Julm on meri, Jumala supp

145. Julm on meri, Jumala supp
Jorma Rotko

Ülemvõimu eest Läänemerel on sõditud sajandeid. Kes valitses merel, see tõmbas niite ka maismaal. Meri andis rikkust ja võimu. Seda said tunda kõik Läänemere-äärsed rahvad ja riigid. Näiteks tegi meri 17. sajandil rikkaks Kuramaa hertsogi Jakob Kettleri. Kõige auahnem plaan oli aga Rootsi kuningal Karl Gustavil, kelle kinnismõte teha Läänemerest Rootsi siseveekogu tõukas teda üha uutesse avantüüridesse. Kogu seda ambitsioonide, võimuiha, unistuste, võitude ja kaotuste tulevärki läbi nelja sajandi (16.-19. saj) vahendab lugejale kõiki neid võimumänge vahetu osavõtjana ligidalt näinud laevnik Simon Friesen. 19. sajandil lisandub talle ka mennoniidi vaimulik Johannes van der Smissen, kellega nad hakkavad võistlema ühe noore neiu käe ja südame pärast. See raamat on ühtaegu ulmeline, seiklusterohke ja faktitihe.


Lisas sipsik 16.10.2013
Pane hinne:
Jumal, kes oli näinud koeri
7.0
1 hindaja

146. Jumal, kes oli näinud koeri
Aleksander Müller

Hipipõlvkonna väärika esindaja mälestused. Trükitud Gutenbegi Poegade poolt valgele paberile.


Lisas märdus 06.12.2011
Pane hinne:
Jumala lood
8.1
22 hindajat

147. Jumala lood
Andrus Kivirähk

Päevalehes ilmunud artiklite kogu. Autor ütleb ise: Ahoi, ristirahvas! Siin on teile veidi kristlikku kirjandust! Ostke ja palvetage! Sest mis kodu see on, kust puudub jumalasõna? See pole kodu, vaid patupesa! Seda raamatut peab pereisa enne igat söögikorda valju häälega ette lugema ja kui mõni laps ei kuula ning tooli peal keerutab, siis ma saadan talle vistriku kintsu peale! Aamen!


Lisas adonis 30.08.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Polnud kõiki neist lugenudki. Väga lõbus kogumik, julgust sellise nime all artikleid kirjutada, saab vaid kadestada :)”

30.08.2010 13:57 - adonis
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Jumala poolt hüjatud
8.1
7 hindajat

148. Jumala poolt hüjatud
Jan Beltran

Lissabon. Suletud müüride vahel tuksleb üks väeti ja väsinud süda ning ootab oma lõppu. Teelõik, mis lahutab kaduvikust, on kui painajalik unenägu. Vana mehe hingehaavu noolib taltsutamatu üksilduse leek, mida võib lämmatada vaid surm. Ta mõtleb möödunud elule, mida üha valjemini tiksuvad minutid hetk-hetkelt kustutavad, nagu kustuvad ka tuled tema mälestustemajakas. Või on tegu hoopis ähmase ettekujutusega möödunust, ühe hinge rännakuga ajas, mis on hoomamatu nagu merre visatud teokarbist järele jäänud lainetus ... Mitte keegi ei kuule ta tundekeeli purustavat hüüet. Massaud tajub, kuidas kõik – tema ise ja Lissabon – vaikselt laguneb. Ka aeg. Niisama vaikselt, nagu varisevad ta verejões seisvad meenutuste müürid.


Lisas pajero 30.03.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“üllatus, ei teadnud, et tegu on eestlasega.”

01.04.2011 13:13 - tavakasutaja
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Jumala vasak käsi
6.0
1 hindaja

149. Jumala vasak käsi
Paul Hoffman

Tema nimi on Cale. Talle öeldi, et ta võib hävitada maailma. Võib-olla hävitabki… „Mõtlemapanev ja võrratu. Hoffman on loonud hirmuäratava maailma ning täitnud selle veidrate ja keerukate tegelastega.”- EOIN COLFER, RAAMATUSARJA „ARTEMIS FOWL” AUTOR. Lunastajate Varjupaik on tohutu suur ja kõle paik. Sealsed asukad – poisid, kes viidi sinna väga noorelt vastu nende endi tahtmist – kannatavad päevast päeva lunastajate jõhkrat võimutsemist, millel on üks eesmärk: teenida ainsat õiget usku. Ühes Varjupaiga käänulistest koridorirägastikest seisab poiss. Vanust võib tal olla neliteist või viisteist eluaastat – seda ei tea täpselt ei tema ega keegi teine. Oma pärisnime on ta unustanud, aga praegu kutsutakse teda Thomas Cale’iks. Ta on kummaline ja salatsev, vaimukas ja võluv, vägivaldne ja üdini verejanuline. Ta paistab olevat julmusega ära harjunud, kuid ühel päeval avab ta valel ajal vale ukse ja satub nägema kohutavat vaatepilti. Pärast seda tuleb tal valida: põgeneda sealt… või saada tapetud. Ta peab läbima põuase maa-ala, mida kutsutakse Kärnalaks, et jõuda tõotatud linna, Memphisesse: hingematvalt kaunisse, üdini jumalavallatusse ja sügavalt korrumpeerunud paika. Lunastajad aga tahavad Cale’i iga hinna eest tagasi… aga mitte saladuse pärast, mille jälile poiss sai. On veel üks, palju hirmsam saladus, millest Cale’il pole veel aimugi. Paul Hoffmani kolmas romaan „Jumala vasak käsi“ on rahvusvaheline menuk, mis on ilmunud juba kahekümne kolmes keeles.


Lisas Marge-Elin Roose 14.09.2012
Pane hinne:
Jumalaid hämmastades

150. Jumalaid hämmastades
Ben Okri

Nigeeriast pärit Ben Okri on viimase paari kümnendiga tõusnud üheks silmapaistvamaks briti proosakirjanikuks. Tema teos “Näljutatud tee” pälvis 1992. aastal Bookeri kirjandusauhinna ning tunnustuste jada ei ole sealtmaalt katkenud. Okri looming on sageli läbi põimunud aafrika mütoloogia ja ajalooga, ent ennekõike on ta visionäär, kes otsib tõeluse sügavamat, mõistatuslikku olemust. Romaanis “Jumalaid hämmastades” jutustab ta imetabase loo nähtamatust poisist, kes otsib oma kohta maailmas ja satub ootamatult salapärasele saarele. Samal ajal on see lugu inimese teekonnast oma varjatud sihtpunkti suunas. See on rännak maailmas, mis paneb proovile meie kujutlusvõime ning küsib, kas kõik nähtav pole mitte näiline.


Lisas Marge-Elin Roose 01.10.2012
Pane hinne: