Tegusalt tegijaks

91. Tegusalt tegijaks
Külli Rood, Eve Jürgenson, Vilve Aavik-Vadi

Autorid on oma ala spetsialistid ning tegevõpetajad, kes soovivad jagada parimat praktikat ja ideid oma igapäevatööst. Kogumikust saab palju uusi ja praktilisi näiteid igapäevaseks rakendamiseks lasteaias. Raamat pakub värskeid huvitavaid ideid nii algajale kui ka juba kogenud õpetajale. * Ela täiel rinnal kaasa: „Muna ja heeringas potis, kartul teine ja siis kohe kaks vorsti! Sibulad ei võtnud kurvi välja ja kukkusid kurkidele otsa, üks peet läks kalaga kiskuma, ai-ai-ai, aga ennäe, üks väike muna aitab kurgi püsti ja üksmeelselt minnakse koos potti. Suurepärase teo eest saab muna punkti!” * Täna hommikul tööle tulles kohtasin ma pargis mehikest, kes ütles enda nimeks PUUSEENIK. Ta ei ole puuseen. Joonista, milline võiks sinu arvates välja näha Puuseenik.. Jutusta, mida ta pargis või metsas teeb ja kus elab. * Laps liidab suvalisi sõnu, saab mingi uue (olematu) sõna ja püüab selgitada, mida selle asjaga teha saab, nt PUU + PALL = PUUPALL — mäng, kus peab palliga tabama puud, jne.


Lisas cantabile 27.02.2013
Pane hinne:
Turvalise internetikäitumise käsiraamat lapsevanematele.

92. Turvalise internetikäitumise käsiraamat lapsevanematele.
Pamela Whitby

Kas teate, mida tähendavad sõnad vlogima, fraping või sekstimine? Kas teie lapsed on vilkad säutsujad, keda nende facebooki-sõbrad kasvava intensiivsusega müksavad ja täägivad? Paljud lapsevanemad ei tea, mida nende lapsed võrgus teevad ja kellega suhtlevad. Mida uusmeedia maailma üldse peaks tähele panema? Raamatu esimeses osas tutvustatakse ohtusid, millele vanemad peaksid tähelepanu pöörama. Käsitlemist leiavad: ebasobiv veebisisu, näiteks enesevigastamist ja söömishäireid propageerivad saidid; laste seksuaalne ahvatlemine; lastele suunatud reklaam; internetipettused, illegaalne failivahetus ja kahjurvara; sõltuvus ning muud terviseriskid. Teine osa sisaldab turvalise internetikäitumise ABC-d. Lisaks turvalise e-käitumise kõige elementaarsematele võtetele, nagu näiteks kasutajanime ja salasõna enda teada hoidmine, tuleb juttu digitaalse jalajälje minimeerimise vajalikkusest, vanemliku kontrolli kehtestamise võimalustest, sh tarkvaralahendustest, ning koolide e-turvalisusest. Põhjalikumalt käsitletakse küberkiusamise probleemi ning selle võimalikke lahendusi. Kolmas osa annab ülevaate facebooki-fenomenist ja võrgumängudest, pikemalt on käsitletud YouTube’i. Vaagitakse mobiilsete seadmete (tahvelarvutite ja nutitelefonide) turbeküsimusi ning laste privaatsuse kaitsmise vajalikkust geolokatsioonitehnoloogia ja kõige-jagamise ajastul. Raamat, mis on originaalis kirjutatud briti lapsevanematele, on varustatud rohkete toimetajakommentaaridega – need aitavad lugejatel võrrelda spetsiifiliselt inglaslikku infot analoogsega Eestis. Lisatud on viited Eesti karistusseadustiku asjakohastele koosseisudele.


Lisas Marge-Elin Roose 07.08.2012
Pane hinne:
Tõenäosustrooria algkursus
4.0
1 hindaja

93. Tõenäosustrooria algkursus
Kalev Pärna

Õpik on kirjutatud elementaarse sissejuhatusena tõenäosusteooriasse, pidades silmas erinevate erialade üliõpilaste vajadusi. Sündmuse ja tõenäosuse mõisted on sisse toodud tänapäevases, täiesti üldises käsitluses. Keskväärtust käsitletakse eraldi diskreetsete ja pidevate juhuslike suuruste korral. Kõik olulised tulemused on seletatud lugeja jaoks lahti, kasutades lihtsaid ja arusaadavaid näiteid. Õpiku teises pooles on vaadeldud lihtsamaid juhuslikke protsesse, kus lugejale näidatakse tõenäosusteooria rakendusi ajas kulgevate juhuslike nähtuste uurimisel.


Lisas cantabile 15.04.2013
Pane hinne:
Tööleping ja töölepingu seadus. Praktilised nõuanded töötajale ja tööandjale töölepingu sõlmimisest lõpetamiseni
10
4 hindajat

94. Tööleping ja töölepingu seadus. Praktilised nõuanded töötajale ja tööandjale töölepingu sõlmimisest lõpetamiseni
Niina Siitam

Käsiraamat “Tööleping ja töölepingu seadus. Praktilised nõuanded töötajale ja tööandjale töölepingu sõlmimisest lõpetamiseni” annab ülevaate olulisematest töölepingut puudutavatest küsimustest. Käsiraamatu sisaldab praktilisi näiteid ja kohtulahendeid, raamatu lõppu on lisatud näited sagedamini praktikas koostatavatest dokumentidest. Käsiraamatu autor on tööõiguse spetsialist Niina Siitam. Niina Siitam on osalenud mitmete tööõigusaktide väljatöötamisel, avaldanud tööõigusalaseid artikleid ja esinenud arvukate loengutega.


Lisas Tõnu Toompark 18.05.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“...Kinnisvarakooli raamatupoest: http://www.kinnisvarakool.ee/raamatud/tooleping-ja-toolepingu-seadus/”

18.05.2016 14:24 - Tõnu Toompark
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Uued liiklusreeglid ja ohutu sõidu õpetus
8.3
6 hindajat

95. Uued liiklusreeglid ja ohutu sõidu õpetus
Johannes Pirita

Raamatu autor Johannes Pirita meelest on auto lihvinud inimkonna arengut ehk rohkemgi kui mis tahes muu leiutis. Et autoga sõbraks saada, tuleb tunda, austada ja järgida liiklusreegleid. Kooskõlas uue liiklusseadusega lahkabki autor tüüpilisi ja ka kriitilisi liiklusolukordi ning annab selgeid ja täpseid juhiseid õigeks tegutsemiseks. Raamatust leiate: • uued liiklusreeglid sõidu alustamisest kuni teekonna ohutu lõpuni • nõuanded keerulistes olukordades reageerimiseks • juhised, kuidas käituda möödasõidul, ristmikel, pööretel • näpunäited ohutuks liiklemiseks nii linnatänavail kui ka maanteel Raamat sisaldab liiklusmärke ja -skeeme, palju selgitavaid illustratsioone ning näiteid elust enesest. Tunnustatud autori uus raamat on lihtne ja ladus lugemine kogenud autojuhile ning asendamatu õpik algajale autojuhile.


Lisas Shankter 04.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kas sellest, et raamat kubiseb vigadest? Inimeste eksitamine peaks olema ka karistatav, siis sellist soperdust ei avaldataks. Aga noh kui liigitada antud raamat ulme valdkonda, siis peaks sobima küll”

24.01.2011 11:09 - punkel
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Uurimistöö kirjutajale
5.5
2 hindajat

96. Uurimistöö kirjutajale
Kadri Sõrmus, Maigi Vija, Irene Artma

Kuidas refereerida? kuidas uurimistööd üles ehitada? Mida kirjutada kokkuvõttesse? Kuidas viidata, kui loetud raamatul on mitu autorit? Kas joonisele tuleb panna pealkiri? Kas teiste autorite mõtteid võib oma töösse täpselt maha kirjutada? Siin kaante vahel on õpilasele ja õpetajale mõeldud juhend, milles esitatakse teadusliku teksti sisu, vormi ning keele kohta käivad olulisemad nõuded lihtsas keeles. Juhendisse on kogutud selliseid näiteid ja harjutusi, mis õpetavad vigu märkama ning neid töödes vältima, aga siit leiab ka eeskujuks olevaid tekstinäiteid. Enne kui hakata uurimistööd kirjutama, tuleks tutvuda teadustekstidega, nende keelekasutuse, stiili ja vormistusega. - Ära piirdu ainult internetiallikatega! - Kõigepealt tööta materjalid läbi, seejärel asu referaati kirjutama!


Lisas Marge-Elin Roose 26.11.2012
Pane hinne: