5.5 13 hindajat

Bollywood
http://www.bollywood.ee

Aasia-pärase toiduvalikuga restoran-lounge Tallinnas, Pikk 31 Lisas helehõbedane 18.02.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Neil, kes käinud Aasias või vähemalt siinsetes Aasia söögikohtades, peaks sõnaühend "India-Tai köök" seostuma kõige muu kui sõnaga "kahvatu". Aga just sellega tundub olevat tegu Bollywoodi puhul. Siiski - tasuks märkida, et neil, kel ei ole selle köögiga nii palju kokkupuuteid, võivad järgnevat lugeda diagonaalis. :)

Kõigepealt toredast. Väga toredad olid teenindus, õhkkond (eriti hea idee on külitamisaknaorvad!) ja tõesti mõistlik hinnaklass. Pluss veel see, et klassikaline kaheinimeseprogramm ehk pudel veini + eelroad + pearoad + magus + kohv võrdus erakordselt täis kõhuga.

Toitudest soovitaks eelroogade valikut, sest see annab hea läbilõike eelroogade menüüst, lisaks kannuga chai'd (mille sisse pole pütt mett uputatud nagu söögikohtades tavaks, vaid magusust saab ise timmida). Pearoogadega on asi veidi keerulisem. Tundub, et huvitavamaid elamusi tõotavad India suunaga road, millel vähemalt üks tärn vürtsi rõhutamas.

Nüüd miinused. Pearoad, mis pole otseselt India suunast, tundusid olevat kahvatud. Ehk oli ebaõnn, kuid selline mulje tundus jäävat. Huvitav, kas vaiksetele ja vähese vürtsiga põhjamaalastele meeldimise pärast hoitakse maitsevikerkaarega kokku või milles asi? Eelroad olid küll head, kuid tõesti erilise maitse poolest eristusid vaid kana-satay'd (kanavardad seesamiseemnetega), kevadrullid ja tavalisest kärtsumad papadum'id, ülejäänud eelroad tundusid olevat lihtsalt tainas küpsetatud segud, milles lähemal vaatlusel võis silma (mitte keele) järgi eristada krevette, kikerherneid jms. Õnneks sattus pearoogadest lauale kokku imehea ürtidega lammas ning kahvatuma poole esindajast kana, mis teineteist hästi tasakaalustasid, kuid kui oleks juhtunud kaks kahvatut...?

Veider on ka see, et igasugused kastmed, millega tavaliselt India söögikohtades kogu laud üle puistatakse, on Bollywoodis tasulised, nii et klassikalise nelja-viie kastme eest peab välja käima ligi 7 eurot. Paneb natukene kukalt kratsima.

Kokkuvõtteks: kui asetada Bollywood kuskile Chakra ja Elevandi vahele, siis on õhustik seal kindlasti mõnusam kui Chakras (aga jääb tublisti alla Elevandile), teenindus on üle nii Elevandist kui ka Chakrast, aga toit ... kvantiteedi poolest on ta mõlemast üle, kuid kvaliteedi küljest on parim Chakra, seejärel Elevant ja siis tükk on tühja maad. Kahju.

Aga paadunud optimistina julgeksin märkida, et seda kõike saab ju muuta! :)”

18.02.2013 16:27 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Kommentaarid:
18.06.2013 21:35 Nimetu
kõigega nõus mis siin kirjutatud
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.bollywood.ee Bollywood arvustusi (review)Otsi Google abil: bollywood (review)