9.3 13 hindajat

Chakra
http://www.chakra.ee/

India/Pakistani restoran Tallinna vanalinnas Bremeni käigus.
Spetsialiteediks saviahjus valmivad road.
Aadress: Bremeni käik 1
Telefon: 641 2615
E-mail: info@chakra.ee

Lisas helehõbedane 16.01.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Praeguseks olen Chakras käinud kahel korral ning mõlemal väga rahule jäänud. Minu meelest on see konkurentsitult parim India restoran Eestis, ning see teeb pika puuga ära legendaarsele Elevandile.

Õhkkonnast. Restoran asub Vene tänava tagaosas pisikeses vaikses Bremeni käigus mõned astmed allpool tänavatasapinda. Vene tänava poolt lähenedes hakkavad silma "hästi päevitunud" kokad - mis puudutab eksootilist kööki, siis on see väga hea idee, mis nõudlikule roamekkijale kindlust annab. Restorani ruumid asuvad torujalt tänavaga paralleelselt. Tundub, et kahe inimese romantiliseks õhtusöögiks sobib paremini eelviimane ruum, mille tagasein on klaasist ja avaneb siseõue. Toolidega lauad on selgelt paremad kui nn diivaniga. Õhkkond on soe, mõnus, turvaline, tulvil vürtsikaid aroome. Viimati, pärast jõule ja enne aasta vahetumist seal käies domineerisid klientide seas põhjanaabrid.

Roogadest. Ma ei oska tõesti midagi esile tuua, sest kõik mekitud road on jumalikud olnud. Küll aga võiks vürtsise austajatel paluda kolmetärniroogadele vürtsi juurde lisada, sest need on eeldatust veidi mahedamad. Ning üks tärn tundus olevat üldse piprasärtsuta. Eelneva võiksid unustada need, kes on n-ö tavalised eestlased, kes sellisesse kohta esimest korda tulevad. :)

Mis erilise nõksuga silma jääb, on magustoitude menüü: kulfi, kheer ja gulab jamun on kindlad valikud. Toitude juurde on andestamatu tellimata jätta chai, kannutäiest piisab kahele kuninglikult (ning piimamekk aitab tulist suud leevendada). Pearoogade juurde serveeritakse kolm kastet: tume (mahe), mündi ja tšilli.

Veinikaardist. Veinide valik on lai ja pudelite hinnamiinimum väga inimsõbralik. Aga. Viimane kord klaasiga valget veini tellides - valikud on neid kaks - toodi lauda "halb" ja "halvem". Hoiduge Johann Bihn Rheinhesseni rieslingust ja Cortese Piemonte Docist, karm kraam, millest kõlab läbi odavust ja kanget alkoholi. Loodetavasti nad teevad veinikaarti korrektiive, majaveinideks võiks valida ikkagi ausat keskmist, mitte pahna. Hindadest. Hinnad tubli Tallinna keskmine, ei midagi dramaatilist, et midagi odavat. Õhtusöök kahele, kuhu kuuluvad pearoad, magusroad, veidi veini ning asjakohast teed, läheb maksma veidi alla 50 euro. Tegelikult väga normaalne.
Kokkuvõttes - soovitan!”

16.01.2015 21:19 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Kommentaarid:
17.01.2015 07:32 salalik
Arvustusega väga nõus! Minu meelest ka selgelt parim India resto üldse Eestis ning Elevandile teeb ilma vaevata ära.
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.chakra.ee/ Chakra arvustusi (review)Otsi Google abil: chakra (review)