Vombat
7.1
19 hindajat

49. Vombat
Merle Karusoo

Andrus Kivirähki näidendi “Vombat” nimitegelane on haruldane austraalia kukkurloom – kadumisohus asi justkui mõni suguvõsa või sündmus, millest üha vähem mäletatakse. Näidend räägib aga sellest, kuidas minevikusündmused meie tänast elu mõjutavad, kuidas me ise vastavalt oma soovidele ja vajadustele neist sündmustest valiku teeme või neid teatud valguses välja paista laseme. Aga mis siis saab, kui mingi mälestusekilluke, millele oma tänase tõe ja minapildi rajame, osutub valeks või väljamõeldiseks? Kas mäletamise kõrval on omamoodi tähtis ka võime unustada? „Vombat” räägibki – kivirähulikult naljakas ja nukras toonis – mäletamise, unustamise ja väljamõeldise vahekorrast. Osades: Jaan Rekkor, Viire Valdma, Uku Uusberg, Ita Ever, Kaie Mihkelson, Tõnu Oja, Guido Kangur, Raimo Pass. Kunstnik: Pille Jänes. Muusikaline kujundaja: Tauno Makke .


Lisas dilbert 09.09.2010
Pane hinne:
Kirsiaed
7.8
12 hindajat

50. Kirsiaed
Hendrik Toompere jr

Anton Tšehhovi näidend / Peale perekondlikku tragöödiat kolib mõisa ja tohutu suure kirsiaia omanik pr Ranevskaja Pariisi. Olukord kodus läheb aga majanduslikult väga keerukaks, võlad panga ees, maksmata intressid jne. Tegevus algabki hetkest, mil Ranevskaja saabub pärast kuueaastast äraolekut taas koju oma tytarde, venna ja teiste kodakondsete juurde. Mõis koos kirsiaiaga läheb oksjonile. Seda oleks võimalik ära hoida, kuid kiindumus mälestustesse ei lase seda juhtuda. / Näitlejad: Osades: Merle Palmiste, Mari-Liis Lill, Kersti Heinloo, Margus Prangel, Mait Malmsten, Raimo Pass, Harriet Toompere, Jan Uuspõld või Ivo Uukkivi, Britta Vahur, Lembit Ulfsak, Kristo Viiding, Hendrik Toompere jr jr. / Kunstnik: Ervin Õunapuu / Muusikaline kujundaja: Andrus Laansalu.


Lisas sabrina 07.09.2010
Pane hinne:
Ürgmees
7.5
17 hindajat

51. Ürgmees
Mati Unt, Andrus Vaarik

Ameerika näitekirjaniku Rob Beckeri kirjutatud ühemeheetendus, mis toob välja, et igas mehes on peidus tundeline ja hooliv ürgmees. "Ürgmehe" näol on tegemist humoorika ja teravmeelse etendusega, mis räägib meeste ja naiste vahelistest suhetest, võrdleb naisi ja mehi ning toob esile juba ürgajal kujunenud instinktid. Osades: Jan Uuspõld. Tõlkinud: Hannes Villemson. Muusikaline kujundus: Jarek Kasar.


Lisas fakiir 02.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Mul on hea meel, et eestlastele ka sellist teatrit tehakse. Selline ameerika stiilis värk. Ma käisin mingis klubis seda vaatamas ja õhkkond oli väga vaba. Kes mekkis mingit jooki, kes nosis midagi, aga kõik kuulasid, vaatasid ja naersid, nagu üks mees. Eriti roppude naljade peale :)”

02.09.2010 16:17 - fakiir
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Eesti matus
9.5
32 hindajat

52. Eesti matus
Priit Pedajas

Andrus Kivirähki näidend on ühe Eesti suguvõsa ja ühe kodutalu lugu. Matused on tänapäeval tihti ainuke koht, kus kõik sugulased kokku saavad. Elustuvad ühised mälestused ja lõkkele löövad vanad kired. Kes lõhub nüüd puud, kes võtab kartuli üles, kes korjab õunad? Mis saab siis kui vanad enam ei suuda ja noored ei enam ei taha, aga töö tahab tegemist, sest aastasadu on eestlane end omal maal tööga tapnud? Mida arvata matustest, mis pulmadeks kipuvad kujunema? Kunstnik: Pille Jänes. Osades: Osades: Jan Uuspõld, Külli Reinumägi, Kersti Kreismann, Aleksander Eelmaa, Martin Veinmann, Merle Palmiste, Lembit Ulfsak, Tõnu Kark, Ester Pajusoo.


Lisas dol 02.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Igale eestlasele tuttav lugu. Seepärast seda naerdakse ja seepärast ka solvutakse, kui ennast ära tuntakse. Mina olen üks neist, kelle meelest see oli hirmnaljakas, kõõksusin terve etenduse aja ohjeldamatult.”

02.09.2010 11:19 - dol
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Armastus kolme apelsini vastu
9.4
41 hindajat

53. Armastus kolme apelsini vastu
Elmo Nüganen

Carlo Gozzi 1761. a näidendi põhjal lavastatud paroodia, esietendus 1991. a Ugala teatris.


Lisas beck 02.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Täielik kultuslavastus, mis tundus tol ajal nii meeletult naljakas tänu oma situatsioonikoomikale ja ajastutruudele naljadele, näiteks Marsi ja Snickersi teemadel. Nüüd on mingid kindlad situatsioonid sealt garanteeritud naerutajateks saanud (Neiu tuleb ÜHELT poolt! Juustega!), viited Anttilale jms, tunduvad aga nostalgilise tagasivaatena sellesse aega.”

02.09.2010 10:42 - beck
Hinnang arvustusele:
  +3   -0