- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
1.
Evita
Georg Malvius (Rootsi)
„Evita“ anti kõigepealt 1976. aastal välja muusikaalbumina. Plaadi edu viis lavastusteni Londoni West Endis 1978 ja Broadwayl aasta hiljem, kus see pälvis Tony Auhinna parima lavastuse kategoorias. Teose sisuks on Argentiina presidendi Juan Peróni teise naise, Eva Peróni, elu jutustatuna teise moodsa ikooni, Che Guevara, poolt. 1996. aastal valmis kultuslikust loost filmiversioon, mille staarideks olid Madonna Evita ja Antonio Banderas Ché Guevara osas. Nii Evita kui Ché sümboliseerivad popkultuuris teatud naiivseid uskumusi: usku paremasse maailma; elu, mis ohverdatakse vaeste ja alandatute eest. Need on müüdid, mis omal moel järgivad Kristuse eeskuju. Tegelikult pole teada, kas Ché Guevara ja Evita Perón üldse kunagi kohtusid …
Lisas Ceilin 15.02.2015
“Evitat läksin vaatama täiesti puhta lehena. Muidugi olin kuulnud tema nime ja teadsin, et ju ta ikka üks tähtis tegelane peab olema, kui kõik temast räägivad.
AGA ma pole erapooletu. Ma olen üsna temperamentne ja kahjuks pettusin Evitas ja ainult tänu sellele, et tegelikult oli ta üks kasuahne bitch!
Etendus oli hea, valgustas kõiki külgi. Usun, et tegelikult süda oli sellel naisel hea. Evelin Võigemast on suurepärane näitleja, ta väga hästi mängis peaosa välja. Kõigest oli aru saada, kuid väga ebamugav oli see, et olin rõdul ja mingi kolmandas reas, siis ei saanud hästi aru, millest nad laulsid. Enamik ajast lugesin inglisekeelset tõlget ülevalt, et üldse aru saada, millest jutt käib.
Ühesõnaga on tegemist päris dramaatilise elusaagaga Evita Peroni elust. Kelle elu lõppes tema 33 ndal eluaastal vähki suremisega.
Ta oli väga kuulsusejanuline noor naine, puges külje alla vanemale mehele, kes ta maakolkast minema viiks. Saavutas mingi teatud edu linnas, pidas palju armukesi kuni tutvus Juan Peróniga. Sai tema naiseks ja mingil hetkel kandideeris Juan presidendiks. Eva Peróni tegi kõvat tööd, oli nn suurkuju vari, kes võitis pööbli enda mehe poolt hääletama. Mina võrdleks teda ka meie enda Evelin Ilvesega, tegi kõike, jõudis kõike, rahvas armastas, aga millegagi rikkus ta selle maine ära. Kogu Eva lugu jutustas Vaiko Eplik, kes oli Che Guevara, üks Eva armukestest (10 aastat temast noorem). Eva oli tõusik, ta oli uhke, nipsakas ja põlgas tegelikult seda pööblit, kellest oli ka ise pärint. Sahkerdas rahva rahadega ja oli omakasupüüdlik.
Tegelikult on ka elus nii, kui sa üritad näidata end kellegi teisena ja tegelikult sinu lõppkavatsused ei ole head, siis ühel hetkel miski tasub valusasti kätte - tema puhul oli see, et ta jõud rauges ja ta oli sunnitud alla vanduma vähile. Aga seevastu oli tema elu meeldejääv, nagu lühikirjelduses öeldudki, võrreldakse tema müütilist elu kristusega - ta oli meeldejääv oma lühikese, kuid intensiivse elu juures. Kristusega ilmselt võrreldakse teda sellepärast, et ta suri sama vanalt, kui oletatav kristuski.
Etendus pani mind tegelikult ise-enda pealegi vaatama, kui kaugele olen ma oma pere ja heaolu nimel minema, Eva läks üle laipade ja ei austanud sealjuures mitte midagi ega kedagi. ”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
2.
Jane Eyre
Katre Jaani
"Jane Eyre"´i peetakse veel praegugi üheks maailma suurimaks armastuslooks - see on olnud lemmikromaan väga paljudele igas vanuses lugejaile, samuti aga ka filmirežissööridele, millest annab tunnistust suur hulk samanimelisi linateoseid, mis filmiajaloos vändatud. Sest ei saa ju külmaks jääda vaesest perest neiu ja šarmantse aadlimehe, kes endas sünget saladust peidab, vahelistele tunnetele .... Peaosalistena astuvad üles Keidi Vatter (Jane) ja Erik Meremaa (Rochester). Veel mängivad Silvi Vrait (mrs. Reed), Merle Talvik (Mrs. Fairfax), Reet Paavel (Mrs.Miller ja miss Pool), Janika Sillamaa (hull Bertha) ja LKKK Laste, Noorte ja Üliõpilaste Muusikateatrite näitlejad. Libretto ja muusika - Kaari Sillamaa Lavastaja, koreograaf ja lavakunstnik - Katre Jaani Kostüümikunstnik - Kristel Viksi Grimmikunstnik - Merli Kutsar Koormeister - Hille Savi
Lisas cantabile 18.02.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
3.
Pipi Pikksukk
Andres Dvinjaninov
Enimmängitud lastemuusikal Eestis! Kas on kedagi teist nii eriskummalist, lahedat ja tähelepanuväärset kui Pipi? Raske oleks leida talle võrdset, sest Pipi on Pipi – eri värvi sukkade, erepunaste patside ja tedretähnidega tüdruk on nii vapper ja tugev, et võib hobuse üles tõsta. Elutarkust ja südamesoojust jagub tal kõigile. Ja mis peamine – temaga ei hakka iialgi igav! Lavastaja Andres Dvinjaninov toob vaatajateni Astrid Lindgreni armastatud lasteraamatu vahvad tegelased, kellega koos võib leida mitte ainult Spungi, vaid midagi palju enamat... ehk Pipi meis enestes? Ülo Vinteri ja Ülo Raudmäe muusikal Astrid Lindgreni samanimelise lasteraamatu ainetel Andres Dvinjaninovi dramatiseering Laulutekstid: Enn Vetemaa ja Neeme Kuningas
Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
4.
Moonlight Express
Mare Tommingas
Jazzmuusika on oma saja-aastase ajaloo päris algusest saati olnud avatud muusika. Kõike, mis tema kõlavälja satub, võib-saab-tohib muuta jazziks. Olgu see klassika, folk või edetabelite popmuusika. Frank Sinatra, Tony Bennet, Glenn Miller, George Gershwin, Benny Goodman, Diana Krall, Nat King Cole ja teised tähed on need väljavalitud, kelle loomingule Hedvig Hanson, Uku Suviste, Aivar Tommingas ja Vanemuise balletiartistid oma tõlgenduse annavad. Suurejooneline show uue sisulise lähenemisega jazziklassikale.
Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
5.
Mees La Manchast
Neeme Kuningas
Mitch Leigh’ muusikal „Mees La Manchast“ on särav sulam romantikast, seiklustest, huumorist ja tragöödiast, mis põhineb Miguel de Cervantes Saavedra romaanil „Don Quijote“. See on tragikomöödia inimkonna püüdlustest muutuda paremaks ja parandada ümbritsevat keskkonda. Cervantes soovis kirjutada satiirilist burleski tolleaegsete populaarsete rüütliromaanide ainetel, kuid eneselegi ootamatult sai teosest sügav, laiaulatuslik ja tundlik jutustus veidrikust idealisti seiklustest ahnes ja küünilises maailmas. Lugeja jõuab järeldusele, et kui don Quijote näib narrina, siis ainult seepärast, et maailm ei ole tema ideaalide vääriline. Leigh’ muusika vaimustab kaunite meloodiatega, millest tuntuim on don Quijote tõotuslaul. Peaosades: Renè Soom, Priit Volmer, Ago Anderson, Tõnu Kark, Kelli Uustani, Hanna-Liina Võsa.
Lisas Kultra 04.05.2012
“Olin selles muusikalis nii pettunud, et tulin peale esimest vaatust ära. Kostüümid olid vinged, lavakujundus tagasihoidlik, kuigi taga päris lahedate raamidega hiigelpeeglid. Kuid mind häiris lavastuse hektilisus ja asjaolu, et hästi laulis ainult peaosaline. Kindlasti olid ka teised suurepärased lauljad, ega neid muidu Estonia lavalaudadele ei lastaks, aga miskipärast oli neil ilmselt kästud mööda laulda. Hea küll, ühe puhul oleks see olnud huvitav. Näiteks don Quijote teenri tegelaskujule sobis selline oskamatu laulmine hästi ja oli lõbus vaadata. Aga et sellisest möödalaulmisest ja ülepingutamisest oli selles lavastuses tehtud midagi normatiivi sarnast, siis kaotas asi oma võlu. Ma lihtsalt ei jaksanud enam halvasti laulvaid inimesi kuulata.
Üks asi, mis mind veel häiris, oli eestikeelne libreto. Mõte oli kõik tubli ja hea, luuletusena oleks toiminud. Aga lauljad olid mitme kohaga püstihädas, kus eestikeelsed konarlikud sõnad olid niimoodi üksteise otsa uptitatud, et seda enam viisistada ei olnud võimalik. Seda kohtas ka don Quijote tõotuslaulus, mis on ometi nii ilus ja inglise keeles ka ideaalselt voogav...”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
6.
Boyband
Andres Dvinjaninov
Muusikal „Boyband“ on lugu poistebänd Freedomi loomisest ning teekonnast edetabelite tippu. Algselt mänedžeri poolt kokku pandud viieliikmelisest bändist luuakse ideaalne popprodukt, millelt oodatakse miljonite kokkuajamist. Elu poistebändi liikmena on küll täis tüdrukute imetlust, kontserte hullunud fännidele, fotosessioone ja teleesinemisi, ent ühtlasi ka pikki kontserttuure, elu hotellides ning eraldatust perekonnast. Peagi tekivad poiste vahel vastuolud, mis seavad ansambli tulevikuperspektiivid kahtluse alla. Eesmärk on aga enam kui ambitsioonikas – anda kontsert Londoni Wembley staadionil. Muusikali sündmustikku saadavad populaarsed hitid Backstreet Boysi, Take Thati, N'SYNCi jt poistebändide repertuaarist. Osades: Koit Toome, Sten Karpov, Priit Loog, Tambet Seling, Bert Raudsep, Indrek Taalmaa, Ireen Kennik, Ahti Puudersell, Kaili Viidas ja Liis Laigna.
Lisas Hekaru 19.03.2012
“Mõnus meelelahutuslik teatritükk. Kuuleb Koit Toomet laulmas, näeb tantsutüdrukuid ja saab meenutada mitmesuguseid popplugusid läbi aja.”
12