7.3 6 hindajat

OnePlus 6

Ekraan: Optic AMOLED 6,28", resolutsioon 2280x1080, külgede suhe 19:9, punktitihedus ~402 ppi, Corning Gorilla Glass 5
Protsessor: Qualcomm Snapdragon 845 2.8-GHz 8 tuuma
Pöhimälu (RAM): 8 GB
Aku: Li-Po 3300
Salvestusmaht: 128 või 256 GB
Tagumine kaamera: 20 Mpix
Eesmine kaamera: 16 Mpix
Mõõdud: 155.7 x 75.4 x 7.8mm
Kaal: 177 g
Kõrvaklapipesa: 3.5mm
Lisamälukaardi võimalus puudub
Dual SIM
USB Type-C
Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
06.06.2018
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Ostsin selle telefoni pooleldi juhuslikult esimesel päeval, kui Teliasse müügile tuli, kuna mul ei ole enne OnePlusi veel olnud. Sest siiani oli neil olnud see kodu-nupp, aga mulle meeldib, kui esikülg on sile, telefonil ja üldse. Ja ekraan maksimaalselt suur.
Ja nüüd nad siis tegidki sellise. Ja minu vana telefon oli noh, vana. Milline tore asjaolude kokkulangevus.
Karbis on kaasas silikoonist kaitseümbris ja samuti on ekraanil juba peal kaitsekile. Mina pole elu sees suur kaitse- ega abivahendite sõber olnud, aga paningi kaasatulnud ümbrise peale. Vaadates oma vana Nexus 6P, mis on igast küljest natuke kriibitud ja mõlkis, võibolla oleks võinud olla.
Järgmise asjana vaatasin kohe üle, mida ma võrreldes vana telefoniga kaotasin? Natuke resolutsioonis, vana on igati normaalse 16:9 kuvasuhtega 2560x1440px (518 ppi). Vahe on silmaga märgatav, aga noh, elan üle. OnePlusi ekraan on vähemalt kõvasti eredam, st õues päikese käes parem. Sel aastal on nagu päikest ka.
Nexuse valisin kunagi ka selle järgi, et tal on esiküljel stereokõlarid. Oneplusil on üks kõlar alumises ääres ehk siis videot vaadates külje peal. Selline viga on olnud ka ühel mu varasemal telefonil (LG G2) ja arvan endiselt, et sellist asja on vastik kuulata. Samas, kuna ma ise kuulan enamuse ajast telefoni Bluetooth kõrvaklappidega Sandberg Earbuds või siis kodus Bluetooth kõlariga JBL Extreme, siis ma seda enam nii suureks miinuseks ei pea. Kõlarite alla jääv pind on vähemalt ekraanina kasutusel ja ega Nexuse stereo nüüd ka päris-kõlari või kõrvaklapiga võrreldav ei ole..
Aga LG üks minu lemmikomadusi, ekraanil näpuga joonistatavad žestid, on OnePlusis kasutusel. Näiteks, topeltpuudutus ekraanil näitab kella ja teavitusi, näpuga veetud > paneb järmise loo ja < eelmise. 2 näpuga veetud II on paus. Lisaks saab ise žestidele tähendusi anda. Tõsi, kui LG lasi ise ka žesti joonistada, siis OnePlus pakub välja mõned tähed, S, O, W jne. S käivitab mul hommikul Spotify ja rohkem ma telefoni lukust lahti tegema ei pea. Nii et minu elu teevad sellised žestid väga palju mugavamaks.
Ühtlasi saab tänu žestidele loobuda täielikult Androidi tavapärasest ekraanialusest nupurivist (kolmnurk, ring, ruut). Näpuga ekraani nurgast üles tõmbamine on "tagasi" ehk kolmnurk, keskelt üles tõmbamine on ring ehk "kodu" ja keskelt üles pluss pikemalt hoidmine toob ette kõik avatud rakendused. neid saab siis ükshaaval näpuga üles äärge tõstes ka samaaegselt ekraanil jagada (Split-screen).
OnePlusil on ka näotuvastus, mis on küll jube kiire, aga mitte nii turvaline kui iPhonel. Väidetavalt saab telefoni lukust lahti isegi omaniku mustvalge foto abil. Alati saab ju aga telefoni avamiseks väänata nägu selliseks lõustaks, millest kellelgi pilti olla ei saa.
Ja veel üks huvitav pluss, kaasatulnud 4A adapter on tõeline kiirjaadija, aku saab täis umbes 45 minutiga. Ja kestab siis 2 päeva. Minu meelest see on juba täitsa mõistlik.”

06.06.2018 00:25 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe OnePlus 6 arvustusi (review)Otsi Google abil: oneplus 6 (review)