1001 looduse imet, mida elu jooksul peab nägema
7.0
1 hindaja

1. 1001 looduse imet, mida elu jooksul peab nägema
Michael Bright

See rikkalikult fotodega illustreeritud raamat kutsub teid põnevale teekonnale, et teha tutvust kõige tähelepanuväärsemate looduse imedega. Kõiki maakera mandreid ja ookeane hõlmav raamat võimaldab ainukordseid elamusi pakkuvaid kohti ikka uuesti ja uuesti külastada. 1001 kõige kaunimat, dramaatilisemat ja ohtlikumat paika – mäed, joad, geisrid, veekeerised, järved, kanjonid, vulkaanid, vihmametsad, liustikud ja palju muud. Raamatu autor on tuntud BBC loodussaadete produtsent ja maailmarändur, kes on kirjutanud ka üle 75 loodusraamatu.


Lisas Marge-Elin Roose 03.09.2012
Pane hinne:
101 eesti arhitektuuriteost

2. 101 eesti arhitektuuriteost
Karin Hallas-Murula

Erinevatest Eesti hoonetest on käesolevas raamatus kirjutatud eri moodi. Mõne puhul on tähtsaim arhitektuurne kõnekus, mõnel juhul emotsioon, mille ehitis on omandanud ea ja saatusega. Mõnel juhul on olnud tähendusrikas ehitamise lugu, teisel arhitekti isik või hoopis omanik. Niisiis ei ole tekstide ülesehitusel järgitud mingit kindlat struktuuri, küll aga üritatud olla võimalikult faktitäpne. Kuigi käesolev raamat on mõeldud laiale lugejaskonnale ega võimalda uurimuslikke tõestusi ega teaduslikku viitamist, leidub siingi uudseid fakte ja esmakordselt avaldatut.


Lisas Marge-Elin Roose 06.12.2012
Pane hinne:
90 tavalisemat võõrpuittaime

3. 90 tavalisemat võõrpuittaime
Urmas Roht

Siinne valik tavalisemaid võõrpuid ja põõsaid ei hõlma kaugeltki seda liigi- ja sordirohkust, mida Eestimaal võime kohata. Siiski mingi valik tuli teha ja selline see sai. Taimeperekondi nagu korgipuu või saar, mille esindajaid meil kasvabki vaid üks-kaks liiki, oli kerge valikusse võtta. Palju keerulisem oli teha valikuid suurte taimeperekondade puhul, nagu enelad või viirpuud — kõrvale jäi mitmeid samuti üsna tavalisi või viimastel aastatel rohkelt kasutama hakatud liike ja sorte. Raamatukese formaat seadis siinkohal piirid! Raamatu ülesehitus on ehk mõnevõrra teistsugune tavalahendusest, tehes loodetavasti lihtsamaks ühe või teise taimerühma leidmise. Sellele aitab kaasa lehekülgede välisservas paiknev väike sümbolite rida, mis koondab taimed teatud tunnuse alusel rühmadesse. Taimed on rühmades järjestatud eestikeelse perekonnanime järgi. Muidugi leidub sellise jaotuse puhul erandeid, nagu näiteks paljasseemnetaimede hulka kuuluv hõlmikpuu, mille lehed kinnituvad lühivõrseile kimpudena ja pikkvõrseile ühekaupa vahelduvalt, samuti kinnituvad näiteks ka lehiste või kukerpuude okkad/lehed kimpudena lühivõrseile ja ühekaupa vahelduvalt pikkvõrseile. Mitme okaspuuliigi puhul, mille okkad on soomusjad, võivad mõnedel sortidel olla okkad nõeljad okkakujulised (ebaküpress, elupuu). Loodetavasti ei aja need erandid kogu klassifikatsiooni segaseks. Keerulisem on lugu ühe või teise taimeliigi sortidega. Välja on püütud tuua iga liigi puhul olemasolevate sortide üldarv ja seejärel anda tavaliselt kolme kuni viie tähtsama sordi detailsem kirjeldus. Kuna siinkohal astub mängu jälle valiku tegemine, saab seegi olla subjektiivne ega pruugi iga kord hõlmata just neid „kõige tähtsamaid“. Mõnede sortide puhul on veel toodud sümbolitena, kas tegemist on isassordiga või emassordiga. Peale eesti- ja ladinakeelsete taimenimede on toodud välja nimed inglise, saksa, vene ja soome keeles – lootuses, et see on vajalik ja leiab heakskiitu kasutajatelt. Erialadel, kus õpetatakse puittaimede tundmist, ei õpi ju ainult eesti keelt kõnelevad inimesed. Samal kaalutlusel on ladinakeelsetele nimedele lisatud rõhumärgid, et kergendada nimede hääldamist. Autor loodab, et raamatuke aitab kaasa taimesõprade ridade täienemisele, hõlbustab aianduse ja metsanduse erialade õppurite elu ning on tasku pistetuna abiks parki või haljasalale puid-põõsaid uurima sattuvale huvilisele!


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
Aiaehitised. Majaomaniku suur käsiraamat
8.0
1 hindaja

4. Aiaehitised. Majaomaniku suur käsiraamat
Leif Qvist

Asendamatu raamat kodusele meistrimehele sisaldab üle 100 põneva ja nutika projekti terrasside, puhkenurkade, piirete, võrestike, pergolate, garaažide, aiamajade, aiamüüride, väravate ning muude puidust, kivist ja betoonist ehitiste rajamiseks. Sellest raamatust leiab häid mõtteid ja soovitusi aia kujundamiseks, töövõtete kirjeldused, suurel hulgal suuri ja väikesi projekte ehitamiseks puidust, kivist ja betoonist ning nende materjalide kombineerimiseks. Raamatu abil saavad kõige olulisemad töövõtted hästi selgeks ning jagatakse head nõu, kuidas materjali kõige paremini kasutada, et tulemus oleks professionaalne ja vastupidav.


Lisas Marge-Elin Roose 14.09.2012
Pane hinne:
Digitaalfotograafia samm-sammult

5. Digitaalfotograafia samm-sammult
Tom Ang

Inspireeriv käsiraamat igale fotograafile algajast entusiastini. • Meeldejäävate näidetega kombineeritud praktilised juhtnöörid aitamaks teil omandada pildistamisvõtteid ja luua omaenda stiili. • Digitaalfotograafia uusimad arengud, sealhulgas pilditöötlustehnika ja digitaalne video. • Raamat tunnustatud fotograafi ja fotograafiaõpetaja Tom Angi sulest koos rohkem kui 1000 pildiga tema enda värskemast loomingust. • Igikestvaks ülekordamiseks fotokunsti aegumatud tõed.


Lisas Marge-Elin Roose 17.10.2012
Pane hinne:
Disainispikker. Tööraamat  õpetajale disaini õpetamiseks

6. Disainispikker. Tööraamat õpetajale disaini õpetamiseks
Merike Rehepapp

Meie elu möödub suuremal või vähemal määral inimloodud ehk tehiskeskkonnas. Seetõttu on oluline seda keskkonda nii mõista kui ka vajadusel luua. Disainerlik mõtteviis loob võimaluse meid ümbritseva mõistmiseks, õpetab kriitiliselt suhtuma nii enda kui ka teiste poolt loodavasse keskkonda ja annab positiivsete lisaväärtuste loomise vahendid. “Disainispikker” koosneb kolmest osast. Esimene tutvustav ja sissejuhatav osa annab ülevaate disaini olemusest ja erinevatest lähtepunktidest. See seletab lahti disaini definitsiooni ja olulisemad valdkonnaga seotud terminid. Teine osa hõlmab lihtsaid ja mängulisi harjutusi, mis tutvustavad disainitööriistu: millised need on ja kuidas neid kasutada. Harjutuste kaudu saame aimu, millest koosneb keskkond meie ümber ja mis seda mõjutab. Mis juhtub, kui me midagi seal muudame, kuidas mõjutab see meid, ent mis veelgi olulisem, kuidas mõjutab see kõiki teisi meie ümber. Kas ja kuidas mõistetakse meie loodud lahendusi? Kolmas osa on näidisprojekt, mis sisaldab ühe disainiprotsessi detailset kirjeldust, näidates, kuidas kirjeldatud tööriistu rakendada, alates probleemi äratundmisest kuni lõpplahenduseni, samuti seda, mis järjekorras see toimub ja mida saadud tulemustega peale hakata. Kiirköite formaadis “Disainispikker” on õpetaja käes edasi arenev töömaterjal, mis on pidevas uuendamise ja täiendamise protsessis, selle vahele saab köita uusi harjutusi ja ülesandeid, samuti mitmesugust abimaterjali ning õppetöö käigus loodud lahendusi ja näiteid. Käesolevale harjutustekomplektile lisaks antakse edaspidi välja uusi ülesandevihikuid.


Lisas Marge-Elin Roose 07.08.2012
Pane hinne: