Armastus kolme apelsini vastu
9.4
41 hindajat

1. Armastus kolme apelsini vastu
Elmo Nüganen

Carlo Gozzi 1761. a näidendi põhjal lavastatud paroodia, esietendus 1991. a Ugala teatris.


Lisas beck 02.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Täielik kultuslavastus, mis tundus tol ajal nii meeletult naljakas tänu oma situatsioonikoomikale ja ajastutruudele naljadele, näiteks Marsi ja Snickersi teemadel. Nüüd on mingid kindlad situatsioonid sealt garanteeritud naerutajateks saanud (Neiu tuleb ÜHELT poolt! Juustega!), viited Anttilale jms, tunduvad aga nostalgilise tagasivaatena sellesse aega.”

02.09.2010 10:42 - beck
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Armastus tööpostil
9.0
1 hindaja

2. Armastus tööpostil
Peeter Tammearu

Eldar Rjazanov / Emil Braginski Armastus tööpostil Lüüriline komöödia Lavastaja Peeter Tammearu Tõlkijad Peeter Tammearu ja Arvi Siig Kunstnik Jaak Vaus Muusikaline kujundaja Bonzo Osades Tiina Mälberg, Velvo Väli, Anneli Rahkema, Erni Kask, Kertu Moppel ja Marin Mägi. Tõrksa taltsutamise lugu meisterlikult kirjutatud rollidega - on naine, kes on üksi ja teeb tööd. Ja on mees, kes on samuti üksi. Ka tema käib tööl. Nad kohtuvad. Armastus on igal pool, isegi tööpostil. Nii võibki öelda "ka ülemus on inimene...", kuigi sama hästi sobib "isegi alluv on inimene...". Ühes läbi aegade parimas lüürilises komöödias lõpeb nali siis, kui algavad pisarad ja vastupidi. Nõukogude riigikord on ainult taust, sest tolleaegsed inimlikud omadused kannavad väärtusi ka täna. 1971 - näidend, autorid Eldar Rjazanov ja Emil Braginski 20.02.1972 - lavastus Rakvere Teatris "Tunne teist ja iseennast (Töökaaslased)", lavastaja Mai Mering, Kalugina - Viive Aamisepp, Novoseltsev - Feliks Kark, Samohvalov - Volli Käro 1977 - film, režissöör Eldar Rjazanov, tootja Mosfilm, nõukogude aasta film, 58 miljonit vaatajat 18.02.2012 - lavastus Rakvere Teatris


Lisas Marge-Elin Roose 20.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“2 ja pool tundi täiesti lakkamatut naeru!!!!!
Üks minu lemmikumaid Rakvere Teatri etendusi. Tiina Mälbergi ja Velvo Välja kokkumäng toimis suurepäraselt. Lavastuse suurim trump oli selle komöödia ning Märin Mäe karakter( mis ajas südamest naerma.
Väga soovitan!!!”

26.07.2016 22:00 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Duetid
9.3
3 hindajat

3. Duetid
Oleg Titov

Peter Quilteri "Duetid" on armastusest pakatav komöödia, mis koosneb neljast erinevast pildist ja neljast erinevast paarist, kelle elus on käes saatuslik hetk. Ja laval on vaid kaks näitlejat. Jonathan ja Wendy saavad kokku pimekohtingul ja mõlemad loodavad, et kuigi neil pole varem miski õnnestunud, on seekord kõik teistmoodi. Barrie ei ole tegelikult naistest üldse huvitatud, ent Janet arvab siiski, et ei tasu proovimist jätta. Shelley ja Bobby on lahutatud ja püüavad Hispaaniasse puhkusereisile sõites kokteilidesse uppudes otsi kokku tõmmata. Angela, seljas langevarju meenutav pulmakleit, on oma venna Toby meelehärmiks kolmandat korda mehele minemas. See komöödia uurib armastust ja suhteid läbi nende erinevate tahkude ning seda, miks muru ei ole enam nii roheline kui noorpõlves. "Duetid" on justkui ülistuslaul armastusele, aga ka inimhinge hullumeelsusele ja tugevusele selle suure tundega toimetulekul. Lavastaja: Oleg Titov Kunstnik: Jaanus Laagriküll Muusikaline kujundaja: Peeter Konovalov Osades: Carita Vaikjärv ja Tarvo Vridolin Tantsijad: Evelyn Uisk, Kalmer Liimets (TÜ VKA tantsukunsti üliõpilased)


