9.8 4 hindajat

Korvpalli EM (Eurobasket 2015)
FIBA

Lisas Raido Tamar 20.09.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Loetud minuti on jäänud Eurobasket 2015 ehk korvpalli EM-i lõppvaatluseni ehk finaalini. Üritus, mis kujunes eestlastele eriti meeldejäävaks. Peaaegu aasta tagasi, 8 september valiti EM-i D alagruppi toimumispaigaks Riia. Sündmus, millega pandi seeme idanema Baltikumi korvpallipeoks. Järgnes teade, et Läti valib alagrupikaaslaseks Eesti ja kaks kuud hiljem loositi D alagruppi ka Leedu.

Korvpallifännid ei osanud alguses seisukohta võtta, kas olla rahul lisaks teistele Baltimaadele alagruppi loositud Tšehhi, Ukraina ja Belgiaga. Alagrupist edasi pääsemiseks tundus, see olevat suurepärane võimalus. EM toodi aga nii lähedale ja sees jäi kripeldama siiski lootus näha Riias suuri korvpalliriike nagu Hispaania või Prantsusmaa. Olla osaks Saksamaa legendi Dirk Nowitzki viimasele turniirile koondise eest. Läti ja Leeduga mängimine ei tundunud erinevat mõnest kohalikust Baltimaade sõpruskohtumise turniirist. Teistes meeskondades puudus atraktiivsus. Tegelikkus oli aga hoopis midagi muud.

Päev varem enne turniiri algus 04.09 oli Riia vaikne. Eesti fännitelki pandi alles üles ja ainukene Eesti fänn, keda linna peal näha õnnestus oli õhtust jooksu tegev Jüri Ratas. Mees, kes vääriks kohe alguses kiitust, et Riias kujunes Eesti korvpallifännidele kordumatu spordipidu, mis jääb meelde kauaks. Turniir Eesti koondise jaoks kujunes sõiduks Ameerika mägedel. Langused ja tõusud olid kiired tulema. Kas suured ootused andsid endast tunda esimestes mängudes ja puudu jäi õnnest või oskustes. See vajab eraldi arutelu. Eesti fännide jaoks oli aga Riia linn kodustatud. Numbriliselt oleks pidanud olema Riia linnas rohkem Leedu fänne kui Eesti aga seda tunnet ei tekkinud. Riia vanalinna olid kõikidel päevadel vallutanud eestlased. Olgu selleks karaokepaarid või kohalikud tantsupõrandad. Eestlasi jätkus kõikjale.

Eestlaste korvpallipidu ei jätkunud küll erinevalt teistest Baltikumi riikides Prantsusmaal aga on mida veel oodata. Kohe algamas finaalis osaleb Leedu koondis. Meeskond, kellele küll jäi Eesti napilt alla aga kes peaks olema meile suureks eeskujuks. Suured on Leedu võimalused? Seda on raske hinnaga. Leedu enda spordipanustega tegelev TonyBet pakub Leedu võidukoefitsendiks küll ainult 2,80 (eile oli see 3,15 ja hommikul 2,85) aga Leedut kui meeskonda ei saa kunagi alahinnata. Finaalturniiri ajal on ka nende staarid Jonas Mačiulis ja Jonas Valančiūnas tõestanud, et võivad meeskonda vedada ükskõik mis meeskonna vastu. Jääme ootama parimat.”

20.09.2015 19:13 - Raido Tamar
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe FIBA Korvpalli EM (Eurobasket 2015) arvustusi (review)Otsi Google abil: fiba korvpalli em (eurobasket 2015) (review)