- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
Samsung Galaxy S III GT-i9300
4.8-tolline (120 mm) AMOLED ekraan 1280×720 pikslit (306 ppi) ja RGBG-maatriks (PenTile). 1.4 GHz neljatuumaline ARM Cortex-A9 protsessor. 1 GB RAM mälu. Saadaval 16/32/64 GB mahutavusega mudelid. Kuni 64 GB microSDXC kaardi pesa. 8 megapiksline tagakaamera, 1.9 megapiksline esikaamera. Ühenduvus Bluetooth 4.0, Wi-Fi supporting 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct. Wi-Fi hotspot, micro-USB with MHL link, NFC, AllShare. Kaal 133 g. Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich) operatsioonisüsteem ning TouchWiz "Nature UX" kasutajaliides. Lisas Plum 30.05.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Arvustused
“Ma pole nutitelefonide igapäevane kasutaja. Olen paar-kolm korda mänginud iPhonega sellist mängu nagu Chuzzles, aga telefonis endas ringi ei tuuseldanud.
Sain proovida Samsung Galaxy S III-e. Juba karp käes hoida oli ääretult põnev. Tundub korralik ja tugev karp. Peale telefoni leiab sealt veel kiirjuhendi (eesti, läti ja leedu keeles), kuularid ning nende tarbeks lisaotsikud, USB-juhtme ning kena üllatusena ka adapteri. See oli küll meeldiv üllatus, kuna olen kuulnud, et iPhone’ jaoks tuleb see vidin päris priske summa eest ise juurde osta.
Otsustasin, et kiirjuhendit lehitsen viimasena.
Ohohoo! Kui suuuuuuuuur telefon. Tundub ikka väga pirakas (aga samas ka väga vga äge), eriti kui meenutan seda iPhone’i, millega paar korda mängida sain. Ekraan on ikka tunduvalt suurem. Ei suuda kohe ette kujutada, et sellist asja veel telefonina kasutaks – ehk kõrva juurde tõstaks.
Avamisnupu leiab kiiresti üles (asub paremal küljel, märge ka kenasti peal). Natuke keerasin kätt ja kohe kohandas end ka Galaxy ekraan.
SIM-kaardi jätan sisestamata. Ja tuleks pöörata tähelepanu sellele, et käesolev telefon nõuab endale mikro-SIM kaarti, kuna tavaline ei mahu lihtsalt ära. See nõuab lisaraha kulutamist (muide, juutuubis on üleval videoid sellest, kuidas oma SIM-kaart mikroks lõigata. Oma vastutusel ainult proovida!).
Väga äge tundub, so far so good. Klahvihääl on äge, natuke vee moodi.
Küsib esimese asjana midagi WiFi kohta, ei viitsinud süveneda, skippisin. Järgmiseks küsib, kas soovin Samsungi Accounti teha. Ka selle jätsin vahele (kiri ekraanil soovitab teha, siis mobiili kadumise korral on võimalik see üles leida?!?) Ka Google Accounti ei tee ning jätan vahele ka Google Locationi kohese aktiveerimise.
Lõpuks läheb asi isiklikumaks – nüüd küsitakse, kellele telefon kuulub ja lastakse nimi kirjutada. Natuke harjumatu on tähti sisse toksida (kuna olen harjunud pöidlaid kasutama), aga samas on tunduvalt kiirem kui tavalise, ebanutitelefoniga kirjutada.
Järgmisena pakub Dropboxi. Jätan vahele. Sobib inimestele, kes kohe tehtud pildid soovivad netti üles laadida.
Ja lõpuks: device is set up and ready to use.
Väike sissejuhatus ka (kuidas homescreenide vahel liikuda jm). Automaatselt läheb ekraan tumedaks 30 sekundiga, kui nii kaua ei näpi telefoni. Seda aega saab Settingute at suurendada ja vähendada.
Esmapilguga ütlen, et vägagi kasutajasõbralik. Ei tundu, et oleks võimalik kuidagi terve telefon tuksi keerata. Kohe uurisin ka olemasolevad ikoonid üle. Kokku on olemas 6 homescreeni, millest 2 on tühjad. Esimesel homescreenil on kellaaeg ja asukoht, siis muusikamängimise võimalus. Liikumatud ikoonid on: sõnumid, kontaktid, helistamine ja rakendused (applications). Neid saab muidugi välja vahetada. Meeldib see, et saab ekraane ise kujundada, lisada endale sobivaid ikoone jm (P.S. ühele screenile mahub 4x4 ikooni).
Proovisin õpetuse järgi ise ka ikoone lisada (rakenduste alt), saab hakkama, natuke võõras on. Korraks tekkis paanika (PAANIKA PAANIKA), kuna ei saanud kohe aru, kuidas lisatud ikooni jälle ära kustutada, aga kui sellel näppu peal hoida, siis saab seda liigutada ja alla nurka ilmub ka prügikast. Väga lihtne, lihtsalt ise olin pime. =)
Kuulasin näidisloo ja vaatasin videot. Näidisvideo on tõsiselt ilus (no, tõsiselt! Praegu kiikan teleri poole ja värvid on nii tuhmid ja pilt pole üldse nii terav, hakka või nutma!)ja väga väga hea kvaliteediga. Aga ma ei usu, et täispikki filme Samsungi ees vaadata jaksaks. Füüsilises mõttes. xD
Tagasiminekuks on back-nupp, mis ei asu mitte puutetundlikul ekraanil, vaid paneelil, paremal pool. Ütleks veel, et paneelil on kokku 3 nuppu. See on alguses harjumatu, kuna need paar korda iPhone’l mängides, sain ma tagasi minna kui tõmbasin näpuga vasakult paremale. Aga harjumuse asi, saab ka ümber harjuda.
Kaamera tundub ka väga tasemel vidin olevat. Edevamad inimesed saavad endast ise pilti teha, kuna kaamera asub ka ekraani pool. Silma jäi ka võimalus, et kaamera teeks pilti automaatselt siis, kui objektiivi jääv inimene naeratab. See on küll proovimist väärt.
Lõpuks viskasin pilgu peale ka kiirjuhendile. Seal on ainult kerge ülevaade ja õpetus sellest, kuidas käte liikumisega nutitelefoni hallata. Näiteks kuidas veebis lehitsedes sisse-välja suumida, telefoni raputamine, et otsida teisi bluetooth seadmeid jm. See funktsioon tuleb ise sisse lülitada – kas soovitakse liikumiskontrolli või ei. Kui on mõni, mis tundub eriti loomulik, siis kasutaks ise küll. Äge on see, et kui vaja kiiresti nt videot või muusikat vaigistada, tuleb ainult peopesaga ekraani puudutada (tavaliselt on see ju niigi esimene reaktsioon, ruttu katta käega telefon).
Kokkuvõtvalt oskan öelda ainult, et Samsung Galaxy S III on igati kiitust väärt. Tegu on kergesti käsitletava ning loogilise nutitelefoniga. Kui esimese korraga ei saagi aru, siis tuleb natuke süveneda, ja asi ongi selge! Telefon ise tundub (ja on ka) suur, valge värv meeldis mulle, aga ega mustki silma ei riivaks. S III on sellise hiiglasliku ekraaniga, et tundub juba peaaegu liiga suurena. Kuuldavasti tuleb S IV lausa 5-tollise ekraaniga.”
“Kui telefoni mõned päevad käes hoidnud, võib juba päris veendunult öelda, et tegemist on küll hetkel parima Android telefoniga üldse. Võib-olla parima telefoniga üldse, ehkki see Androidi operatsioonisüsteem on hoolimata Samsungi püüetest seda TouchWiz nimelise ise ehitatud kasutajaliidese taha varjata, siiski üsna toores ja inimvaenulik.
Seade ise on ka vaimustav. Välimus on enamvähem ainus asi, mille kallal keegi vinguda võiks. Eespool on kõik ilus, sest enamus on ju ekraan, aga taga tundub olevat mingi odava maiguga (kuigi tegelikult tugev ja vastupidav) plastik. Ekraan on ikka väga terav ja ilus, videosid ja pilte on ikka päris äge vaadata, eriti kui need on HD resolutsioonis. Ekraan tundub veidi sinakas, aga võib-olla on minu mudeli viga.
Telefon on väga kiire, peaaegu kusagil ühtki ootepausi ei teki, vaid piltide töötlemine peale pildistamist võiks natuke kiirem olla. Fotode ja videote kvaliteet on muideks ikka väga hea, oma peegelkaamerat ei kavatse ma enam üldse kaasas tassida.
Patarei on Galaxy S 3 telefoni VAHETATAV, seda pole juba ammu kohanud, aga on teretulnud variant igati. Üks vinge asi on veel SD-kaardi pesa, nii et saad põhimõtteliselt oma telefonimudeli mälumahtu koguni 64 GB võrra suurendada. Lisaks ju ka Dropboxi pakutav 50 GB. Nii et ruumipuudust ei tule niipea :D See on ka eelis, mis eristab Galaxy S 3 põhilistest konkurentidest, nagu Apple iPhone 4S ja HTC One X, mis on mõlemad kõvad tegijad.
Telefon on suur. Seda peab enne käes proovima, et aru saada, kas sulle ka sobib. See on juba suht piiripeale värk, ma ütleks. Minu jaoks on see ok, aga väiksemate käte puhul... no võib suureks jääda ja mitte nii mugav olla :)
Kerge on telefon ka, taskus peaaegu ei tunne teist, kuigi see nii suur on.”