- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
Evita
Georg Malvius (Rootsi)
„Evita“ anti kõigepealt 1976. aastal välja muusikaalbumina. Plaadi edu viis lavastusteni Londoni West Endis 1978 ja Broadwayl aasta hiljem, kus see pälvis Tony Auhinna parima lavastuse kategoorias. Teose sisuks on Argentiina presidendi Juan Peróni teise naise, Eva Peróni, elu jutustatuna teise moodsa ikooni, Che Guevara, poolt. 1996. aastal valmis kultuslikust loost filmiversioon, mille staarideks olid Madonna Evita ja Antonio Banderas Ché Guevara osas. Nii Evita kui Ché sümboliseerivad popkultuuris teatud naiivseid uskumusi: usku paremasse maailma; elu, mis ohverdatakse vaeste ja alandatute eest. Need on müüdid, mis omal moel järgivad Kristuse eeskuju. Tegelikult pole teada, kas Ché Guevara ja Evita Perón üldse kunagi kohtusid … Lisas Ceilin 15.02.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
“Evitat läksin vaatama täiesti puhta lehena. Muidugi olin kuulnud tema nime ja teadsin, et ju ta ikka üks tähtis tegelane peab olema, kui kõik temast räägivad.
AGA ma pole erapooletu. Ma olen üsna temperamentne ja kahjuks pettusin Evitas ja ainult tänu sellele, et tegelikult oli ta üks kasuahne bitch!
Etendus oli hea, valgustas kõiki külgi. Usun, et tegelikult süda oli sellel naisel hea. Evelin Võigemast on suurepärane näitleja, ta väga hästi mängis peaosa välja. Kõigest oli aru saada, kuid väga ebamugav oli see, et olin rõdul ja mingi kolmandas reas, siis ei saanud hästi aru, millest nad laulsid. Enamik ajast lugesin inglisekeelset tõlget ülevalt, et üldse aru saada, millest jutt käib.
Ühesõnaga on tegemist päris dramaatilise elusaagaga Evita Peroni elust. Kelle elu lõppes tema 33 ndal eluaastal vähki suremisega.
Ta oli väga kuulsusejanuline noor naine, puges külje alla vanemale mehele, kes ta maakolkast minema viiks. Saavutas mingi teatud edu linnas, pidas palju armukesi kuni tutvus Juan Peróniga. Sai tema naiseks ja mingil hetkel kandideeris Juan presidendiks. Eva Peróni tegi kõvat tööd, oli nn suurkuju vari, kes võitis pööbli enda mehe poolt hääletama. Mina võrdleks teda ka meie enda Evelin Ilvesega, tegi kõike, jõudis kõike, rahvas armastas, aga millegagi rikkus ta selle maine ära. Kogu Eva lugu jutustas Vaiko Eplik, kes oli Che Guevara, üks Eva armukestest (10 aastat temast noorem). Eva oli tõusik, ta oli uhke, nipsakas ja põlgas tegelikult seda pööblit, kellest oli ka ise pärint. Sahkerdas rahva rahadega ja oli omakasupüüdlik.
Tegelikult on ka elus nii, kui sa üritad näidata end kellegi teisena ja tegelikult sinu lõppkavatsused ei ole head, siis ühel hetkel miski tasub valusasti kätte - tema puhul oli see, et ta jõud rauges ja ta oli sunnitud alla vanduma vähile. Aga seevastu oli tema elu meeldejääv, nagu lühikirjelduses öeldudki, võrreldakse tema müütilist elu kristusega - ta oli meeldejääv oma lühikese, kuid intensiivse elu juures. Kristusega ilmselt võrreldakse teda sellepärast, et ta suri sama vanalt, kui oletatav kristuski.
Etendus pani mind tegelikult ise-enda pealegi vaatama, kui kaugele olen ma oma pere ja heaolu nimel minema, Eva läks üle laipade ja ei austanud sealjuures mitte midagi ega kedagi. ”