8.3 7 hindajat

Euroliiga superfinaal
Beach Soccer Worldwide (BSWW) ja Eesti Jalgpalli Liit (EJL)

Lisas Raido Tamar 23.08.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“20.–23. august toimus Pärnus maailma rannajalgpalli hooaja üks suursündmusi - Euroliiga superfinaal. Vastamisi läksid eliitdivisjoni A tipud ja samas toimus B-divisjoni finaalturniir. Just viimases võistles ka Eesti edasipääsu nimel A divisjoni. Ilmaga oli üritust õnnistatud. Päikseline ilm igal päeval ja ilm oli täpselt parajalt soe. Liigne kuumus oli Pärnus juba selleks ajaks seljatatud ning ilma on rohkem eestlastele vastuvõetav. Täpselt selline, et juba hommikul kell 10 algavaks esimeseks mänguks kohale minna ja viibida kuni viimase mängu lõpuvileni kella kaheksa ajal.

Kokku mahtus mängu vaatama 2 000 pealtvaatajat aga kuuldavasti külastas võistlust rohkem kui 10 000 pealtvaatajat. Pealtvaatajate huvi oli tunda. Mitmed korrad suleti järjekorra nina all väravad ja enam inimesi sisse ei lastud. Korraldajate range turvareegel oli, et rohkem pealtvaatajaid sisse ei lasta kui istuma mahub. Mõistlik. Eesti fännidel oli samuti raske mitmetele mängudele jõuda põhjusel, et kaks korda mängis vahetult enne meid Venemaa meeskond. Meeskond, kellele oli kaasa elama tulnud spetsiaalselt selleks arvestatav hulk fänne. Kindlasti tuli kohale ka siin eelkõige puhkamas ja samuti kohalikke venelasi. Fännide õnneks kanti Eesti mänge üle TV6 vahendusel ja Beach Soccer Worldwide ametlikul stream'il.

Eesti koondis mängis üle ootuste hästi. Üks pingeline mäng võideti teise järel ja pühapäeva õhtul oli vaja veel teha viimane ponnistus. Alistada tugev Rumeenia meeskond. Mäng algas üle ootuste hästi. Eesti pressist kõrgelt ja edukalt. Mingi 2:0 ette ja enesekindlus paistis igast nurgast. Siis aga algas Rumeenia püüded seisu tagasi mängida. Vastaste number 14, nende staarmängija Maci vedas meeskonda. Esiteks, viigistati 2:2. Seejärel suutis Eesti alati ühe väravaga ette minna aga varsti viigistas jälle Rumeenia. Mängida oli veel loetud minutid, seisuks 6:6 ja siis tabas Eesti meeskonda draama.

Eesti turniiri parimat mängijat, meie väravavaht Markus Lukk, saadeti väljakult minema punase kaardiga. Mees, kes eelmises mängus lõi kolm väravat. Rõhutan uuesti, väravavaht, kes lõi ise kolm väravat. Kas ära saatmine vastase tõukamise eest, kes oli mängu jooksul talle ebasportlikult korduvalt jalgadega sisse sõitnud, oli õigustatud või mitte. Seda on raske kindlalt öelda. Lõpuks eksis Eesti penaltitel ja võit oli läinud.

Kaotus võis küll olla mõru aga turniiri korraldamisega sai Eesti hästi hakkama. Väljakuäärest kommenteeris DJ Kozy, kes oli kogu turniiri ainukene must lammas. Rahvast ei suutnud kaasata ja kommentaarid ei kannata kriitikat. Kahjuks oli kõige rohkem häält tegev must lammas. Õnneks aga mitte piisavalt häiriv, et varjutada suurepärast turniiri.”

23.08.2015 20:11 - Raido Tamar
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
25.08.2015 14:36 Nimetu
wow!
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Beach Soccer Worldwide (BSWW) ja Eesti Jalgpalli Liit (EJL) Euroliiga superfinaal arvustusi (review)Otsi Google abil: beach soccer worldwide (bsww) ja eesti jalgpalli liit (ejl) euroliiga superfinaal (review)