The Man From U.N.C.L.E. (2015)
8.3
10 hindajat

25. The Man From U.N.C.L.E. (2015)
Guy Ritchie

Vahel juhtub ka seda, et suurimad vihavaenlased peavad omavahel koostööd tegema. Nii on sunnitud ameerika spioon Napoleon Solo (Henry Cavill) ning nõukogude spioon Illya Kuryakin (Armie Hammer) külma sõja ajal jõud ühendama, et aatompomm väga valedesse kätesse ei satuks.


Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
25.08.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Guy Richie omas headuses. Film oli rohkem "üle võlli" ja stililiseeritud kui näiteks Lock, Stock and Two Smoking Barrels või Snatch, kuid seejuures oli lugu (mille eesmärk paistis lihtsalt näidatavale möllule mingi raamistiku pakkumine olevat) üsna nõrk. Samas antud puudus ei paistnud mind isiklikult sugugi häirivat - võtan seda kui märki, et kogu film oli oma eesmärgis ja terviklikkuses kindel ning oli seejuures omas nishis hästi õnnestunud teos.

Räägiksin eraldi veidi soundtrackist, mis oli erakordselt hästi kokku pandud ja ära kasutatud.
Guy Richie osutab alati enda lavastatud filmide muusikalisele poolele rohkem tähelepanu, kui vaataja tänapäeval ehk harjunud on, aga näiteks Sherlock Holmesis oldi jäädud pisut laisaks, lastes põhiliselt ainult üheainsa põhimotiivi erinevaid variatsioone, mis lõpuks ennast veidi liiga vägivaldselt vaataja ajju sisse graveerisid. Kontrastiks, Snatchi ja Rocknrolla soundtrackid teevad silmad ette ka paljudele põhjalikult produtseeritud stuudioalbumitele.
Man From U.N.C.L.E. kasutas samuti (sarnaselt Sherlock Holmesile) omanäolisi muusikalisi peamotiive (kusjuures sellise helikeelega, mida praeguseks juba traditsiooniliselt seostatakse Külma Sõja ainestikuga), kuid oli tunduvalt varieeruvam ja märkimisväärselt osavamalt ekraanil toimuvaga sobivalt sünkroniseeritud - nii hästi, et on isegi eraldi väljatoomist väärt.
Lisaks kasutati ka mitte-originaal teoseid (paljastuseks, Nina Simone on siinkirjutajale väga meeldiv artist :) ).

Kokkuvõtteks, äratuntuavalt "guyrichilik" film (ilma talle meelepärase cockney-Londoni vaatenurgata), stiilne, humoorikas, kerge ning meelelahutuslik vaatamine. Soovitan.”

27.08.2015 19:38 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Solomon Kane (2009)
8.3
4 hindajat

26. Solomon Kane (2009)
Michael J. Bassett

Bandiit (James Purefoy), kes on oma hinge kuradile andnud, otsustab kurjuse vastu võitlema hakata.


Lisas EnN 25.03.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kui filmis on mõõgad ja maagia, siis on see üks hea film. Nauditavalt film, kust ei puudu ka huumor.”

25.03.2010 22:58 - EnN
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Chloe (2009)
8.3
20 hindajat

27. Chloe (2009)
Atom Egoyan

Kahtluste küüsis naine üritab tõestada abikaasa truudusetust ja palkab eskorttüdruku meest võrgutama, pannes sellega tahtmatult ohtu terve oma pere. Osades: Amanda Seyfried, Liam Neeson, Julianne Moore, Max Thieriot.


Lisas filmis6ber 18.05.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Natuke aeglasevõitu tempoga thriller, kuid üldiselt siiski hea ja põnev. Ka näitlejatööd on usutavad, lugu ainult pisut labasevõitu oma igipõlise narratiiviga.”

18.05.2010 15:03 - filmis6ber
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Bourne Supremacy (2004)
8.3
4 hindajat

28. Bourne Supremacy (2004)
Paul Greengrass

Pärast kõrge riigiametniku tapmist näitavad kõik märgid, et teo pani toime eliitagent Jason Bourne. Tegelik Bourne (Matt Damon) ei tea aga asjast midagi ning on sunnitud tegema kõik endast sõltuva, et leida võimalikult kiiresti tõelised süüdlased, hoida ära sõja vallapääsemine ning päästa Marie (Franka Potente), kes kunagi tema elu päästis. Topeltagendid, salajased kokkulepped ja pidev surmaohus viibimine - Bourne tunneb end selles varjude maailmas nagu kodus. Bourne-i ülemvõim on Robert Ludlumi samanimelisel romaanil põhinev haarav põnevusfilm, järg 2002. aasta kassatükile Bourne-i identiteet. Eestikeelne pealkiri: Bourne'i ülemvõim.


Lisas Osla 31.10.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Natuke veel parem kui esimene osa. On põnevust ja on lugu, mida jutustada ja jälgida.”

31.10.2011 14:45 - Osla
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Live Free or Die Hard (2007)
8.3
8 hindajat

29. Live Free or Die Hard (2007)
Len Wiseman

Vingeim märulikangelane on tagasi pingelise madinasaaga VISA HING järjekordses peatükis. New Yorgi detektiiv John McClane (Bruce Willis) võitleb vanamoelisel meetodil uue põlvkonna terroristidega, kelle planeeritud küberrünnak USA infrastruktuuri arvutisüsteemide vastu ähvardab halvata kogu riigi. Eestikeelne pealkiri: Visa hing 4.


Lisas Vunts 15.02.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Bruce Willis on viimaks kiilakas ja näeb selline välja, nagu me teda teame. Selline pahur, tehnikat põlgav tegelane, kes parem laseks mõne pahalase maha või annaks mõnele molli. Ja seda ta ka teeb.
Filmi "peapaha" oli väga efektne tegelasetüüp. Selline intelligentne ja viisakas, aga päris "evil". Ebaloogikat on ka siin, aga mis seal siis ikka.”

28.12.2012 09:35 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
The Girl Who Played with Fire (Flickan som lekte med elden) (2009)
8.3
4 hindajat

30. The Girl Who Played with Fire (Flickan som lekte med elden) (2009)
Daniel Alfredson

Möödunud on poolteist aastat. Salapärane lohetätoveeringuga Lisbeth Salander (Noomi Rapace) on naasnud Rootsi ja näib olevat majanduslikult heal järjel. Ta teeb viisakusvisiite oma endiste tuttavate juurde, kuid väldib kangekaelselt kohtumist ajakirjanik Mikael Blomkvistiga (Michael Nykvist), kes teda leida on püüdnud. Ka mees on oma eluga edasi läinud ja haarab innukalt kinni Millenniumile pakutud uuest loost, mis räägib inimkaubandusest. Peagi on silmapiiril kolm laipa ning peamiseks kahtlusaluseks osutub Lisbeth, kellele hakkavad jahti pidama nii politsei kui ka tema süütust tõestada püüdev Mikael. Keegi ei tea veel, et mõrvalugude juuri tuleb otsida aastate tagant kui üks väike vihane tüdruk mängis tulega. Eestikeelne pealkiri: Tüdruk, kes mängis tulega


Lisas Marge-Elin Roose 15.11.2012
Pane hinne: