9.3 3 hindajat

FIFA Confederations Cup
FIFA

Lisas TanelG 27.06.2017
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Kes veel ei ole tähelepanu pööranud, siis 17. juunist kuni 2. juulini toimub Venemaal Fifa Confederations Cup ning juba mõne päeva pärast on võimalik näha, kuidas jalgpalliväljakul võtavad omavahel mõõtu Venemaa ja Mehhiko. Mis turniir see aga siia juunikuuse niimoodi mahutatud on? Tuleb tunnistada, et kuigi Fifa Confederations Cup on ühtlasi ka jalgpalli MM-i peaprooviks, mille võõrustajaks Venemaa järgmisel aastal on, siis ei ole vast iga jalgpallihuviline sellega kursis.
Maailmajagude mõõduvõtt
Kes kuulebki Fifa Confederations Cup võistlusest esimest korda, siis tegu on Konföderatsioonide karikavõistlusega, kus astuvad vastamisi erinevate maailmajagude valitsevad meistrid, maailmameister ja muidugi ka võõrustajariik. See aasta on osalejateks ja esindajateks:
Võõrustajariik – Venemaa
Maailmameister – Saksamaa
Euroopa parim – Portugal
Põhja- ja Kesk-Ameerika parim – Mehhiko
Lõuna-Ameerika parim – Tšiili
Okeaania parim – Uus-Meremaa
Aafrika parim – Kamerun
Aasia parim – Austraalia
Võistlevad kaheksa riiki on jagatud kahte alagruppi: A (Venemaa, Portugal, Mehhiko ja Uus-Meremaa) ning B (Saksamaa, Tšiili, Kamerun ja Austraalia). Turniiri jooksul toimub kokku kuusteist matši. Finaal ja kolmanda koha matš toimuvad mõlemad 2. juulil - finaal St. Peterburis ja kolmanda koha matš Moskvas Spartaki staadionil.
Need jalkafännid, kes tahavad just oma lemmikriiki võistlemas näha, on vast juba Venemaale kohale läinud. Koju jäänud jalkafännide heameeleks kannab kõiki mänge üle ka ERR. Samas, kui tahad mängudega veidi rohkem seotud olla, kui telekaekraani kaudu, siis üks variant selleks on üritada ennustada, mis sa arvad, mis 90 minuti jooksul juhtuda võib. Betsafe kasiino lubab sul kõikide variantide peale panustada - kes millise mängu võidab, millise tulemusega ning mida muud huvitavat mängu jooksul juhtuda võib – alates kohtuniku jagatud kaartidest kuni nurgalöökide arvuni.
Kumb siis parem on?
Selleks, et mitte täiesti umbropsu pakkuda, võiks muidugi asjast veidi rohkem teada. 24. juunil on vastamisi Venemaa ja Mehhiko. Venemaa jaoks on tegu esimese konföderatsioonide karika turniiriga,. Mehhiko on aga korra juba võitjaks kroonitud, kui 1999. aasta Mehhikos peetud turniiril 4:3 Brasiiliat võideti. Samas ei ole mõtet Venemaa debüüti alahinnata, sest käimasolevale turniiri algus on hea olnud - nad võitsid turniiri avamatšil 17. juunil Uus-Meremaa meeskonda 2:0. Esimene värav tekitas seejuures ka üksjagu poleemikat, sest pikaks ajaks jäi selgusetuks, kas värava autoriks on Venemaa ründaja Deniss Glušakovi või hoopis Uus-Meremaa meeskonna kaitsja Michael Boxell. Lõpuks hinnati see aga siiski Boxelli omaväravaks. 18. juunil näitas Portugal ülimalt head mängu Mehhiko vastu ning mäng lõppes 2:2 viigiga. Samal päeval Kameruni ja Tšiili vahel peetud matšis võitis Tšiili 2:0 ning 19. juuni Saksamaa ja Austraalia mängus valitses küllaltki noorest koosseisust hoolimata Saksamaa, võites Austraaliat 3:2.
Teist korda astus võõrustajariik võistlustulle 21. juunil, kui Moskvas Spartaki staadionil võeti mõõtu Portugaliga. Sel korral pidi Venemaa siiski alla vanduma ja võitjaks osutus Portugal Samal päeval pidasid Sotšis omavahel lahingu maha Mehhiko ja Uus-Meremaa. Mõnevõrra oodatud võitjana väljus sealt Mehhiko, lõpptulemusega 2:1.
Seega saab olema huvitav näha, milliseks laupäevane lahing kujuneb, sest mõlemad riigid on näidanud head mängu. Mehhiko ühe võidu ja ühe viigiga, Venemaa ühe võidu ja ühe kaotusega, kuid samas on neil koduväljaku eelis. Nii et jalkafännid, sättige end laupäeval mängule kaasa elama ja vaadake, kas teie ennustused lähevad täppi või mitte!”

27.06.2017 13:46 - TanelG
TanelG on seda arvustust muutnud: 27.06.2017 14:26
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe FIFA FIFA Confederations Cup arvustusi (review)Otsi Google abil: fifa fifa confederations cup (review)