Karmavõlad

175. Karmavõlad
Inga Raitar

Pealtnäha on need kolm erinevat lugu. Üks toimub Tiibeti kloostris. Teine suure näljahäda aegsel Iirimaal. Kolmas kuskil siinsamas, mitte eriti ammu. Igas loos on kolm osalist, kes otsivad vastust küsimusele, mis siis tegelikult on armastus ning kust ja mis eesmärgil ta meie ellu tuleb. Miks vahel on tunne, et oled inimest, kellega just lähedaseks said, tundnud juba terve igaviku? Iris, noor edukas naine, kohtab lennukis meest, kes pole kaugeltki “tema tüüp” kuid kellega ometi tekib kogu naise senist elu pea peale pöörav armulugu. Imekaunis mõisahärra sohilaps Ireen armub vaesesse perepoega suvel, mis saab saatuslikuks tervele külale ning hukatuslikuks talle endale. Noor munk Ikaro on tunnistajaks parima sõbra räpasele saladusele ning peab valima, kas reeta kõik, mida ta pühaks peab või tunnistada endale, mida ta tegelikult ihaldab. Miks sekkub meie ellu saatuslik karma ja kaugele selle lõimed ulatuda võivad? “Karmavõlad” on ühtaegu romantiline armastuslugu ja samas ka põnev fantaasia inimsuhete taga kulgevate salapäraste saatuseniitide teemal.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Karmid üheksakümnendad
8.6
5 hindajat

176. Karmid üheksakümnendad
Vahur Talv

Kriminaalromaan viib lugeja segasesse ja ohtlikku aega, peategelasteks kaks Eestist pärit noort kartmatut ja jõulist meest, kes kannavad romaanis Sassi ja Monahi nime. Nad on osalised tollase laiaulatusliku kuritegeliku maailma masinavärgis ja nende haare on lai.


Lisas Sirle 08.12.2011
Pane hinne:
Kartulirahvas ja burgeriinimesed. Ameerika esseed
4.7
3 hindajat

177. Kartulirahvas ja burgeriinimesed. Ameerika esseed
Greete Kõrvits

Greete Kõrvitsa (sünd 1988) debüütromaan on väljamõeldud tegelaste ja sündmustega, kuid tähelepanekutega ning dialoogidega autori enda elust. Ameerika ühiskonda kirjeldab autor kontrastsetes värvides. Jätkub kõike: irooniat, huumorit, pisaraid. Ent mitte ainult Ameerikat pole selles raamatus. Siit leiab ka Eesti elu, eestlaslikku suhtumist, rõõmu ja masendust, kodu ja natuke koduigatsust. See on raamat kohanemisest, mille taolist tuleb kogeda paljudel, kes on pidanud järgnema „sellele õigele“ – mõeldagu siin siis tööd või inimest.


Lisas sipsik 16.10.2013
Pane hinne:
Kass, kes on kuningas Salomon

178. Kass, kes on kuningas Salomon
Mall Jaakson

Lugu ühest ebatavalisest kassist, kelle maailm on rohkem inimeste kui kasside oma. Hämmastav ja imeline on raamatus elu, kus põimuvad läbisegi reaalsus ja unenäomaailm. Ilukirjanduslikus stiilis loodud omapärases raamatus kirjutab Mall Jaakson pigem ikkagi inimeste maailmast, mida sagedasti saadab saladusliku Salomoni mõtlik pilk. Ühel hetkel ei tee enam vahet, kas mõni mõte või öeldud sõna on kassi või inimese oma, kuid – on sel tähtsust? Sest küsimused saavad küsitud ja vastused… need on iga lugeja enda sees. Mall Jaakson on aastate jooksul elanud mitmel kodumaal – Eestis, Rootsis, Hispaanias. 1950. aastal lõpetas ta Stockholmi Ülikooli teoreetilise ja praktilise filosoofia ning sotsioloogia alal. Küllap sellest ka ta hea inimestetundmine ja raamatute mitmekihiline alltekst. Temalt on varem ilmunud viis raamatut, neist kaks eesti keeles. Esimene neist, „Päikeseratta all” ilmus Lena Jacksoni nime all Loomingu Raamatukogus 2003. aastal. Raamatu „Minu suguvõsa lugu. Hispaania päevik” andis 2012. aastal välja kirjastus SE&JS.


Lisas sipsik 16.10.2013
Pane hinne:
Kassikäpp
7.0
2 hindajat

179. Kassikäpp
Heljo Mänd

„Mälestused ise on pehmed nagu kassikäpad. Ja ka mina olen pehme kassikäpp. Ent mu küünekesel on veel varuks midagi, mida ma ei teadnud oodata ja mis mind ehmatab. Kriibib: kui inimene eksib, võib ta oma viga parandada, aga kui raamat eksib, on kuri karjas. Raamat ei tohi eksida. Viga jääb umbsõlmeks sisse ja seda ei haruta enam keegi lahti. Ja küüneke kriibib edasi. Kriibib: mõnikord on parem mõnest mälestusest loobuda, kui see kirja panna. Et see ei muutuks raamatus valesti mõistetavaks, sest mõnikord on mälestusel rumal komme joosta mööda inimesi nagu koer ja nende peale haukuda.“ Heljo Mänd


Lisas Ines 05.02.2012
Pane hinne:
Kasvuhoonelill

180. Kasvuhoonelill
Lucinda Riley

Lapsepõlves armastas tulevane kontsertpianist Julia Forrester veeta aega Wharton Parki härrastemaja kasvuhoones, kus aastaaegade vaheldudes õitsesid ja närbusid tema vanaisa kasvatatud eksootilised lilled. Ja nüüd, vaevaliselt toibudes teda tabanud isiklikust tragöödiast, leiab ta jälle lohutust Wharton Parkist, mille on vahepeal pärinud Kit Crawford, karismaatiline mees, kes on ka ise kord saatuse poolt proovile pandud. Kui siis remonditööde käigus tuleb päevavalgele kellegi aastatetagune päevik, pöörduvad nad koos Julia vanaema poole, et kuulda temalt tõde ühe ammuse armuloo kohta, mis Wharton Parki tuleviku kohale tumedaid pilvi kogus...Julia rändab ajas tagasi 1940ndatesse, maailma, kus elasid Olivia ja Harry Crawford, noor abielupaar, kelle vahele astus Teine maailmasõda ja kelle muserdatud kooselu moonutas ka tulevaste põlvkondade elusaatusi, sealhulgas Julia enda oma. Lucinda Riley haarav jutustus viib lugeja nii sõjast räsitud Euroopasse kui ka eksootilisse Tai Kuningriiki, ühendavaks lüliks armastuse keerdkäigud.


Lisas Marge-Elin Roose 19.09.2012
Pane hinne: