Minu girlfriend on eestlane
6.8
6 hindajat

1. Minu girlfriend on eestlane
Eero Spriit

„Minu girlfriend on eestlane" on vaimukas ja kaasaegne komöödia, milles kodune pidu muutub kaoseks, kui väikesest arusaamatusest liikuma läinud sündmuste laviin võtab ootamatud mõõtmed. See on naerupommi lõhkemine teatrilaval täis hoogu, kirge ja pöörast situatsioonikoomikat. See on eeskätt noorema põlvkonna komöödia, mis tuleb kõige enam esile tekstist, kus on käsitletud tänapäeva nähtusi ja kasutatud suhtluskeelt, mis erineb nn. „klassikute“ kõnekeelest. Tegelikult esindavad Gilles Dyreki teosed traditsioonilist prantsuse komöödiat. Koomiline efekt tekib muu hulgas sellest, et publik teab alati rohkem kui tegelased laval. See tekitab lõbusaid arusaamatusi, segadust ja desorientatsiooni.


Lisas cantabile 12.06.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“olen allergiline suvejantide suhtes, seetõttu oli kehv eelarvamus tükki vaatama minnes. Kuna kodu lähedal, siis ikkagi sai pilet võetud. Hoogu ja kirge ja pöörast situatsioonikoomikat küll nagu oli, aga see oli ikka jube kunstlik ja tehtud. Täiesti üle võlli oli megadetsibellides iga 3 sec järel karjutud "musikene", mis ähvardas kuulmiselundi trummikile lõhata. Palun säästke tervist! No muidu oli jah, enam -vähem rahuldav. ”

14.08.2013 15:31 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nädal aega kolmekesi
9.2
5 hindajat

2. Nädal aega kolmekesi
Eero Spriit

Paul on otsustanud lõpetada ainult neli kuud kestnud kooselu Sophiega. Et seda kavatsust ellu viia, kutsub ta appi oma parima sõbra Martini, kes on vastu tahtmist sunnitud kolima paarikese juurde elama. Aga ainult nädalaks, mitte rohkem! Nii käivitub vägagi plahvatusohtlik, kuid naljakas situatsioon, mis lõpuks leiab lahenduse läbi koomika ja musta huumori. Clément Micheli „Nädal aega kolmekesi.” on tõeline maiuspala nii head situatsioonikomöödiat kui absurditeatrit armastavale vaatajale. Hästi läbikomponeeritud tekstis annab tooni tundlik, vahel absurdini viidud, veidi nihestatud huumor. Lugu, mis esmapilgul võiks tunduda veidi ehmatav või isegi küüniline, osutub hoopiski ühtaegu nii naljakakas kui ka liigutavaks. Clément Michel on sündinud Pariisis 1974.a. Ta ôppis ESRA’s (Kôrgemas filmikoolis) ja 19. Linnaosa Draamakunsti Konservatooriumis. Clément Michel on näitleja ja draamakirjanik, filmirežissöör ja stsenaariumite autor. Une semaine, pas plus („Nädal aega kolmekesi“) on Clément Micheli neljas näitemäng. Näidend esietendus 2011.a. Pariisi teatris Gaîté Montparnasse ja kujunes selle hooaja tôeliseks menutükiks. Clément Michel on öelnud, et tema suurimateks môjutajateks on Feydeau ja telesari „Sôbrad“ (Friends, USA komöödiasari). Kaasaja Feydeau’ks on teda nimetanud ka Prantsuse teatrikriitikud.


Lisas cantabile 12.06.2013
Pane hinne:
Kolemees
9.1
7 hindajat

3. Kolemees
Taago Tubin

Kole komöödia ilusast inimesest Tõlkija Olev Mengel Lavastaja ja muusikaline kujundaja Taago Tubin Kunstnik Liisa Soolepp Videolahendused Terina Tikka (TÜ VKA etenduskunstide osakonna multimeedia eriala III kursuse üliõpilane) Osades: Aarne Soro, Carita Vaikjärv, Tanel Ingi, Janek Vadi. Loo peategelane Lette on andekas insener. Töö juures sujub hästi ja kodus ootab armastav naine. Kõik peaks olema igati normaalne ja parimas korras. Aga ei ole. Ühel ilusal päeval variseb kaardimajake kokku ja Lette peab alustama võitlust oma au ja väärikuse nimel. "Sa oled kole. See on fakt. Ma ei suuda uskuda, et sa seda ei teadnud." Me elame ajal, mil näo ja kehaga saab tellimuse peale kõike ette võtta. Kui hinnaline on aga inimese individuaalsus ja kui palju sellest oleme me valmis loovutama ainuüksi selle nimel, et olla atraktiivsed ja aktsepteeritud? "Kolemees" on lugu ilust, inetusest ja enesemüümisest. Meie suhetest selle inimesega, kes meile peeglist vastu vaatab. * Marius von Mayenburg (1972) on rahvusvaheliselt tuntud saksa draamakirjanik, tõlkija ja lavastaja. 1999. aastast töötab ta dramaturgina Thomas Ostermeyeri juhitavas Schaubühne teatris, Berliinis. Tema tuntumad näidendid on Parasiten, Das Kalte Kid, Fireface, Eldorado, Turista, Augenlicht, Der Hässliche ja Morning Target. "Kolemees" (Der Hässliche) esietendus 2007. aastal Schaubühnes ja seda on praeguseks teadaolevalt mängitud nii saksa kui inglise, prantsuse, vene, itaalia, hispaania, kreeka, jaapani, ungari, slovaki, bulgaaria ja leedu keeles.


Lisas cantabile 29.01.2013
Pane hinne:
Sviit
8.0
2 hindajat

4. Sviit
Andres Dvinjaninov

komöödia kahes vatuses Autor Robin Hawdon Tõlkija Jüri Karindi Lavastaja Andres Dvinjaninov Kunstnik Maarja Meeru Osades Ott Sepp, Margus Jaanovits, Marika Barabanštšikova, Karin Tammaru (Pärnu Endla) ja Indrek Taalmaa (Pärnu Endla) jt Pöörane naljalugu, kus vahetusse lähevad nii mehed kui ka naised, hotellitoad, voodid ja kõik muu, mis vähegi võimalik. Tobedad ja koomilised situatsioonid ning värvikad tegelaskujud on selle näitemängu võtmesõnadeks. Naer on terviseks!


Lisas Marge-Elin Roose 08.01.2013
Pane hinne:
Duetid
9.3
3 hindajat

5. Duetid
Oleg Titov

Peter Quilteri "Duetid" on armastusest pakatav komöödia, mis koosneb neljast erinevast pildist ja neljast erinevast paarist, kelle elus on käes saatuslik hetk. Ja laval on vaid kaks näitlejat. Jonathan ja Wendy saavad kokku pimekohtingul ja mõlemad loodavad, et kuigi neil pole varem miski õnnestunud, on seekord kõik teistmoodi. Barrie ei ole tegelikult naistest üldse huvitatud, ent Janet arvab siiski, et ei tasu proovimist jätta. Shelley ja Bobby on lahutatud ja püüavad Hispaaniasse puhkusereisile sõites kokteilidesse uppudes otsi kokku tõmmata. Angela, seljas langevarju meenutav pulmakleit, on oma venna Toby meelehärmiks kolmandat korda mehele minemas. See komöödia uurib armastust ja suhteid läbi nende erinevate tahkude ning seda, miks muru ei ole enam nii roheline kui noorpõlves. "Duetid" on justkui ülistuslaul armastusele, aga ka inimhinge hullumeelsusele ja tugevusele selle suure tundega toimetulekul. Lavastaja: Oleg Titov Kunstnik: Jaanus Laagriküll Muusikaline kujundaja: Peeter Konovalov Osades: Carita Vaikjärv ja Tarvo Vridolin Tantsijad: Evelyn Uisk, Kalmer Liimets (TÜ VKA tantsukunsti üliõpilased)


Lisas Marge-Elin Roose 08.01.2013
Pane hinne:
Vana õngitseja
5.8
5 hindajat

6. Vana õngitseja
Peeter Tammearu

Seitsmekümneaastane edukas romaanikirjanik, kes elab mõnusat elu koos samavana, toriseva majateenriga, plaanib viimase üllatuseks ja ehmatuseks abielu. Kirjaniku kireobjektiks on saanud naine, kellega ta pole suhelnud viimased pool sajandit. Nüüd on ta matnud oma mehe ja lubanud otse matustelt tulles läbi astuda, et juua tassike teed... Südamlik, elegantne ja naljakas (sic!) komöödia meenutab meile kõigile neid tühiseid juhuseid, mõtlematuid otsuseid ja "näpuvigu", mis kahjuks määravad meie elus palju. Üks hilinenud buss, üks ootamatu vihmasadu või juhuslikult pähekaranud idee - ja selle tagajärjel võime me abielluda hoopis teise inimesega, sattuda hoopis teise ametisse või mis kõige hullem - piinelda terve elu. Juhus meie elus ja kummalised saatusemängud. Kas tunneme ära selle, kes meid tõeliselt armastab?


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne: