ja mingit lootust pole.

Täna meenus see resto jälle ning helistasin igaks juhuks ette, et kas kohti ikka on. Oli. Reserveerisin laua ja läksin kohale.

Dao Hua restoranis on 3 söögisaali, kokku u 70 inimesele. Istusime esimeses ja silmitsesin sisekujundust; see oli väga sarnane tüüpilise vanalinna hiinakaga ja tegelikult üsna usutavalt hiinapärane. Et mitte päris eesti maitse, aga tore ikka. Lauad olid istmetele nii lähedal, et laua jalast oma jalga enne mööda ei saanud kui tuli laua vahepeal teise asendisse lükata.
Dao Hua hiina restoran

Kui menüü toodi, siis seegi veel esimese hooga usaldust ei sisendanud, sest menüü disain oli jälle see sama vanalinna hiinaka maiguga. Mitte piisavalt kodukootud ja teisalt mitte piisavalt ilusasti disainitud, vaid seal keskel kusagil, hästi tavaline ja eimidagiütlev. Samas roogadest mõnedki panid kulmu kergitama. Kontideta pardifilee 50 eurot, tellida üks päev ette. Seakõrvad... Ehk huvitavaid asju oli. Lisaks lihtsalt maitsva kirjeldusega roogadele.

Proovitud said "praetud pelmeenid krevettidega", mis olid umbes sada korda ilusamad ja sada korda maitsvamad kui kirjeldus ütleb.
Dao Hua hiina restoran Tallinnas, pelmeenid

Ahjaa, need toodi asenduseks muudele pelmeenidele, mida siiski saadaval polnud ja need "praetud pelmeenid" puudusid menüüs sootuks, neid teadis vaid teenindaja soovitada, et tegelikult eksisteerivad.
Kui need lauda saabusid, kustusid pooled kahtlused Dao Hua restorani osas ja kui hambad sisse lõin, kustusid ülejäänud. Kahtlusest sai vaimustus, sest need maitsesid oivaliselt. Ja kuigi järgmist käiku andis oodata terve tund (sest korraga meenus teenindajale, et hiina delegatsioon on jälle ruumi reserveerinud ja toidud ette tellinud), siis vähemalt teadsin nüüd, et ON, mida oodata.

Teenindaja oli väga abivalmis ja tore. Ning harva näeb seda, et oskab ja lausa tahab menüüst midagi soovitada! Soovitas "Kanafilee India pähklite ja rohelise paprikaga säriseval raudpannil", mis maitses suurepäraselt ja taastas üleüldse mu vahepeal kõikumalöönud usu hiina toitu (Chopsticksi süü!).
Hiina kanalihatoit, Dao Hua restoran Tallinn

Ma ei tea, kuidas nad seda kana valmistasid, aga kanatükid ei tundunudki nagu kana, vaid... Ei oskagi millegagi võrrelda. Nagu kanalihakuubik, aga murenes nagu pähkel, aga oli pehme ja mahlane nagu tomat :) Ma tean, sellist asja ei saa olemas olla. Serveeritud efektselt säriseval raudpannil ja natuke veel lauas küpsedes.

Teiseks roaks võtsin "Praetud kuningkrevetid paprikaga austrikastmes", 15 Eur. Ja ehkki alguses arvasin, et ühest pearoast piisab kahele, nagu aasia restoides tavaks ning sama kinnitas ka teenindaja, siis tegelikult sai kõik otsa. Võimalik, et seepärast, et maitses nii hästi. Igatahes oli ka krevetiroog suurte tervete mahlaste krevettidega ja rohke rohelisega (nagu kanagi) väga maitsev ja vastupidiselt sageli pakutavale hiinakale ei rõhunud kõhtu, ei tununud liiga soolane, rasvane ega maitsetugevdajane. Tundus, ausalt öeldes, täiesti tervislik JA maitsev.
Krevetiroog hiina restoranis Dao Hua

Väga põnev koht ning selgelt minu lemmik koduse tundega aasiarestoran Eestis.”

21.10.2016 21:47 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 24.10.2016 12:33
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://daohua.ee Dao Hua arvustusi (review)Otsi Google abil: dao hua (review)