Lisas Marge-Elin Roose 08.01.2013
Pane hinne:
Eesti matus
9.5
32 hindajat

4. Eesti matus
Priit Pedajas

Andrus Kivirähki näidend on ühe Eesti suguvõsa ja ühe kodutalu lugu. Matused on tänapäeval tihti ainuke koht, kus kõik sugulased kokku saavad. Elustuvad ühised mälestused ja lõkkele löövad vanad kired. Kes lõhub nüüd puud, kes võtab kartuli üles, kes korjab õunad? Mis saab siis kui vanad enam ei suuda ja noored ei enam ei taha, aga töö tahab tegemist, sest aastasadu on eestlane end omal maal tööga tapnud? Mida arvata matustest, mis pulmadeks kipuvad kujunema? Kunstnik: Pille Jänes. Osades: Osades: Jan Uuspõld, Külli Reinumägi, Kersti Kreismann, Aleksander Eelmaa, Martin Veinmann, Merle Palmiste, Lembit Ulfsak, Tõnu Kark, Ester Pajusoo.


Lisas dol 02.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Igale eestlasele tuttav lugu. Seepärast seda naerdakse ja seepärast ka solvutakse, kui ennast ära tuntakse. Mina olen üks neist, kelle meelest see oli hirmnaljakas, kõõksusin terve etenduse aja ohjeldamatult.”

02.09.2010 11:19 - dol
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Eesti mees ja tema poeg
6.8
4 hindajat

5. Eesti mees ja tema poeg
Tiit Palu

EESTI MEES JA TEMA POEG on tuntud karikaturisti ja stsenaristi Peep Pedmansoni näidend, mis on kirjutatud nimelt Sepo Seemanile. Iga mees on poeg ja tavaliselt ka isa. See on imelihtne ja imeselge. Sellest Sepo sel ühe-mehe-õhtul räägibki. Inimeselt inimesele. “Vaadake seda last, kes te kunagi olite! Seda väikest poissi… või tüdrukut! Kui puhas oli tema hing ja kui siirad tema soovid, ja kuidas ta uskus, et ka maailm on tema vastu sama hea ja aus. Kui te üldse kellelegi siin elus midagi võlgnete, siis on see tema – see teie pisikene mina sealt lapsepõlvest! Austa teda kasvõi nii palju, et täida kasvõi üks tema unistus! Kui sa ei jaksa enam hakata kosmonaudiks või maadeavastajaks, siis jäälõhkuja kapteniks võiksid ju veel üritada? Või vähemalt lähed ja sõidad kelguga sellest kuradi pumbamaja järsemast servast alla, kust teised julgesid, aga sina, see väike poiss, ei julgenud. Või lähed ja saadad siiski selle armastuskirja nüüd ära, mille sa 1. klassis kirjutasid, aga sahtlipõhja peitsid? Või mine anna vastu hambaid sellele tõprale, kes kuivati juures su isa kohta halvasti ütles. Ja kui sa ise oledki juba kasvõi 75, siis see mölakas on ju juba 80. Nüüd oled sina temast tugevam. Nii et kui sa vähegi oled mees…. või naine, siis tee teoks kasvõi üks tema unistus. Ja kui sa tervet unistust ei jaksa teoks teha, tee siis pool! Aga tee!”


Lisas Marge-Elin Roose 20.04.2012
Pane hinne:
Elu ja kuidas sellega toime tulla
6.0
2 hindajat

6. Elu ja kuidas sellega toime tulla
Üllar Saaremäe

Improvisatsioonidest sündinud koomilises lavastuses vaadeldakse naiseks- ja meheksolemise erinevaid tahke. Kuidas elus hakkama saada, kui pead end pidevalt vastassugupoolele mõistetavaks tegema? Naised on ju teadupoolest Veenuselt ja mehed Marsilt ning tee teineteiseni on tihti pikemgi kui teisele planeedile. Nüüd on aeg see tee lühemaks teha! Kas 21. sajandil on võimalik elada "normaalset" elu - töö, pere, lapsed, eluasemelaen, puhkusereisid - ja samal ajal olla õnnelik? Kas sina saaksid sellega hakkama? Osades Eduard Salmistu, Toomas Suuman, Margus Grosnõi, Peeter Rästas, Marin Mägi või Maarika Mesipuu, Silja Miks või Natali Lohk, Helgi Annast.


Lisas ksuurvali 09.05.2012
Pane hinne: