- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
Birgitta Festival
Tallinna Filharmoonia
Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Toome publiku ette maailma muusikateatri erinevad ilmingud, näitame selle žanri rikkust ja mitmekesisust.
Etendused toimuvad Pirita kloostri iidsete müüride vahel, mis festivali ajaks saavad peale katuse.
www.birgitta.ee
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Arvustused
“Seekord on festival oma haaret laiendanud nii žanriliselt kui ka geograafiliselt. Külalisi on nii ida kui ka lääne poolt, kavas on oopereid, ballette, uue vormina on lisandunud muusikal, paljud etendused on sobilikud kogu perele.
Inglise ooperimaja Opera North toob festivalile kaks teost: Charles Gunod’ Goethe draamal põhineva romantilise ooperi „Faust“ (enne võiks Estonia versiooni ära vaadata) ja Benjamin Britteni „Albert Herringu“. Esimese seab lavale Ran Arthur Brown, meie ooperisõpradele tuttav „Boheemi“ lavastajana Estonias ja eelmisel aastal Birgitta Festivalil olnud „Don Giovanni“ kaaslavastajana. Ta on öelnud, et avab Fausti hinge tagamaid multimeedia kaudu, olulised on kolm märksõna: tõde, teatraalus ja tehnoloogia. Seega võib arvata, et tegemist on kaasaegse ja ehk ka ootamatute vahenditega lavastatud teosega.
Faust
„Albert Herring“ on Guy de Maupassant’i novellil põhinev koomiline ooper, mis on üks helilooja populaarsemaid teoseid. Britteni muusikaline ja teatraalne komöödia parodeerib läbi eredate karakterite väikelinna inimtüüpe.
Komiche Oper Berlin, mis on Euroopa üks innovaatilisemaid ooperimaju, toob meile Kurt Weilli muusikal ja Bertold Brechti tekstidel põhineva teose „Seitse surmapattu“, kus on kasutatud palju ka 1930. aastate saksa šlaagrite töötlusi. Lavastus kujunes eelmisel hooajal Berliinis tippsündmuseks, lavastuse muusikajuhiks ja dirigendiks on Komiche Oper’is töötav noor Eesti dirigent Kristina Poska.
Promfesti ja Kaunase Ooperi- ja Balletiteatri koostöös uleb lavale Nikolai Rimski-Korsakovi ooper „Tsaari mõrsja“. See on kahtlemata üks väljapaistvamaid vene oopereid, mida Eestis sai näha viimati 1959. aastal. Rimski-Korsakovi muusika on on eluline, kergesti jälgitav ja emotsionaalne. Kauneid ja meeldejäävaid aariaid esitavad teiste hulgas Klauda Taevi noorte ooperilauljate konkursi võitjad.
Dirigent Erki Pehk, lavastab Teet Kask.
Kremli Ballett Moskvast toob Piritale kaks balletti, mis sobivad nautimiseks kogu perele.
Esimene neist, „Figaro“ põhineb samuti kui ooperidki Beaumarchais’ komöödial, tuginedes klaasikalisele koreograafiale. Elujaatav, naljaks, lüüriline.
Tšaikovski „Uinuv kaunitar“ – tõeline balletiklassika šedööver, mis vaimustab väsimatult publikut juba teist sajandit järjest. Kaunid printsessid, mehised kavalerid, haldjad, kuri nõid, kevad – ideaalne etendus ka päris väikestele.
Tšaikovski „Uinuv kaunitar“
Ehk kõige põnevam ja ootusärevust tekitav on Olav Ehala – Leelo Tungla koguperemuusikal „Arabella“, muidugi Aino Perviku unustamatu raamatu ainetel. Igivanad küsimused rikkuse ja õnne vahekordadest on saanud positiivse ja optimistliku versiooni. Laval asutuvad üles publiku lemmikud Maria Soomets, Hannes Kaljujärv jpt.
Olav Ehala ja Leelo Tungla koguperemuusikal „Arabella“, Triin Soomets ja Hannes Kaljujärv.
Piletid kuni 15. maini soodushindadega! Nii et - kiirustage!
Birgitta Festival 2013, 9.–16. augustini Pirita kloostri varemetes.”
Toomas Zupping on seda arvustust muutnud: 16.04.2013 23:53