- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
13.
Kaie joonistused. Kaie's drawings
Kaie Karolin
Tegu on isikliku jutustusega alates oma joonistusande avaldumisest mõned aastad tagasi. Raamatus esitlen peamiselt oma graafilisi pilte, mida on paari lausega iseloomustatud, selgitatud või mälestusi heietatud. Graafikat sekundeerin halja joonistusega. Mu joonistused on spontaansed, sisevaatluslikud, jutustavad ja heasoovlikud.
Lisas sipsik 05.12.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
14.
Kuressaare kunstis ja legendides. Kuressaare in art and legends
Lii Pihl, Reet Truuväärt, Anne Untera
Kunstiraamat “Kuressaare kunstis ja legendides” koondab kaante vahele parima kunstiloomingu ja tuntumad linnalegendid Kuressaarest ning on pühendatud linna 450. juubelile. Eesti raamatumaastikul esmakordselt on uues raamatus koos erinevatel aegadel kunstnike piltsli alt sündinud ja ühest linnast inspireeritud taiesed ning rahvalikud lood siinsest linnakesest. Kuressaares loovad legende loss ja inimesed. Nii ongi värskes trükises mitmeid lugusid Kuressaare piiskopilinnuses toimunud salapärastest ja traagilistest juhtumistest, aga ka naljakatest seikadest tuntud saarlaste elus. Rahvaluulearhiivist, vanadest käsikirjadest ja ajalehtedest ning inimestelt kirjapandu põhjal on Kuressaarest praeguseks üles kirjutatud 64 rahva seas levinud linnalegendi, neist valiti raamatusse 43 tuumakamat. Selle raamatuga alustatud Kuressaare linnalegendide kogumine võiks olla ergutavaks taganttõukeks sarnase linnafolkloori kogumisele Eestis laiemalt. “Kuressaare kunstis ja legendises” on siiski eelkõige kunstialbum – 84 kujutatud taiest annavad hea ülevaate, kuidas kunstnikud on Kuressaaret eri aegadel kujutanud ja kui inspireerivalt on meie linn neile mõjunud. Siin leidub Konrad Mägi, Adamson-Ericu, Jüri Arraku, Ilmar Torni, Ilon Wiklandi jpt kunstnike male ja graafikat. Valikusõelale jäänud 52 taiest on valdavalt Eesti ja baltisaksa kunstnikelt, kuid Kuressaaret on jäädvustanud ka Läti, Vene, Ungari ja Taani rahva esindajad. Eriliselt tähenduslik on linnale Andrei Jegorovi looming 1920-30. aastatel ja tema tuntud Kuressaare kesklinna vaade – 1925. aastal valminud päikseline maal “Kuressaare raekoda”, mis on valitud ka raamatu esikaanele. Seda tööd on eksponeeritud väljaspool Eestit Roomas ja Pariis kui küpse eestliku realismi ühte näidet. Lisaks graafikale ja maalidele on raamatus ülevaateartikkel Kuressaare kujutamisest baltisaksa ja eesti kunstis kunstiajaloolase Anne Untera sulest. Sellele järgneb põhjalik nimekiri Kuressaaret kujutatavatest graafilistest lehtedest ja maalidest, kokku 261 taiest nii Eestist kui välismaalt. “Kuressaare kunstis ja legendides” koostasid Lii Pihl ja Reet Truuväärt, kunstiajaloolise ülevaate autor on Anne Untera ja kujunduse autor Angelika Schneider. 184 leheküljelise juubeliraamatu väljaandja on Kuressaare linnavalitsus. Raamatat rahastasid Kuressaare linnavalitsus, kultuurkapital ja programm “Saarte pärimuslik kultuur”
Lisas cantabile 29.07.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
15.
Lepo Mikko
Anu Liivak, Tamara Luuk, Tiina Ann Kirss
Raamat kaasneb Kumu kunstimuuseumi näitusega „Lepo Mikko (1911–1978)” (22.11.2013–19.04.2014). Lepo Mikko oli eesti kunstis Teise maailmasõja järgse modernismi juhtfiguure. 1950.–1960. aastate vahetuse teostes suutis ta tabada ja edasi anda midagi olemuslikku optimismist, millega kogu ühiskond pärast stalinismi paine alt vabanemist kergendustundega kaasa läks. Juba õpiaastatel Pallases 1930. aastate teisel poolel pühendas ta oma kaaskunstnikest palju enam tähelepanu vormile ja kompositsioonile. Tema hilisem geomeetriline laad toetus paljus kubismi ja konstruktivismi kogemusele ning võttis sellisena ühtlasi omaks jooni sulaajastu miljööuuendusest laiemalt. Raamatus on kolm artiklit, mis kajastavad Lepo Mikko pärandi erinevaid tahke: Mikko loomingut käsitleb näituse kuraator kunstiteadlane Anu Liivak, tema rolli pikaajalise pühendunud pedagoogina avab kunstiteadlane Tamara Luuk ning kunstniku luuleloomingut analüüsib kirjandusteadlane Tiina Ann Kirss.
Lisas sipsik 11.02.2014
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
16.
Mereraamat / Sea Book
Aili Vint
„ Mereraamatus“ jutustab rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik Aili Vint lapsepõlve mälestuskildude kaudu oma teekonnast meremaalijaks kujunemisel. Autori poolt raamatusse valitud looming õpetab meid merd vaatama ja nägema. Raamatus heidetakse pilk ka kunstnikutöö köögipoolele – juttu tuleb sellest, kuidas valmivad meremaalid ning autor jutustab oma kuulsamate maalide sünnilood. Raamat sisaldab värvireproduktsioone autori loomingust, tekst on paralleelselt nii eesti kui inglise keeles.
Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
17.
Minu Nõmme
Erki Korp
„Minu Nõmme“ on fotoraamat, kuhu on Nõmme linnaosa vanem Erki Korp valinud 87 fotot, mis ta on pildistanud kahe aasta jooksul. Fotod on ta valinud umbes 2000 Nõmmest tehtud foto hulgast. Pildiallkirjad on nii eesti kui ka inglise keeles. Fotod annavad hea ülevaate nii Nõmme ajaloolisest kujunemisest kui ka Nõmme loodusest ning tänasest päevast. Raamatusse valitud fotode arv on sümboolne, sest 12. novembril 2013 täitub just 87 aastat Nõmmele linnaõiguste andmisest.
Lisas sipsik 02.09.2013
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
18.
Moe ajalugu
NJ Stevenson
Selles rikkalikult illustreeritud raamatus võetakse vaatluse alla kahe viimase sajandi mood ja keskendutakse neile punktidele, kus tähelepanu keskmesse tõusis mõne riideeseme kuju või siluett tervikuna, kus isikupärane stiil, mis alguses tähendas rikaste inimeste veidrusi, levis edasi kogu hästi rõivastuvasse ühiskonda. Samuti vaadatakse, millise panuse on moe arengusse andnud näiteks Worth, Chanel, Dior, Saint Laurent, Klein, Westwood ja Gaultier, kuid uuritakse ka lava-, kino-, tantsu- ja spordikuulsuste mõju igaveses muutumises olevale moele.
Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012