The Grey
7.3
4 hindajat

103. The Grey
Joe Carnahan

Pärast seda kui lennuk kukkub 9000 meetri kõrguselt asustamata Alaska alale, peavad ellujäänud nafta puurtorni töötajad võitlema näljaga, külmaga, surmaga, neid sissepiiranud hundikarja ning iseendaga.


Lisas glassbrd
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
05.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Süžee poolest mitte midagi uut, elujäämisest on kümneid filme ja sarju tehtud(“Teadmata kadunud”, “Jääda ellu” jpm.) kuid võib tunduda imelikuna kui ütlen, et kahjuks on sarnaseid filme liiga palju tehtud. Lühitutvustust lugedes, tekkis mul juba teatud halb eelarvamus sellest filmist. Noh järjekordne film elujäämisest , kus on üks napisõnaline ellujäänute rühma liider, sellised “pahad poisid”, kes pole liidriga nõus jne. nagu tavaliselt. Selles filmis on peaaegu samamoodi, kuid filmi teeb meeletult heaks, nauditavaks ja mõtlema panevaks inimeste vahelised vestlused, monoloogid, inimeste mälestused. Ning arvuti abil joonistatud võsavillemid jäävad tahaplaanile. Filmi ainsaks miinuseks võib olla filmi algusstssenid, need olid kuidagi “teemast mööda” tehtud. Filmi süžee muudab natuke imelikuks see, et ellujäänuid motiveerib elama inimene, kes ise eriti ei taha elada.

Filmi režissööriks on “A-rühma” ja “Smoking Aces” looja Joe Carnahan. Carnahani filmid on enamuses kiiretempolised märulid, milles filmi loo moraal ei kao ära, kuid poeb peitu. “Lumevangides” on asi vastupidi, märulit on vähe, kuid on stseenid, mis panevad südame korraks seiskuma, ning palju moraali, millest saab isegi kõige harilikum inimene aru.

Näitlejatest on selles filmis tuntuim Liam Neeson, kes mängis ka peategelast. Teisi tegelasi mängivad veel vähetuntud näitlejad. Aga kõik said hästi hakkama.
Pole vist varemalt maininud oma arvustuses filmi muusikat. Selles filmis tekitab muusika judinaid, tekitab sobiva atmosfääri, ning kuidagi moodi ütleb ette, mis edasi saab. Operatooritöö oli kohati selline tavaline, kohati aga lihtsalt fantastiline, aitäh operatoorile.

Olen lugenud kommentaare, kus vaatajad kurtsid et ei saanud aru kuhu siis filmi lõpp jäi? Tavalise juhmardi kommentaar, arvan, et iga inimene kellel on veidi rohkem ajurakke, saab aru, millega see lõpeb. Iga film ei pea lõppema nagu Twilight või Transformerid.”

05.03.2012 16:48 - glassbrd
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Day After Tomorrow, The (2004)
7.2
10 hindajat

104. Day After Tomorrow, The (2004)
Roland Emmerich

Film kliimakatastroofist, mille käigus New Yorki vallutab uus jääaeg. Eestikeelne pealkiri: Päev pärast homset. Osades: Dennis Quaid, Jake Gyllenhaal, Emmy Rossum, Dash Mihok jt.


Lisas lible 04.03.2010
Pane hinne:
Road to Perdition (2002)
7.2
5 hindajat

105. Road to Perdition (2002)
Sam Mendes

Ta poleks tohtinud seda näha. Aga sel hetkel, kui Michael Sullivani pojast saab julma mõrva tunnistaja, paisatakse nii 12-aastase poisi kui ka tema gangsterist isa elu segi ja nende saatused on igaveseks seotud. Jõuk, kellele Sullivan oli pühendanud oma elu, saadab nende kannule sadistliku mõrvari, ning isa ja poeg avastavad, et neil pole kuhugi põgeneda. Just siis, kui ta peab võitlema oma elu eest ning kaitsma poega, leiab elupõline gangster uuesti au ja lunastuse. Haarav, võimas ning visuaalselt vaimustav TEEKOND HUKATUSSE kuulub kindlalt gangsterifilmide klassika hulka. Tom Hanks, Paul Newman ja Jude Law teevad meeldejäävad rollid meeleheitel meestena, kelle jaoks on kaalul kõik. TEEKOND HUKATUSSE on Oscari® laureaadi Sam Mendesi (TABAMATU ILU, 1999) suurejooneline ning karm nägemus kaotatud süütusest, lojaalsuse konfliktist ja verejanulisest võimuihast. Eestikeelne pealkiri: Teekond hukatusse


Lisas Marge-Elin Roose 15.11.2012
Pane hinne:
The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
7.2
22 hindajat

106. The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
David Fincher

"Lohetätoveeringuga tüdruk" on Stieg Larssoni kirjutatud ning 46 riigis 50 miljonit eksemplari müünud Millenniumi-triloogia esimesel romaanil põhinev linateos. Osades: Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgård, Robin Wright, Christopher Plummer, Goran Visnjic, Joely Richardson.


Lisas koerpoiss 20.12.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Film ei olnud tavamalli järgiv.Omapära oli olemas ja tekitas vastakaid tundeid.Kadunud tüdruku loo uurimisprotsess oli huvitav.Samas pidi pingsalt jälgima,kes oli kes ses perekonnas.Peategelaste tegelaskujud olid hästi mängitud ja nutikad.Mõni stseen oli liiga räige minu jaoks.”

07.01.2012 12:50 - Tiia Ovtsinnikov
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
GoldenEye (1995)
7.2
18 hindajat

107. GoldenEye (1995)
Martin Campbell

James Bondi filmiseeria 17. film. Osades: Pierce Brosnan, Sean Bean, Izabella Scorupco, Famke Janssen, Judi Dench. Eestikeelne pealkiri: Agent 007: Kuldsilm.


Lisas Compott 10.12.2010
Pane hinne:
Contagion (2011)
7.2
6 hindajat

108. Contagion (2011)
Steven Soderbergh

Veel enne, kui ta maksmiseks krediitkaardi ulatab, pistab reisija lennujaama baaris käe pähklikaussi. Ärikohtumise alguses surutakse üksteisel sõbralikult kätt. Rahvarohkes bussis köhib keegi härra... Üks kontakt. Üks silmapilk. Eluohtlik viirus on edasi kandunud. Eestikeelne pealkiri: Nakkus.


Lisas filmis6ber 27.09.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Filmi piletitega sai kinokassast kohe kaasa ka respiraatori. Kui algul ei saanud ma täpselt aru, miks, siis peale filmi vaatamist sai asi selgemaks. Tekkis päris ebamugav tunne inimestest väga lähedalt mööduda, eriti kui need köhima juhtusid.
Film mõjus dokumentalistlikult, mitte mängufilmilikult, kuid see polnud hea. Pigem ootasin filmielamust kui mingit ehmatava "tõe" ilmsikstulekut.
Kuulsate näitlejate kaasamine ei andnud mingit efekti, isegi peaaegu ei märganud neid, sest nad kustkui ei mänginud, vaid "olid" dokumentaalis. Kohati olid stseenid päris rõvedad, näiteks kui kellelgi lahkamisel pead pooleks lõigati, nii et mõtlesin, mida saalis olevad u 10aastased lapsed seal mõtlesid. Umbes kolmandik publikust olidki 10aastased, kel oli selgelt igav.
Kui sageli keskendub selline tragöödiast jutustav film mingi pere isiklikule draamale, siis siin oli seda märksa vähem. Üsna võrdselt oli ülevaateid mitme inimese elust, aga tegelikult oli kõik see osa nii pealiskaudne, et kogu filmi arvestades jättis pigem uudistesaate mulje.
Nii et oli natuke rõve ning natuke mõtlemapanev ja hirmutav. Aga liiga "natuke", et olla päriselt hea film.”

03.10.2011 20:40 - lloyd
Hinnang arvustusele:
  +1   -0