- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
25.
Leekrüübe
Priit Pedajas
Komöödia kahest naisest, kellest üks on kaotanud oskuse unistada, teine teeb seda ehk liigagi palju. Siiski ühendab neid armastus ajaloo, kunsti ja Inglismaa kaunite hoonete vastu. Seda näidendit ajaloo ülevusest, fantaasiast ja teatraalsusest lavastati esimest korda Eesti Draamateatris 1995. aastal. Tookord mängis ülevoolava fantaasiaga Lettice'it Maria Klenskaja, kuivikust Muinsuskaitsefondi ametnikku Kersti Kreismann. Nüüd näeme neid vastupidistes rollides. Osades: Maria Klenskaja, Kersti Kreismann, Hilje Murel, Guido Kangur.
Lisas reekvia 03.11.2010
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
26.
Maailmale nähtamatud pisarad
Elmo Nüganen
„Maailmale nähtamatud pisarad“ on komöödia Anton Tšehhovi poolt nooruses Antoša Tšehhonte nime all avaldatud humoristlike lugude põhjal. Arstiteaduskonnas õppides kirjutas Tšehhov huumoriajakirjadele lühijutte lisaraha teenimiseks, saavutas aga varsti niisuguse menu, et teda hakati avaldama regulaarselt. Need „väikeste inimeste“ lood pilavad silmakirjalikkust, lipitsemist, kergemeelsust, enesekesksust ja muid inimlikke patte, kuid sisaldavad ka palju soojust oma tegelaste suhtes, kes ehk meist kõigist nii väga ei erinegi. Lavastus hõlmab lühijutte „Paks ja peenike“, „Missugune kolmest“, „Diplomaat“, „Albioni tütar“, „Õnnepojuke“, „Koomik“ ja „Maailmale nähtamatud pisarad“ ning lühinäidendeid „Abieluettepanek“ ja „Karu“.
Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
27.
Mees, kes teadis ussisõnu
Johannes Veski
Autor: Andrus Kivirähk. Lavastaja: Johannes Veski. Kunstnik: Pille Tael. Muusika autor ja esitaja: Robert Vaigla. Osades: Ireen Kennik, Triin Lepik, Karin Tammaru, Kaili Viidas, Priit Loog, Sten Karpov, Lauri Kink, Jaanus Mehikas, Ahti Puudersell, Tambet Seling, Indrek Taalmaa.
Mets on tühjaks jäänud, ussisõnad on unustatud ja varem loodusega nii sõbralikult ja üksmeelselt läbi saanud eestlased on küladesse kolinud. Välismaalt toodi neile Jumal ja Jumal meelitas nad metsast välja. Jumala nimel oli ilus kõla ja tal oli kaasas palju huvitavaid asju. Täna saame me neid, kes kogu selle Jumala-värgiga kohe nõusse ei jäänud, kangelasteks nimetada. Kangelased olid nad pelgalt selle pärast, et nad ei unustanud kõige vingemat, haruldasemat ja hädavajalikumat oskust, mis meil, eestlastel, on olnud: me oskasime loodusega rääkida ja loodus rääkis vastu. Nüüd on kangelased surnud, Jumalast on saanud kaubamärk ja looduses käime me ainult kaitsevarustuses. Kõik juhtus selle pärast, et me tahtsime Jumala ja tema sõprade moodi olla. Kelle Jumala?
Lisas Kaarel Orumägi
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
28.
Meeste kodu
Andres Noormets
Romantiline komöödia kahes vaatuses. „Kuueteistkümneselt olin rumal, segaduses ja otsustusvõimetu. Kahekümneviieselt olin tark, enesekindel ja otsutav. Neljakümneviieselt olen rumal, segaduses, ebakindel ja otsustusvõimetu. Kes oleks võinud arvata, et see küps periood on mehe kasvueas nii lühiajaline?" /Jules Feiffer/ Teadlased on välja selgitanud, et inimesed on kõige õnnelikumad elutee alguses ja lõpus. 40-ndate paiku teeb õnnelikkuse graafik pea U-kujulise kaare ja see "raske iga" jääb täpselt selle graafiku põhja. Suurim riskigrupp on „õrnem sugu" ehk mehed oma 40-ndates. "Meeste kodu" - viis peategelast - neli meest - ja üks ... Kodu. Kodu, millemees koos naisega ehitas ja mis pärast lahkuminekut tuleb maha müüa. Kas teda vaevab masendus? Üksindus? Jah, aga sellest mehed ju ei räägi. Aga millest mehed siis tegelikult räägivad? Nii omavahel? Kui nad on juhtumisi jõudnud neljakümnendate "raskesse ikka"? Ja siis veel see kodu. Väärtuslik ja hinnaline. Kaua tehtud kaunikene. Kodu - see on kindlus, turvatunne ja ... armastus. Jah, kõige rohkem ikka armastus. Naljakas, et nii lihtne see ongi. Tõesti naljakas. Mängivad: Ago Anderson, Riho Kütsar,Mait Malmsten, Indrek Sammul.
Lisas laurent 13.11.2011
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
29.
Mina hakkan peaministriks
Vello Janson
ERIC CHAPPELL... (S. 1933) ...on kahtlemata üks polpulaarsemaid ja menukamaid Inglismaa dramaturge, kelle kohta on isegi raske öelda kumb tema loomingus on esiplaanil – teater või televisioon. TV-le on ta kirjutanud enam kui 200 pala (enamasti komöödiaid, paljuosalisi seriaale), teatrile üle 20 lavateose (enamasti situatsioonikomöödiaid). Suurema edu on talle toonud komöödiad The Squirrels (Oravad), Rising Damp (Kerkiv udu), Only When I Laugh (Ainult siis, kui ma naeran), Duty Free (Vaba päev), The Bounder (Piiraja), Natural Causes (Loomulikud põhjused) ja Theft (Vargus). Poliitiline komöödia Up and Coming (meil „Mina hakkan peaministriks“) valmis Eric Chappellil 1988. aastal ja samal aastal oli ka selle esimene esietendus Windsoris, Theatre Royal`is. Menu oli suur ja tükki mängitakse siiani paljudes teatrites üle kogu maailma. Lühidalt sisust: Peaministri reiting on langenud – öeldakse, et ta on viimase viiekümne aasta vihatuim poliitik. See seik tõukab nii mõnegi valitsusliikme ja parteikaaslase tegutsema oma unistuse teostumise nimel. Et ise troonile asuda, lähevad käiku nii peened intriigid, provokatsioonid kui ka otserünnak. Kuid ka peaminister ei maga – ka tema tegutseb, et liiga kõrgele kerkivaid rivaale „redelilt“ maha tõugata. Tegijal juhtub mõndagi ja nii viib juhuste rida, mille „hammasrataste“ vahelt just peategelane, asepeaminister Conway, imekombel terve nahaga pääseb, „dramaatilise“ lõpplahenduseni.
Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
30.
Minu girlfriend on eestlane
Eero Spriit
„Minu girlfriend on eestlane" on vaimukas ja kaasaegne komöödia, milles kodune pidu muutub kaoseks, kui väikesest arusaamatusest liikuma läinud sündmuste laviin võtab ootamatud mõõtmed. See on naerupommi lõhkemine teatrilaval täis hoogu, kirge ja pöörast situatsioonikoomikat. See on eeskätt noorema põlvkonna komöödia, mis tuleb kõige enam esile tekstist, kus on käsitletud tänapäeva nähtusi ja kasutatud suhtluskeelt, mis erineb nn. „klassikute“ kõnekeelest. Tegelikult esindavad Gilles Dyreki teosed traditsioonilist prantsuse komöödiat. Koomiline efekt tekib muu hulgas sellest, et publik teab alati rohkem kui tegelased laval. See tekitab lõbusaid arusaamatusi, segadust ja desorientatsiooni.
Lisas cantabile 12.06.2013
“olen allergiline suvejantide suhtes, seetõttu oli kehv eelarvamus tükki vaatama minnes. Kuna kodu lähedal, siis ikkagi sai pilet võetud. Hoogu ja kirge ja pöörast situatsioonikoomikat küll nagu oli, aga see oli ikka jube kunstlik ja tehtud. Täiesti üle võlli oli megadetsibellides iga 3 sec järel karjutud "musikene", mis ähvardas kuulmiselundi trummikile lõhata. Palun säästke tervist! No muidu oli jah, enam -vähem rahuldav. ”